Skip to navigation Skip to content Skip to footer
No Event
No Event
Thu Nov 30
10:30 am / 6:30 pm
at Miami Invitational 3rd Place
in Oxford, Ohio
Fri Dec 01
10:30 am / 6:30 pm
at Miami Invitational 3rd Place
in Oxford, Ohio
Sat Dec 02
10:30 am / 4:30 pm
at Miami Invitational 3rd Place
in Oxford, Ohio
Mon Jan 15
Exhibition
at IUPUI
in Indianapolis, Ind.
Fri Jan 19
5:00 pm
at Pittsburgh L, 204-94
Sat Jan 20
1:00 pm
at Johns Hopkins W, 183-111
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 20
1:00 pm
at Carnegie Mellon W, 227-72
in Pittsburgh, Pa.
Sat Feb 03
10:00 am
Ohio Wesleyan W, 172-108
in Delaware, Ohio
Wed Feb 14
6:30 pm
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Thu Feb 15
10:00 am / 6:30 pm
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Fri Feb 16
10:00 am / 6:30 pm
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 17
10:00 am / 6:30 pm
NCAC Championship 2nd Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 24
12:30 pm
at Kenyon Fast Chance Invitational
in Gambier, Ohio
Fri Mar 02
at NCAA Diving Regional
Location is TBA
Sat Mar 03
at NCAA Diving Regional
Location is TBA
Wed Mar 21
10:00 am / 6:00 pm
at NCAA Division III Championship
in Indianapolis, Ind.
Thu Mar 22
10:00 am / 6:00 pm
at NCAA Division III Championship
in Indianapolis, Ind.
Fri Mar 23
10:00 am / 6:00 pm
at NCAA Division III Championship
in Indianapolis, Ind.
Sat Mar 24
10:00 am / 6:00 pm
at NCAA Division III Championship
in Indianapolis, Ind.
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule

Licensed to Trumbull Aquatic Center - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/21/2017 03:30 PM
              Denison University vs. Eastern Michigan University               
                  Denison University-Trumbull Aquatics Center                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                             NT    1:44.76   11  
     1) Kirby, Casey                    2) Kustritz, Kt                   
     3) Hopkins, Maddie                 4) Nutter, Gabriella              
                  27.08       55.15 (28.07)     1:21.16 (26.01)     1:44.76 (23.60)
  2 Eastern Michigan University-MI  'A'                    NT    1:44.95    4  
     1) Young, Claire                   2) Duncan, Delaney                
     3) Vrcic, Dora                     4) Johnston, Stephanie            
                  26.82       56.16 (29.34)     1:21.50 (25.34)     1:44.95 (23.45)
  3 Eastern Michigan University-MI  'B'                    NT    1:47.76    2  
     1) Liberman, Michelle              2) Jones, Carlee                  
     3) Staver, Ali                     4) Walker, Chase                  
                  26.32       57.40 (31.08)     1:23.42 (26.02)     1:47.76 (24.34)
  4 Denison University-OH  'B'                             NT    1:47.77  
     1) Le, Angela                      2) Mesaros, Kate                  
     3) Whelan, Zoe                     4) Chiappe, Mia                   
                  27.18       56.72 (29.54)     1:23.41 (26.69)     1:47.77 (24.36)
  5 Denison University-OH  'C'                             NT   x1:51.44  
     1) Horton, Bridget                 2) Higdon, Ellen                  
     3) Garza, Halli                    4) Morrison, Michaela             
                  28.62       59.55 (30.93)     1:26.97 (27.42)     1:51.44 (24.47)
  6 Denison University-OH  'D'                             NT   x1:51.93  
     1) Kurkjian, Jacq                  2) Stevens, Ellesse               
     3) Jorn, Eva                       4) Javens, Devin                  
                  28.47     1:00.10 (31.63)     1:26.59 (26.49)     1:51.93 (25.34)
  7 Eastern Michigan University-MI  'D'                    NT   x1:52.36  
     1) Stewart, Avrie                  2) Ortiz, Arianna                 
     3) Sutherlin, Kylie                4) Newell, Hannah                 
                  28.17     1:00.43 (32.26)     1:26.93 (26.50)     1:52.36 (25.43)
  8 Eastern Michigan University-MI  'C'                    NT   x1:52.74  
     1) Hofmann, Riley                  2) Staffeldt, Meike               
     3) Desnoyers, Emilie               4) Saddler, Abby                  
                  28.79     1:00.32 (31.53)     1:27.41 (27.09)     1:52.74 (25.33)
 -- Denison University-OH  'E'                             NT   X1:54.01  
     1) Rusinko, Hannah                 2) Byerly, Kaila                  
     3) Price, Samantha                 4) Hsu, Erica                     
                  28.42     1:01.33 (32.91)     1:28.90 (27.57)     1:54.01 (25.11)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eastern Michigan University-MI  'A'                    NT    1:32.53   11  
     1) Burton, Logan                   2) Tsenkov, Matthew               
     3) Johnson, Connor                 4) Swift, Carter                  
                  22.98       49.30 (26.32)     1:11.55 (22.25)     1:32.53 (20.98)
  2 Denison University-OH  'A'                             NT    1:32.69    4  
     1) Clear, Carson                   2) Foster-Smith, Tiernan          
     3) Marsden-Readford, Liam          4) Wagner, Zach                   
                  23.90       49.84 (25.94)     1:12.39 (22.55)     1:32.69 (20.30)
  3 Eastern Michigan University-MI  'B'                    NT    1:33.61    2  
     1) Kawaguchi, Tosh                 2) Brooks, Ben                    
     3) Tyson, Jake                     4) Hoch, Alec                     
                  23.51       49.82 (26.31)     1:12.66 (22.84)     1:33.61 (20.95)
  4 Denison University-OH  'B'                             NT    1:34.33  
     1) Desmet, P.J.                    2) Ball, Jake                     
     3) Fox, Kenny                      4) Senior, Kymani                 
                  24.16       50.87 (26.71)     1:13.21 (22.34)     1:34.33 (21.12)
  5 Eastern Michigan University-MI  'D'                    NT   x1:35.57  
     1) O'Shea, Chris                   2) Gingher, Ben                   
     3) Saladin, Parker                 4) Krusinski, Mark                
                  24.65       51.19 (26.54)     1:14.04 (22.85)     1:35.57 (21.53)
  6 Denison University-OH  'C'                             NT   x1:35.76  
     1) Wesseling, Jason                2) Stevenson, Ryan                
     3) McHugh, Matt                    4) Carlson, Alec                  
                  24.59       51.46 (26.87)     1:14.40 (22.94)     1:35.76 (21.36)
  7 Eastern Michigan University-MI  'C'                    NT   x1:36.77  
     1) Perez, Ricky                    2) Hendry, Aaron                  
     3) Segal, Matan                    4) Torres, Andrew                 
                  24.30       51.48 (27.18)     1:14.98 (23.50)     1:36.77 (21.79)
  8 Denison University-OH  'D'                             NT   x1:37.96  
     1) Wang, Bebe                      2) Von Der Lippe, Jake            
     3) Swanson, Brandt                 4) Hohm, Stuart                   
                  24.77       52.93 (28.16)     1:16.48 (23.55)     1:37.96 (21.48)
 -- Denison University-OH  'E'                             NT   X1:38.22  
     1) Froemming, Nicholas             2) O'Malley, Sam                  
     3) Weicht, Brett                   4) Schulten, Trent                
                  25.10       53.32 (28.22)     1:16.81 (23.49)     1:38.22 (21.41)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartz, Nicole               Eastern Mich-MI           NT   10:21.89    9  
                  28.62       59.37 (30.75)     1:30.48 (31.11)     2:01.77 (31.29)
        2:33.12 (31.35)     3:04.65 (31.53)     3:36.12 (31.47)     4:07.21 (31.09)
        4:38.59 (31.38)     5:09.80 (31.21)     5:40.95 (31.15)     6:12.31 (31.36)
        6:43.70 (31.39)     7:15.10 (31.40)     7:46.47 (31.37)     8:17.96 (31.49)
        8:49.24 (31.28)     9:20.52 (31.28)     9:51.73 (31.21)    10:21.89 (30.16)
  2 Zaravella, Natalie           Denison-OH                NT   10:40.78    4  
                  29.60     1:01.32 (31.72)     1:33.60 (32.28)     2:06.09 (32.49)
        2:38.43 (32.34)     3:10.49 (32.06)     3:42.83 (32.34)     4:15.17 (32.34)
        4:47.30 (32.13)     5:19.71 (32.41)     5:51.68 (31.97)     6:23.89 (32.21)
        6:55.91 (32.02)     7:28.10 (32.19)     8:00.37 (32.27)     8:32.61 (32.24)
        9:04.75 (32.14)     9:36.91 (32.16)    10:09.17 (32.26)    10:40.78 (31.61)
  3 Rapien, Abby                 Eastern Mich-MI           NT   10:43.70    3  
                  29.38     1:01.07 (31.69)     1:33.18 (32.11)     2:05.34 (32.16)
        2:37.59 (32.25)     3:10.13 (32.54)     3:42.73 (32.60)     4:15.19 (32.46)
        4:47.85 (32.66)     5:20.25 (32.40)     5:52.96 (32.71)     6:25.48 (32.52)
        6:57.77 (32.29)     7:30.23 (32.46)     8:02.68 (32.45)     8:35.16 (32.48)
        9:07.56 (32.40)     9:40.10 (32.54)    10:12.31 (32.21)    10:43.70 (31.39)
  4 Scanlan, Kaitie              Eastern Mich-MI           NT   10:48.34    2  
                  29.54     1:01.29 (31.75)     1:33.78 (32.49)     2:06.43 (32.65)
        2:39.33 (32.90)     3:11.83 (32.50)     3:44.32 (32.49)     4:16.93 (32.61)
        4:49.44 (32.51)     5:22.08 (32.64)     5:54.26 (32.18)     6:26.66 (32.40)
        6:59.38 (32.72)     7:32.21 (32.83)     8:05.02 (32.81)     8:38.18 (33.16)
        9:11.38 (33.20)     9:43.93 (32.55)    10:16.64 (32.71)    10:48.34 (31.70)
  5 Wickman, Logan               Denison-OH                NT   10:50.53    1  
                  29.07     1:00.94 (31.87)     1:33.51 (32.57)     2:05.95 (32.44)
        2:38.31 (32.36)     3:10.89 (32.58)     3:43.47 (32.58)     4:16.25 (32.78)
        4:49.04 (32.79)     5:22.00 (32.96)     5:55.11 (33.11)     6:28.03 (32.92)
        7:01.26 (33.23)     7:34.15 (32.89)     8:07.43 (33.28)     8:40.16 (32.73)
        9:12.85 (32.69)     9:45.66 (32.81)    10:18.53 (32.87)    10:50.53 (32.00)
  6 Lenz, Sydney                 Denison-OH                NT   10:52.21  
                  30.44     1:02.89 (32.45)     1:35.56 (32.67)     2:08.28 (32.72)
        2:40.71 (32.43)     3:13.40 (32.69)     3:46.20 (32.80)     4:19.03 (32.83)
        4:51.81 (32.78)     5:24.68 (32.87)     5:57.43 (32.75)     6:30.33 (32.90)
        7:03.14 (32.81)     7:36.12 (32.98)     8:08.97 (32.85)     8:41.85 (32.88)
        9:14.67 (32.82)     9:47.42 (32.75)    10:20.27 (32.85)    10:52.21 (31.94)
  7 Da Costa, Marcella           Eastern Mich-MI           NT  x10:55.32  
                  29.58     1:01.28 (31.70)     1:33.67 (32.39)     2:06.27 (32.60)
        2:38.75 (32.48)     3:11.04 (32.29)     3:43.54 (32.50)     4:16.19 (32.65)
        4:49.12 (32.93)     5:22.15 (33.03)     5:55.47 (33.32)     6:28.76 (33.29)
        7:02.10 (33.34)     7:35.54 (33.44)     8:09.01 (33.47)     8:42.23 (33.22)
        9:15.77 (33.54)     9:49.36 (33.59)    10:22.68 (33.32)    10:55.32 (32.64)
  8 Colville, Caroline           Denison-OH                NT  x11:05.54  
                  30.27     1:02.27 (32.00)     1:35.03 (32.76)     2:08.25 (33.22)
        2:41.64 (33.39)     3:15.25 (33.61)     3:48.82 (33.57)     4:22.35 (33.53)
        4:56.03 (33.68)     5:29.95 (33.92)     6:03.11 (33.16)     6:36.68 (33.57)
        7:10.60 (33.92)     7:44.64 (34.04)     8:18.13 (33.49)     8:51.71 (33.58)
        9:25.37 (33.66)     9:58.86 (33.49)    10:32.48 (33.62)    11:05.54 (33.06)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedman, Matthew              Denison-OH                NT    9:34.45    9  
                  26.19       54.50 (28.31)     1:23.16 (28.66)     1:51.96 (28.80)
        2:21.06 (29.10)     2:50.05 (28.99)     3:18.84 (28.79)     3:47.87 (29.03)
        4:17.02 (29.15)     4:46.23 (29.21)     5:15.12 (28.89)     5:44.06 (28.94)
        6:12.97 (28.91)     6:42.18 (29.21)     7:11.02 (28.84)     7:40.03 (29.01)
        8:09.00 (28.97)     8:38.21 (29.21)     9:07.06 (28.85)     9:34.45 (27.39)
  2 Olmos, Tanner                Eastern Mich-MI           NT    9:45.02    4  
                  26.86       56.30 (29.44)     1:26.11 (29.81)     1:55.94 (29.83)
        2:25.74 (29.80)     2:55.54 (29.80)     3:25.05 (29.51)     3:54.57 (29.52)
        4:23.88 (29.31)     4:53.37 (29.49)     5:23.03 (29.66)     5:52.80 (29.77)
        6:22.32 (29.52)     6:51.91 (29.59)     7:21.52 (29.61)     7:50.95 (29.43)
        8:19.96 (29.01)     8:48.72 (28.76)     9:17.13 (28.41)     9:45.02 (27.89)
  3 Baker, James                 Denison-OH                NT    9:50.87    3  
                  26.41       55.87 (29.46)     1:25.78 (29.91)     1:56.16 (30.38)
        2:26.00 (29.84)     2:56.00 (30.00)     3:26.24 (30.24)     3:56.09 (29.85)
        4:26.20 (30.11)     4:56.25 (30.05)     5:26.05 (29.80)     5:55.95 (29.90)
        6:25.88 (29.93)     6:55.69 (29.81)     7:25.46 (29.77)     7:55.57 (30.11)
        8:25.13 (29.56)     8:54.39 (29.26)     9:23.15 (28.76)     9:50.87 (27.72)
  4 Stauffer, John               Denison-OH                NT    9:52.47    2  
                  26.53       55.51 (28.98)     1:24.97 (29.46)     1:54.89 (29.92)
        2:24.88 (29.99)     2:54.46 (29.58)     3:24.22 (29.76)     3:54.02 (29.80)
        4:23.92 (29.90)     4:53.87 (29.95)     5:23.87 (30.00)     5:53.91 (30.04)
        6:23.97 (30.06)     6:54.05 (30.08)     7:24.03 (29.98)     7:53.84 (29.81)
        8:23.68 (29.84)     8:53.71 (30.03)     9:23.60 (29.89)     9:52.47 (28.87)
  5 Arrieta, Alex                Eastern Mich-MI           NT    9:55.07    1  
                  26.05       54.63 (28.58)     1:23.49 (28.86)     1:52.62 (29.13)
        2:21.76 (29.14)     2:51.03 (29.27)     3:20.59 (29.56)     3:50.45 (29.86)
        4:20.46 (30.01)     4:50.84 (30.38)     5:21.32 (30.48)     5:51.92 (30.60)
        6:22.57 (30.65)     6:53.47 (30.90)     7:24.44 (30.97)     7:55.56 (31.12)
        8:26.41 (30.85)     8:56.87 (30.46)     9:25.87 (29.00)     9:55.07 (29.20)
  6 Smith, Corey                 Eastern Mich-MI           NT    9:55.45  
                  25.73       54.84 (29.11)     1:24.27 (29.43)     1:54.07 (29.80)
        2:24.08 (30.01)     2:53.81 (29.73)     3:23.53 (29.72)     3:53.30 (29.77)
        4:23.53 (30.23)     4:53.92 (30.39)     5:24.06 (30.14)     5:54.34 (30.28)
        6:24.51 (30.17)     6:54.78 (30.27)     7:25.09 (30.31)     7:55.38 (30.29)
        8:25.31 (29.93)     8:55.64 (30.33)     9:26.12 (30.48)     9:55.45 (29.33)
  7 Burdick, Ben                 Denison-OH                NT  x10:00.16  
                  27.05       56.70 (29.65)     1:26.73 (30.03)     1:57.08 (30.35)
        2:27.06 (29.98)     2:57.15 (30.09)     3:27.35 (30.20)     3:57.76 (30.41)
        4:28.08 (30.32)     4:58.41 (30.33)     5:28.72 (30.31)     5:59.25 (30.53)
        6:29.62 (30.37)     7:00.02 (30.40)     7:30.38 (30.36)     8:00.77 (30.39)
        8:31.03 (30.26)     9:01.18 (30.15)     9:31.09 (29.91)    10:00.16 (29.07)
  8 Ehrman, Jacob                Eastern Mich-MI           NT  x10:08.06  
                  26.76       56.10 (29.34)     1:26.07 (29.97)     1:56.58 (30.51)
        2:27.23 (30.65)     2:57.48 (30.25)     3:28.10 (30.62)     3:58.83 (30.73)
        4:29.16 (30.33)     5:00.28 (31.12)     5:31.42 (31.14)     6:01.85 (30.43)
        6:32.44 (30.59)     7:03.94 (31.50)     7:35.05 (31.11)     8:06.79 (31.74)
        8:36.95 (30.16)     9:07.66 (30.71)     9:38.30 (30.64)    10:08.06 (29.76)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartz, Nicole               Eastern Mich-MI           NT    1:54.59    9  
                  27.23       56.52 (29.29)     1:25.66 (29.14)     1:54.59 (28.93)
  2 Armstrong-Grant, Amelia      Eastern Mich-MI           NT    1:54.71    4  
                  26.72       55.62 (28.90)     1:25.19 (29.57)     1:54.71 (29.52)
  3 Marion, Marissa              Eastern Mich-MI           NT    1:55.63    3  
                  26.89       56.18 (29.29)     1:25.91 (29.73)     1:55.63 (29.72)
  4 Hsu, Erica                   Denison-OH                NT    1:56.16    2  
                  27.60       57.15 (29.55)     1:26.68 (29.53)     1:56.16 (29.48)
  5 Rusinko, Hannah              Denison-OH                NT    1:57.98    1  
                  27.93       58.03 (30.10)     1:28.12 (30.09)     1:57.98 (29.86)
  6 Shugarman, Alyssa            Eastern Mich-MI           NT   x1:58.90  
                  27.76       57.49 (29.73)     1:28.09 (30.60)     1:58.90 (30.81)
  7 Javens, Devin                Denison-OH                NT    1:59.05  
                  28.15       58.82 (30.67)     1:28.56 (29.74)     1:59.05 (30.49)
  8 Nugent, Haley                Denison-OH                NT   x2:01.70  
                  28.98       59.13 (30.15)     1:30.14 (31.01)     2:01.70 (31.56)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hohm, Stuart                 Denison-OH                NT    1:41.08    9  
                  23.76       49.85 (26.09)     1:15.46 (25.61)     1:41.08 (25.62)
  2 Kawaguchi, Tosh              Eastern Mich-MI           NT    1:41.13    4  
                  23.63       49.31 (25.68)     1:15.24 (25.93)     1:41.13 (25.89)
  3 Burton, Logan                Eastern Mich-MI           NT    1:41.69    3  
                  24.01       50.12 (26.11)     1:15.89 (25.77)     1:41.69 (25.80)
  4 Dauksher, Walt               Denison-OH                NT    1:41.71    2  
                  24.49       50.81 (26.32)     1:16.56 (25.75)     1:41.71 (25.15)
  5 Stevenson, Ryan              Denison-OH                NT    1:42.04    1  
                  24.40       50.57 (26.17)     1:16.26 (25.69)     1:42.04 (25.78)
  6 Horton, Drake                Denison-OH                NT   x1:44.27  
                  24.61       51.25 (26.64)     1:17.51 (26.26)     1:44.27 (26.76)
  7 Maxwell, Gus                 Eastern Mich-MI           NT    1:49.13  
                  24.79       52.25 (27.46)     1:20.66 (28.41)     1:49.13 (28.47)
  8 Krusinski, Mark              Eastern Mich-MI           NT   x1:49.66  
                  24.92       52.71 (27.79)     1:21.52 (28.81)     1:49.66 (28.14)
 -- Sigloh, Chas                 Denison-OH                NT   X1:50.48  
                  25.44       53.25 (27.81)     1:22.00 (28.75)     1:50.48 (28.48)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gavigan, Casey               Eastern Mich-MI           NT      56.42    9  
                  27.54       56.42 (28.88)                                        
  2 Young, Claire                Eastern Mich-MI           NT      56.84    4  
                  27.41       56.84 (29.43)                                        
  3 Kirby, Casey                 Denison-OH                NT      57.95    3  
                  27.89       57.95 (30.06)                                        
  4 Vrcic, Dora                  Eastern Mich-MI           NT      58.99    2  
                  28.55       58.99 (30.44)                                        
  5 Horton, Bridget              Denison-OH                NT      59.49    1  
                  29.10       59.49 (30.39)                                        
  6 Stewart, Avrie               Eastern Mich-MI           NT     x59.50  
                  29.23       59.50 (30.27)                                        
  7 Le, Angela                   Denison-OH                NT      59.76  
                  28.93       59.76 (30.83)                                        
  8 Kurkjian, Jacq               Denison-OH                NT   x1:00.41  
                  29.57     1:00.41 (30.84)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Segal, Matan                 Eastern Mich-MI           NT      51.35    9  
                  24.99       51.35 (26.36)                                        
  2 Wang, Bebe                   Denison-OH                NT      51.62    4  
                  25.30       51.62 (26.32)                                        
  3 Wesseling, Jason             Denison-OH                NT      51.98    3  
                  25.70       51.98 (26.28)                                        
  4 Martin, Matt                 Eastern Mich-MI           NT      52.54    2  
                  25.37       52.54 (27.17)                                        
  5 O'Shea, Chris                Eastern Mich-MI           NT      52.70    1  
                  25.76       52.70 (26.94)                                        
  6 Clear, Carson                Denison-OH                NT      53.29  
                  25.80       53.29 (27.49)                                        
  7 Brooks, Ben                  Eastern Mich-MI           NT     x53.30  
                  26.35       53.30 (26.95)                                        
  8 Carlson, Alec                Denison-OH                NT     x53.42  
                  26.07       53.42 (27.35)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kustritz, Kt                 Denison-OH                NT    1:02.17    9  
                  29.63     1:02.17 (32.54)                                        
  2 Mesaros, Kate                Denison-OH                NT    1:05.78    4  
                  31.09     1:05.78 (34.69)                                        
  3 Jones, Carlee                Eastern Mich-MI           NT    1:07.36    3  
                  32.06     1:07.36 (35.30)                                        
  4 Higdon, Ellen                Denison-OH                NT    1:08.68    2  
                  31.78     1:08.68 (36.90)                                        
  5 Staffeldt, Meike             Eastern Mich-MI           NT    1:09.16    1  
                  32.28     1:09.16 (36.88)                                        
  6 Ortiz, Arianna               Eastern Mich-MI           NT    1:09.60  
                  32.57     1:09.60 (37.03)                                        
  7 Stevens, Ellesse             Denison-OH                NT   x1:10.74  
                  33.24     1:10.74 (37.50)                                        
  8 Saddler, Abby                Eastern Mich-MI           NT   x1:11.32  
                  33.29     1:11.32 (38.03)                                        
 -- Byerly, Kaila                Denison-OH                NT   X1:12.00  
                  33.93     1:12.00 (38.07)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingher, Ben                 Eastern Mich-MI           NT      57.89    9  
                  27.05       57.89 (30.84)                                        
  2 Tsenkov, Matthew             Eastern Mich-MI           NT      58.48    4  
                  27.52       58.48 (30.96)                                        
  3 Ball, Jake                   Denison-OH                NT      58.86    3  
                  27.68       58.86 (31.18)                                        
  4 Foster-Smith, Tiernan        Denison-OH                NT      59.07    2  
                  27.73       59.07 (31.34)                                        
  5 Hendry, Aaron                Eastern Mich-MI           NT      59.68    1  
                  28.14       59.68 (31.54)                                        
  6 Bergmann, Lance              Eastern Mich-MI           NT   x1:00.35  
                  28.63     1:00.35 (31.72)                                        
  7 Von Der Lippe, Jake          Denison-OH                NT    1:01.85  
                  28.99     1:01.85 (32.86)                                        
  8 O'Malley, Sam                Denison-OH                NT   x1:04.62  
                  29.62     1:04.62 (35.00)                                        
 -- Delahunty, Nathan            Denison-OH                NT   X1:01.56  
                  28.74     1:01.56 (32.82)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Desnoyers, Emilie            Eastern Mich-MI           NT    2:05.30    9  
                  28.52     1:00.41 (31.89)     1:32.83 (32.42)     2:05.30 (32.47)
  2 Garza, Halli                 Denison-OH                NT    2:06.04    4  
                  28.10       59.68 (31.58)     1:32.44 (32.76)     2:06.04 (33.60)
  3 Jorn, Eva                    Denison-OH                NT    2:07.93    3  
                  29.05     1:02.03 (32.98)     1:34.90 (32.87)     2:07.93 (33.03)
  4 Whelan, Zoe                  Denison-OH                NT    2:08.08    2  
                  28.60     1:00.64 (32.04)     1:33.87 (33.23)     2:08.08 (34.21)
  5 Staver, Ali                  Eastern Mich-MI           NT    2:09.94    1  
                  28.37     1:01.20 (32.83)     1:35.09 (33.89)     2:09.94 (34.85)
  6 Price, Samantha              Denison-OH                NT   x2:10.38  
                  29.19     1:01.45 (32.26)     1:35.28 (33.83)     2:10.38 (35.10)
  7 Sutherlin, Kylie             Eastern Mich-MI           NT    2:10.71  
                  28.84     1:02.22 (33.38)     1:36.63 (34.41)     2:10.71 (34.08)
  8 Thomas, Sydney               Eastern Mich-MI           NT   x2:15.40  
                  29.23     1:03.10 (33.87)     1:38.56 (35.46)     2:15.40 (36.84)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez, Ricky                 Eastern Mich-MI           NT    1:54.00    9  
                  25.79       54.95 (29.16)     1:24.80 (29.85)     1:54.00 (29.20)
  2 Saccurato, Aaron             Denison-OH                NT    1:54.88    4  
                  26.01       55.33 (29.32)     1:24.92 (29.59)     1:54.88 (29.96)
  3 Fox, Kenny                   Denison-OH                NT    1:55.01    3  
                  25.55       55.19 (29.64)     1:25.24 (30.05)     1:55.01 (29.77)
  4 Kent, Blake                  Denison-OH                NT    1:56.30    2  
                  26.27       55.61 (29.34)     1:25.68 (30.07)     1:56.30 (30.62)
  5 Kreider, Josh                Eastern Mich-MI           NT    1:56.60    1  
                  25.60       55.88 (30.28)     1:25.77 (29.89)     1:56.60 (30.83)
  6 Biagioli, Francis            Denison-OH                NT   x1:56.65  
                  26.46       56.37 (29.91)     1:26.25 (29.88)     1:56.65 (30.40)
  7 Tyson, Jake                  Eastern Mich-MI           NT    1:56.90  
                  26.29       56.37 (30.08)     1:26.47 (30.10)     1:56.90 (30.43)
  8 Johnson, Connor              Eastern Mich-MI           NT   x2:02.14  
                  25.72       56.50 (30.78)     1:28.91 (32.41)     2:02.14 (33.23)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnston, Stephanie          Eastern Mich-MI           NT      23.94    9  
  2 Nutter, Gabriella            Denison-OH                NT      24.28    4  
  3 Walker, Chase                Eastern Mich-MI           NT      24.42    3  
  4 Duncan, Delaney              Eastern Mich-MI           NT      24.62    2  
  5 Liberman, Michelle           Eastern Mich-MI           NT     x24.67  
  6 Chiappe, Mia                 Denison-OH                NT      24.75    1  
  7 Hopkins, Maddie              Denison-OH                NT      25.00  
  8 Morrison, Michaela           Denison-OH                NT     x25.04  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Carter                Eastern Mich-MI           NT      21.11    9  
  2 Wagner, Zach                 Denison-OH                NT      21.16    4  
  3 Senior, Kymani               Denison-OH                NT      21.17    3  
  4 Hoch, Alec                   Eastern Mich-MI           NT      21.37    2  
  5 Kelly, Christien             Denison-OH                NT      21.77    1  
  6 Schulten, Trent              Denison-OH                NT     x21.82  
  7 Torres, Andrew               Eastern Mich-MI           NT      21.84  
  8 Burton, Wilson               Eastern Mich-MI           NT     x22.79  
 -- Verstandig, Kyle             Denison-OH                NT     X22.25  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shereda, Alexandra           Eastern Mich-MI           NP     259.88    9  
  2 Fitzgerald, Allison          Denison-OH                NP     249.75    4  
  3 Tsafantakis, Sophia          Eastern Mich-MI           NP     247.28    3  
  4 Schempf, Mia                 Eastern Mich-MI           NP     242.85    2  
  5 Clayton, Naomi               Denison-OH                NP     202.35    1  
  6 Weber, Emma                  Denison-OH                NP     199.28  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pierre, Al'x                 Eastern Mich-MI           NP     264.75    9  
  2 Galluzzo, Noah               Eastern Mich-MI           NP     252.98    4  
  3 Gillis, Thomas               Eastern Mich-MI           NP     240.15    3  
  4 Ostojic, Evan                Denison-OH                NP     160.28    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armstrong-Grant, Amelia      Eastern Mich-MI           NT      52.66    9  
                  25.35       52.66 (27.31)                                        
  2 Nutter, Gabriella            Denison-OH                NT      52.95    4  
                  25.62       52.95 (27.33)                                        
  3 Johnston, Stephanie          Eastern Mich-MI           NT      53.02    3  
                  25.76       53.02 (27.26)                                        
  4 Walker, Chase                Eastern Mich-MI           NT      53.43    2  
                  25.73       53.43 (27.70)                                        
  5 Chiappe, Mia                 Denison-OH                NT      53.80    1  
                  25.99       53.80 (27.81)                                        
  6 Staffeldt, Meike             Eastern Mich-MI           NT     x53.93  
                  26.14       53.93 (27.79)                                        
  7 Kirby, Casey                 Denison-OH                NT      54.47  
                  25.82       54.47 (28.65)                                        
  8 Morrison, Michaela           Denison-OH                NT     x54.72  
                  26.29       54.72 (28.43)                                        
 -- Javens, Devin                Denison-OH                NT     X56.50  
                  26.40       56.50 (30.10)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swift, Carter                Eastern Mich-MI           NT      46.45    9  
                  22.59       46.45 (23.86)                                        
  2 Hohm, Stuart                 Denison-OH                NT      46.53    4  
                  22.77       46.53 (23.76)                                        
  3 Tyson, Jake                  Eastern Mich-MI           NT      46.66    3  
                  22.41       46.66 (24.25)                                        
  4 Wagner, Zach                 Denison-OH                NT      47.19    2  
                  22.82       47.19 (24.37)                                        
  5 Hoch, Alec                   Eastern Mich-MI           NT      47.74    1  
                  23.00       47.74 (24.74)                                        
  6 Schulten, Trent              Denison-OH                NT      48.52  
                  23.52       48.52 (25.00)                                        
  7 Torres, Andrew               Eastern Mich-MI           NT     x48.55  
                  23.21       48.55 (25.34)                                        
  8 Clear, Carson                Denison-OH                NT     x48.79  
                  23.25       48.79 (25.54)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gavigan, Casey               Eastern Mich-MI           NT    2:02.50    9  
                  29.14       59.96 (30.82)     1:31.84 (31.88)     2:02.50 (30.66)
  2 Young, Claire                Eastern Mich-MI           NT    2:05.46    4  
                  29.26     1:00.61 (31.35)     1:33.21 (32.60)     2:05.46 (32.25)
  3 Hsu, Erica                   Denison-OH                NT    2:07.34    3  
                  30.25     1:02.41 (32.16)     1:35.25 (32.84)     2:07.34 (32.09)
  4 Horton, Bridget              Denison-OH                NT    2:07.50    2  
                  30.38     1:02.75 (32.37)     1:35.36 (32.61)     2:07.50 (32.14)
  5 Rusinko, Hannah              Denison-OH                NT    2:10.79    1  
                  30.85     1:03.96 (33.11)     1:37.61 (33.65)     2:10.79 (33.18)
  6 Hofmann, Riley               Eastern Mich-MI           NT    2:11.20  
                  30.99     1:04.05 (33.06)     1:37.80 (33.75)     2:11.20 (33.40)
  7 Kurkjian, Jacq               Denison-OH                NT   x2:11.77  
                  31.23     1:04.26 (33.03)     1:38.05 (33.79)     2:11.77 (33.72)
  8 Stewart, Avrie               Eastern Mich-MI           NT   x2:13.86  
                  31.66     1:05.47 (33.81)     1:39.56 (34.09)     2:13.86 (34.30)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kawaguchi, Tosh              Eastern Mich-MI           NT    1:48.85    9  
                  25.67       53.29 (27.62)     1:21.28 (27.99)     1:48.85 (27.57)
  2 Segal, Matan                 Eastern Mich-MI           NT    1:51.33    4  
                  25.98       54.73 (28.75)     1:51.33 (56.60)                    
  3 Wang, Bebe                   Denison-OH                NT    1:51.61    3  
                  26.20       54.25 (28.05)     1:23.09 (28.84)     1:51.61 (28.52)
  4 Wesseling, Jason             Denison-OH                NT    1:55.72    2  
                  27.99       58.03 (30.04)     1:27.10 (29.07)     1:55.72 (28.62)
  5 Froemming, Nicholas          Denison-OH                NT    1:56.46    1  
                  27.08       56.47 (29.39)     1:26.26 (29.79)     1:56.46 (30.20)
  6 Carlson, Alec                Denison-OH                NT   x1:58.87  
                  27.92       56.94 (29.02)     1:27.68 (30.74)     1:58.87 (31.19)
  7 O'Shea, Chris                Eastern Mich-MI           NT    1:59.55  
                  27.52       57.32 (29.80)     1:28.02 (30.70)     1:59.55 (31.53)
  8 Smith, Corey                 Eastern Mich-MI           NT   x1:59.65  
                  28.55       59.81 (31.26)     1:30.84 (31.03)     1:59.65 (28.81)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kustritz, Kt                 Denison-OH                NT    2:18.17    9  
                  31.15     1:05.84 (34.69)     1:42.16 (36.32)     2:18.17 (36.01)
  2 Mesaros, Kate                Denison-OH                NT    2:25.96    4  
                  33.58     1:11.51 (37.93)     1:49.78 (38.27)     2:25.96 (36.18)
  3 Jones, Carlee                Eastern Mich-MI           NT    2:26.90    3  
                  30.25     1:10.24 (39.99)   2:26.90 (1:16.66)                    
  4 Shugarman, Alyssa            Eastern Mich-MI           NT    2:33.05    2  
                  33.73     1:12.64 (38.91)     1:52.59 (39.95)     2:33.05 (40.46)
  5 Higdon, Ellen                Denison-OH                NT    2:33.34    1  
                  34.09     1:13.24 (39.15)     1:53.33 (40.09)     2:33.34 (40.01)
  6 Winnert, Becca               Eastern Mich-MI           NT    2:34.06  
                  35.10     1:14.35 (39.25)     1:54.15 (39.80)     2:34.06 (39.91)
  7 Byerly, Kaila                Denison-OH                NT   x2:38.92  
                  35.37     1:15.22 (39.85)     1:56.62 (41.40)     2:38.92 (42.30)
 -- Stevens, Ellesse             Denison-OH                NT   X2:34.16  
                  35.29     1:14.85 (39.56)     1:54.64 (39.79)     2:34.16 (39.52)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gingher, Ben                 Eastern Mich-MI           NT    2:06.72    9  
                  28.49     1:01.28 (32.79)     1:34.07 (32.79)     2:06.72 (32.65)
  2 Brooks, Ben                  Eastern Mich-MI           NT    2:08.21    4  
                  28.55     1:01.48 (32.93)     1:35.20 (33.72)     2:08.21 (33.01)
  3 Tsenkov, Matthew             Eastern Mich-MI           NT    2:08.85    3  
                  28.68     1:01.43 (32.75)     1:35.39 (33.96)     2:08.85 (33.46)
  4 Stevenson, Ryan              Denison-OH                NT    2:09.53    2  
                  29.64     1:02.88 (33.24)     1:36.04 (33.16)     2:09.53 (33.49)
  5 Ball, Jake                   Denison-OH                NT    2:10.85    1  
                  30.01     1:03.30 (33.29)     1:37.24 (33.94)     2:10.85 (33.61)
  6 Bergmann, Lance              Eastern Mich-MI           NT   x2:11.80  
                  30.20     1:04.08 (33.88)     1:37.89 (33.81)     2:11.80 (33.91)
  7 Foster-Smith, Tiernan        Denison-OH                NT    2:16.58  
                  30.60     1:06.03 (35.43)     1:41.84 (35.81)     2:16.58 (34.74)
  8 Delahunty, Nathan            Denison-OH                NT   x2:17.49  
                  31.71     1:07.35 (35.64)     1:42.24 (34.89)     2:17.49 (35.25)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Swartz, Nicole               Eastern Mich-MI           NT    5:02.73    9  
                  27.99       57.95 (29.96)     1:28.60 (30.65)     1:59.09 (30.49)
        2:29.82 (30.73)     3:00.43 (30.61)     3:31.06 (30.63)     4:01.86 (30.80)
        4:32.89 (31.03)     5:02.73 (29.84)                                        
  2 Dombkowski, Sarah            Eastern Mich-MI           NT    5:09.89    4  
                  29.58     1:00.33 (30.75)     1:31.21 (30.88)     2:02.30 (31.09)
        2:33.30 (31.00)     3:04.49 (31.19)     3:35.80 (31.31)     4:07.34 (31.54)
        4:38.88 (31.54)     5:09.89 (31.01)                                        
  3 Zaravella, Natalie           Denison-OH                NT    5:13.35    3  
                  29.23     1:00.37 (31.14)     1:31.80 (31.43)     2:03.33 (31.53)
        2:35.11 (31.78)     3:06.91 (31.80)     3:38.95 (32.04)     4:10.68 (31.73)
        4:42.30 (31.62)     5:13.35 (31.05)                                        
  4 Marion, Marissa              Eastern Mich-MI           NT    5:15.58    2  
                  29.52     1:00.52 (31.00)     1:32.04 (31.52)     2:04.05 (32.01)
        2:35.50 (31.45)     3:07.15 (31.65)     3:39.27 (32.12)     4:11.38 (32.11)
        4:43.85 (32.47)     5:15.58 (31.73)                                        
  5 Scanlan, Kaitie              Eastern Mich-MI           NT   x5:18.12  
                  28.86       59.93 (31.07)     1:31.90 (31.97)     2:04.06 (32.16)
        2:36.48 (32.42)     3:08.62 (32.14)     3:40.87 (32.25)     4:13.42 (32.55)
        4:46.20 (32.78)     5:18.12 (31.92)                                        
  6 Wickman, Logan               Denison-OH                NT    5:19.71    1  
                  29.14     1:01.05 (31.91)     1:32.91 (31.86)     2:05.01 (32.10)
        2:37.48 (32.47)     3:10.08 (32.60)     3:42.52 (32.44)     4:15.18 (32.66)
        4:47.71 (32.53)     5:19.71 (32.00)                                        
  7 Colville, Caroline           Denison-OH                NT    5:22.25  
                  29.35     1:01.42 (32.07)     1:33.98 (32.56)     2:06.63 (32.65)
        2:39.52 (32.89)     3:12.21 (32.69)     3:45.00 (32.79)     4:17.63 (32.63)
        4:50.39 (32.76)     5:22.25 (31.86)                                        
  8 Lenz, Sydney                 Denison-OH                NT   x5:22.32  
                  30.20     1:02.87 (32.67)     1:35.49 (32.62)     2:08.29 (32.80)
        2:40.99 (32.70)     3:13.29 (32.30)     3:45.77 (32.48)     4:18.67 (32.90)
        4:51.19 (32.52)     5:22.32 (31.13)                                        
 -- Nugent, Haley                Denison-OH                NT   X5:31.49  
                  31.12     1:04.64 (33.52)     1:38.22 (33.58)     2:11.88 (33.66)
        2:45.89 (34.01)     3:19.53 (33.64)     3:52.64 (33.11)     4:25.86 (33.22)
        4:59.06 (33.20)     5:31.49 (32.43)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedman, Matthew              Denison-OH                NT    4:37.18    9  
                  25.55       53.26 (27.71)     1:21.53 (28.27)     1:49.50 (27.97)
        2:17.74 (28.24)     2:45.88 (28.14)     3:13.92 (28.04)     3:42.03 (28.11)
        4:09.94 (27.91)     4:37.18 (27.24)                                        
  2 Saladin, Parker              Eastern Mich-MI           NT    4:39.33    4  
                  26.20       53.66 (27.46)     1:22.08 (28.42)     1:50.68 (28.60)
        2:19.23 (28.55)     2:47.74 (28.51)     3:15.75 (28.01)     3:44.35 (28.60)
        4:13.02 (28.67)     4:39.33 (26.31)                                        
  3 Dauksher, Walt               Denison-OH                NT    4:39.68    3  
                  25.92       54.30 (28.38)     1:23.15 (28.85)     1:51.91 (28.76)
        2:20.69 (28.78)     2:49.13 (28.44)     3:17.33 (28.20)     3:45.72 (28.39)
        4:13.36 (27.64)     4:39.68 (26.32)                                        
  4 Olmos, Tanner                Eastern Mich-MI           NT    4:46.70    2  
                  26.39       55.37 (28.98)     1:24.92 (29.55)     1:54.37 (29.45)
        2:23.79 (29.42)     2:52.96 (29.17)     3:21.86 (28.90)     3:50.42 (28.56)
        4:18.84 (28.42)     4:46.70 (27.86)                                        
  5 Arrieta, Alex                Eastern Mich-MI           NT    4:49.35    0.5
                  26.68       56.27 (29.59)     1:26.22 (29.95)     1:56.07 (29.85)
        2:26.07 (30.00)     2:55.74 (29.67)     3:25.60 (29.86)     3:55.94 (30.34)
        4:23.08 (27.14)     4:49.35 (26.27)                                        
  5 Horton, Drake                Denison-OH                NT    4:49.35    0.5
                  26.93       55.94 (29.01)     1:25.13 (29.19)     1:54.93 (29.80)
        2:24.60 (29.67)     2:54.47 (29.87)     3:24.47 (30.00)     3:54.48 (30.01)
        4:23.17 (28.69)     4:49.35 (26.18)                                        
  7 Stauffer, John               Denison-OH                NT   x4:52.34  
                  25.80       54.24 (28.44)     1:23.68 (29.44)     1:53.50 (29.82)
        2:23.14 (29.64)     2:52.90 (29.76)     3:22.67 (29.77)     3:52.46 (29.79)
        4:23.35 (30.89)     4:52.34 (28.99)                                        
 -- Baker, James                 Denison-OH                NT   X4:47.61  
                  26.33       55.38 (29.05)     1:24.42 (29.04)     1:53.46 (29.04)
        2:22.92 (29.46)     2:52.43 (29.51)     3:21.71 (29.28)     3:51.17 (29.46)
        4:20.19 (29.02)     4:47.61 (27.42)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liberman, Michelle           Eastern Mich-MI           NT      57.48    9  
                  27.27       57.48 (30.21)                                        
  2 Hopkins, Maddie              Denison-OH                NT      57.96    4  
                  27.13       57.96 (30.83)                                        
  3 Le, Angela                   Denison-OH                NT      58.32    3  
                  26.93       58.32 (31.39)                                        
  4 Vrcic, Dora                  Eastern Mich-MI           NT      58.72    2  
  5 Staver, Ali                  Eastern Mich-MI           NT      58.91    1  
                  27.22       58.91 (31.69)                                        
  6 Da Costa, Marcella           Eastern Mich-MI           NT     x59.71  
                  28.05       59.71 (31.66)                                        
  7 Whelan, Zoe                  Denison-OH                NT    1:00.22  
                  28.05     1:00.22 (32.17)                                        
  8 Price, Samantha              Denison-OH                NT   x1:00.51  
                  28.47     1:00.51 (32.04)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burton, Logan                Eastern Mich-MI           NT      49.04    9  
                  22.90       49.04 (26.14)                                        
  2 Fox, Kenny                   Denison-OH                NT      50.52    4  
                  23.67       50.52 (26.85)                                        
  3 Senior, Kymani               Denison-OH                NT      50.67    3  
                  23.81       50.67 (26.86)                                        
  4 Martin, Matt                 Eastern Mich-MI           NT      51.44    2  
  5 Marsden-Readford, Liam       Denison-OH                NT      51.54    1  
                  23.73       51.54 (27.81)                                        
  6 Krusinski, Mark              Eastern Mich-MI           NT      52.14  
                  24.15       52.14 (27.99)                                        
  7 Desmet, P.J.                 Denison-OH                NT     x53.04  
                  24.73       53.04 (28.31)                                        
  8 Johnson, Connor              Eastern Mich-MI           NT     x53.17  
                  24.04       53.17 (29.13)                                        
 -- McHugh, Matt                 Denison-OH                NT     X52.97  
                  24.55       52.97 (28.42)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitzgerald, Allison          Denison-OH                NP     241.35    9  
  2 Clayton, Naomi               Denison-OH                NP     221.40    4  
  3 Tsafantakis, Sophia          Eastern Mich-MI           NP     216.75    3  
  4 Weber, Emma                  Denison-OH                NP     211.65    2  
  5 Shereda, Alexandra           Eastern Mich-MI           NP     197.03    1  
  6 Schempf, Mia                 Eastern Mich-MI           NP     189.68  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillis, Thomas               Eastern Mich-MI           NP     295.20    9  
  2 Pierre, Al'x                 Eastern Mich-MI           NP     267.23    4  
  3 Galluzzo, Noah               Eastern Mich-MI           NP     212.03    3  
  4 Ostojic, Evan                Denison-OH                NP     143.93    2  
  5 McCullough, Liam             Denison-OH                NP     139.05    1  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sutherlin, Kylie             Eastern Mich-MI           NT    2:09.46    9  
                  28.06     1:00.90 (32.84)     1:39.89 (38.99)     2:09.46 (29.57)
  2 Jones, Carlee                Eastern Mich-MI           NT    2:09.86    4  
                  28.55     1:01.62 (33.07)     1:39.67 (38.05)     2:09.86 (30.19)
  3 Young, Claire                Eastern Mich-MI           NT    2:10.36    2.5
                  28.82     1:01.00 (32.18)     1:40.27 (39.27)     2:10.36 (30.09)
  3 Garza, Halli                 Denison-OH                NT    2:10.36    2.5
                  28.48     1:02.44 (33.96)     1:40.08 (37.64)     2:10.36 (30.28)
  5 Horton, Bridget              Denison-OH                NT    2:12.98    1  
                  28.88     1:02.58 (33.70)     1:41.81 (39.23)     2:12.98 (31.17)
  6 Mesaros, Kate                Denison-OH                NT    2:13.61  
                  29.10     1:04.11 (35.01)     1:41.90 (37.79)     2:13.61 (31.71)
  7 Hofmann, Riley               Eastern Mich-MI           NT   x2:14.65  
                  29.77     1:04.00 (34.23)     1:44.13 (40.13)     2:14.65 (30.52)
  8 Wickman, Logan               Denison-OH                NT   x2:19.49  
                  29.38     1:04.59 (35.21)     1:47.39 (42.80)     2:19.49 (32.10)
 -- Byerly, Kaila                Denison-OH                NT   X2:25.14  
                  30.58     1:09.32 (38.74)     1:51.18 (41.86)     2:25.14 (33.96)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perez, Ricky                 Eastern Mich-MI           NT    1:54.43    9  
                  25.47       54.40 (28.93)     1:28.02 (33.62)     1:54.43 (26.41)
  2 Wang, Bebe                   Denison-OH                NT    1:54.74    4  
                  24.92       53.72 (28.80)     1:27.87 (34.15)     1:54.74 (26.87)
  3 Brooks, Ben                  Eastern Mich-MI           NT    1:58.07    3  
                  25.28       55.11 (29.83)     1:29.30 (34.19)     1:58.07 (28.77)
  4 Stevenson, Ryan              Denison-OH                NT    1:58.87    2  
                  26.12       57.37 (31.25)     1:30.88 (33.51)     1:58.87 (27.99)
  5 Hendry, Aaron                Eastern Mich-MI           NT    2:00.52    1  
                  25.89       58.28 (32.39)     1:32.48 (34.20)     2:00.52 (28.04)
  6 Tsenkov, Matthew             Eastern Mich-MI           NT   x2:01.25  
                  25.91       59.16 (33.25)     1:32.64 (33.48)     2:01.25 (28.61)
  7 Kent, Blake                  Denison-OH                NT    2:01.46  
                  26.05       57.15 (31.10)     1:33.59 (36.44)     2:01.46 (27.87)
  8 Ball, Jake                   Denison-OH                NT   x2:01.48  
                  27.31       59.25 (31.94)     1:33.31 (34.06)     2:01.48 (28.17)
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eastern Michigan University-MI  'A'                    NT    3:31.05   11  
     1) Johnston, Stephanie             2) Staffeldt, Meike               
     3) Armstrong-Grant, Amelia         4) Walker, Chase                  
                  25.21       52.87 (52.87)     1:18.04 (25.17)     1:45.90 (53.03)
        2:10.82 (24.92)     2:38.37 (52.47)     3:03.27 (24.90)     3:31.05 (52.68)
  2 Denison University-OH  'A'                             NT    3:33.84    4  
     1) Kirby, Casey                    2) Kustritz, Kt                   
     3) Nutter, Gabriella               4) Morrison, Michaela             
                  25.93       54.54 (54.54)     1:19.80 (25.26)     1:47.19 (52.65)
        2:11.91 (24.72)     2:39.42 (52.23)     3:04.94 (25.52)     3:33.84 (54.42)
  3 Eastern Michigan University-MI  'B'                    NT    3:35.75    2  
     1) Marion, Marissa                 2) Desnoyers, Emilie              
     3) Swartz, Nicole                  4) Vrcic, Dora                    
                  26.03       54.38 (54.38)     1:19.61 (25.23)     1:47.27 (52.89)
        2:13.29 (26.02)     2:42.02 (54.75)     3:07.17 (25.15)     3:35.75 (53.73)
  4 Denison University-OH  'B'                             NT    3:38.88  
     1) Hopkins, Maddie                 2) Zaravella, Natalie             
     3) Le, Angela                      4) Chiappe, Mia                   
                  26.15       54.88 (54.88)     1:21.33 (26.45)     1:50.37 (55.49)
        2:16.47 (26.10)     2:45.27 (54.90)     3:10.60 (25.33)     3:38.88 (53.61)
  5 Eastern Michigan University-MI  'C'                    NT   x3:39.53  
     1) Newell, Hannah                  2) Rapien, Abby                   
     3) Scanlan, Kaitie                 4) Duncan, Delaney                
                  26.69       55.18 (55.18)     1:21.68 (26.50)     1:50.49 (55.31)
        2:17.15 (26.66)     2:46.47 (55.98)     3:11.77 (25.30)     3:39.53 (53.06)
  6 Eastern Michigan University-MI  'D'                    NT   x3:41.94  
     1) Thomas, Sydney                  2) Gavigan, Casey                 
     3) Ortiz, Arianna                  4) Ignasiak, Hunter               
                  26.44       55.14 (55.14)     1:21.42 (26.28)     1:50.82 (55.68)
        2:16.68 (25.86)     2:46.12 (55.30)     3:12.93 (26.81)     3:41.94 (55.82)
  7 Denison University-OH  'C'                             NT   x3:44.96  
     1) Hsu, Erica                      2) Javens, Devin                  
     3) Rusinko, Hannah                 4) Garza, Halli                   
                  26.78       55.49 (55.49)     1:22.67 (27.18)     1:52.41 (56.92)
        2:19.51 (27.10)     2:49.10 (56.69)     3:15.91 (26.81)     3:44.96 (55.86)
  8 Denison University-OH  'D'                             NT   x3:48.77  
     1) Wickman, Logan                  2) Colville, Caroline             
     3) Jorn, Eva                       4) Price, Samantha                
                  27.30       57.44 (57.44)     1:24.28 (26.84)     1:54.06 (56.62)
        2:21.01 (26.95)     2:50.80 (56.74)     3:18.38 (27.58)     3:48.77 (57.97)
 -- Denison University-OH  'E'                             NT   X3:55.55  
     1) Lenz, Sydney                    2) Whelan, Zoe                    
     3) Higdon, Ellen                   4) Nugent, Haley                  
                  28.69       59.14 (59.14)     1:27.12 (27.98)     1:58.04 (58.90)
        2:26.51 (28.47)   2:58.23 (1:00.19)     3:25.47 (27.24)     3:55.55 (57.32)
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eastern Michigan University-MI  'A'                    NT    3:03.24   11  
     1) Kawaguchi, Tosh                 2) Burton, Logan                  
     3) Tyson, Jake                     4) Swift, Carter                  
                  22.39       46.53 (46.53)     1:08.15 (21.62)     1:32.27 (45.74)
        1:54.06 (21.79)     2:18.19 (45.92)     2:39.58 (21.39)     3:03.24 (45.05)
  2 Denison University-OH  'A'                             NT    3:04.98    4  
     1) Dauksher, Walt                  2) Senior, Kymani                 
     3) Fox, Kenny                      4) Wagner, Zach                   
                  22.66       46.74 (46.74)     1:08.18 (21.44)     1:32.90 (46.16)
        1:54.54 (21.64)     2:18.70 (45.80)     2:40.41 (21.71)     3:04.98 (46.28)
  3 Denison University-OH  'B'                             NT    3:07.49    2  
     1) Desmet, P.J.                    2) Hohm, Stuart                   
     3) Carlson, Alec                   4) Horton, Drake                  
                  22.76       47.46 (47.46)     1:09.35 (21.89)     1:33.06 (45.60)
        1:55.28 (22.22)     2:20.74 (47.68)     2:42.94 (22.20)     3:07.49 (46.75)
  4 Eastern Michigan University-MI  'B'                    NT    3:10.25  
     1) Segal, Matan                    2) Hoch, Alec                     
     3) Torres, Andrew                  4) Krusinski, Mark                
                  22.99       47.28 (47.28)     1:09.67 (22.39)     1:34.13 (46.85)
        1:56.84 (22.71)     2:22.48 (48.35)     2:44.97 (22.49)     3:10.25 (47.77)
  5 Denison University-OH  'C'                             NT   x3:11.34  
     1) Wesseling, Jason                2) Schulten, Trent                
     3) McHugh, Matt                    4) Marsden-Readford, Liam         
                  23.25       47.83 (47.83)     1:10.49 (22.66)     1:35.58 (47.75)
        1:58.31 (22.73)     2:23.57 (47.99)     2:38.01 (14.44)     3:11.34 (47.77)
  6 Eastern Michigan University-MI  'C'                    NT   x3:18.14  
     1) Ehrman, Jacob                   2) Kreider, Josh                  
     3) Perez, Ricky                    4) Burton, Wilson                 
                  23.63       50.13 (50.13)     1:13.43 (23.30)     1:39.28 (49.15)
        2:02.27 (22.99)     2:28.23 (48.95)     2:52.20 (23.97)     3:18.14 (49.91)
  7 Eastern Michigan University-MI  'D'                    NT   x3:18.90  
     1) Johnson, Connor                 2) Gingher, Ben                   
     3) Maxwell, Gus                    4) O'Shea, Chris                  
                  23.67       50.61 (50.61)     1:14.09 (23.48)     1:41.13 (50.52)
        2:04.74 (23.61)     2:31.06 (49.93)     2:53.67 (22.61)     3:18.90 (47.84)
  8 Denison University-OH  'D'                             NT   x3:22.13  
     1) Verstandig, Kyle                2) Lowe, Victor                   
     3) Froemming, Nicholas             4) Sigloh, Chas                   
                  24.70       51.75 (51.75)     1:15.60 (23.85)     1:44.31 (52.56)
        2:07.08 (22.77)     2:32.41 (48.10)     2:55.60 (23.19)     3:22.13 (49.72)
 
Event 104  Men 1000 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Berman, Jackson              Denison-OH                NT    9:55.84  
                  27.18       56.80 (29.62)     1:26.94 (30.14)     1:56.99 (30.05)
        2:27.08 (30.09)     2:57.41 (30.33)     3:27.70 (30.29)     3:57.98 (30.28)
        4:28.52 (30.54)     4:58.84 (30.32)     5:28.89 (30.05)     5:59.15 (30.26)
        6:29.29 (30.14)     6:59.34 (30.05)     7:29.41 (30.07)     7:59.28 (29.87)
        8:28.68 (29.40)     8:58.53 (29.85)     9:28.28 (29.75)     9:55.84 (27.56)
  2 Maher, Adrian                Denison-OH                NT    9:57.85  
                  26.45       55.88 (29.43)     1:25.53 (29.65)     1:55.61 (30.08)
        2:26.13 (30.52)     2:56.64 (30.51)     3:27.53 (30.89)     3:57.91 (30.38)
        4:28.35 (30.44)     4:58.78 (30.43)     5:29.01 (30.23)     5:59.40 (30.39)
        6:29.74 (30.34)     7:00.18 (30.44)     7:30.65 (30.47)     8:01.14 (30.49)
        8:31.44 (30.30)     9:01.48 (30.04)     9:30.35 (28.87)     9:57.85 (27.50)
  3 Waldram, Oliver              Denison-OH                NT   10:03.53  
                  27.00       57.00 (30.00)     1:26.92 (29.92)     1:57.17 (30.25)
        2:27.20 (30.03)     2:57.30 (30.10)     3:27.71 (30.41)     3:58.07 (30.36)
        4:28.55 (30.48)     4:59.04 (30.49)     5:28.81 (29.77)     5:59.36 (30.55)
        6:29.44 (30.08)     6:59.75 (30.31)     7:29.99 (30.24)     8:00.62 (30.63)
        8:31.30 (30.68)     9:02.25 (30.95)     9:33.21 (30.96)    10:03.53 (30.32)
  4 Anderson, Gus                Denison-OH                NT  x10:26.08  
                  27.56       57.15 (29.59)     1:27.35 (30.20)     1:57.90 (30.55)
        2:28.63 (30.73)     2:59.49 (30.86)     3:30.44 (30.95)     4:01.51 (31.07)
        4:33.03 (31.52)     5:04.60 (31.57)     5:35.90 (31.30)     6:07.68 (31.78)
        6:39.84 (32.16)     7:12.25 (32.41)     7:44.54 (32.29)     8:17.21 (32.67)
        8:49.73 (32.52)     9:22.34 (32.61)     9:54.46 (32.12)    10:26.08 (31.62)
 
Event 105  Women 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winnert, Becca               Eastern Mich-MI           NT    1:56.20  
                  27.21       56.78 (29.57)     1:26.50 (29.72)     1:56.20 (29.70)
  2 Dombkowski, Sarah            Eastern Mich-MI           NT    1:57.31  
                  27.89       57.53 (29.64)     1:27.71 (30.18)     1:57.31 (29.60)
  3 Newell, Hannah               Eastern Mich-MI           NT    2:01.04  
                  27.44       57.84 (30.40)     1:28.93 (31.09)     2:01.04 (32.11)
 
Event 106  Men 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klemptner, Ryan              Denison-OH                NT    1:49.33  
                  25.63       54.14 (28.51)     1:22.15 (28.01)     1:49.33 (27.18)
  2 Kabelka, Franz               Denison-OH                NT    1:54.15  
                  26.42       55.15 (28.73)     1:24.61 (29.46)     1:54.15 (29.54)
  3 Spencer, John                Denison-OH                NT    1:54.16  
                  25.31       54.15 (28.84)     1:24.29 (30.14)     1:54.16 (29.87)
 
Event 112  Men 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reed, Matt                   Denison-OH                NT    2:00.74  
                  27.49       58.45 (30.96)     1:29.22 (30.77)     2:00.74 (31.52)
  2 Swanson, Brandt              Denison-OH                NT    2:01.85  
                  27.05       57.87 (30.82)     1:29.44 (31.57)     2:01.85 (32.41)
 
Event 118  Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Matt                 Denison-OH                NT      47.90  
                  23.04       47.90 (24.86)                                        
  2 Gerlach, Eric                Denison-OH                NT      49.37  
                  23.67       49.37 (25.70)                                        
  3 Lowe, Victor                 Denison-OH                NT      49.64  
                  23.32       49.64 (26.32)                                        
  4 Weicht, Brett                Denison-OH                NT     x50.71  
                  24.20       50.71 (26.51)                                        
  5 Delahunty, Andrew            Denison-OH                NT     x51.66  
                  24.57       51.66 (27.09)                                        
 
Event 120  Men 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Ryan               Denison-OH                NT    2:01.81  
                  29.34     1:00.61 (31.27)     1:31.47 (30.86)     2:01.81 (30.34)
  2 Locke, Thomas                Denison-OH                NT    2:02.57  
                  28.73     1:00.13 (31.40)     1:31.26 (31.13)     2:02.57 (31.31)
  3 Benson, Kevin                Denison-OH                NT    2:03.35  
                  29.52     1:00.82 (31.30)     1:32.37 (31.55)     2:03.35 (30.98)
 
Event 122  Men 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaumer, Peyton               Denison-OH                NT    2:15.28  
                  30.02     1:03.72 (33.70)     1:39.22 (35.50)     2:15.28 (36.06)
  2 Hammond, Zach                Denison-OH                NT    2:21.80  
                  29.84     1:02.99 (33.15)     1:43.88 (40.89)     2:21.80 (37.92)
 
Event 208  Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigloh, Chas                 Denison-OH                NT      54.70  
                  26.71       54.70 (27.99)                                        
  2 Locke, Thomas                Denison-OH                NT      56.47  
                  26.29       56.47 (30.18)                                        
  3 O'Malley, Sam                Denison-OH                NT      59.85  
                  29.03       59.85 (30.82)                                        
  4 Spencer, John                Denison-OH                NT   x1:02.60  
                  29.91     1:02.60 (32.69)                                        
 
Event 210  Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hammond, Zach                Denison-OH                NT    1:03.58  
                  30.00     1:03.58 (33.58)                                        
 
Event 214  Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerlach, Eric                Denison-OH                NT      22.53  
  2 Lowe, Victor                 Denison-OH                NT      22.59  
  3 Delahunty, Andrew            Denison-OH                NT      22.90  
 
Event 217  Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newell, Hannah               Eastern Mich-MI           NT      54.96  
                  26.57       54.96 (28.39)                                        
  2 Saddler, Abby                Eastern Mich-MI           NT      55.16  
                  26.56       55.16 (28.60)                                        
  3 Ignasiak, Hunter             Eastern Mich-MI           NT      55.33  
                  26.56       55.33 (28.77)                                        
 
Event 218  Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Christien             Denison-OH                NT      49.08  
                  23.48       49.08 (25.60)                                        
  2 Klemptner, Ryan              Denison-OH                NT      49.40  
                  23.63       49.40 (25.77)                                        
  3 Maxwell, Gus                 Eastern Mich-MI           NT      49.44  
                  23.67       49.44 (25.77)                                        
  4 Verstandig, Kyle             Denison-OH                NT      49.70  
                  23.91       49.70 (25.79)                                        
  5 Von Der Lippe, Jake          Denison-OH                NT     x50.04  
                  23.60       50.04 (26.44)                                        
  6 Kabelka, Franz               Denison-OH                NT     x53.17  
                  25.17       53.17 (28.00)                                        
 
Event 224  Men 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burdick, Ben                 Denison-OH                NT    4:48.30  
                  26.62       55.70 (29.08)     1:24.98 (29.28)     1:54.49 (29.51)
        2:23.97 (29.48)     2:53.12 (29.15)     3:22.34 (29.22)     3:51.46 (29.12)
        4:20.60 (29.14)     4:48.30 (27.70)                                        
  2 Waldram, Oliver              Denison-OH                NT    4:48.34  
                  26.54       55.50 (28.96)     1:24.92 (29.42)     1:54.74 (29.82)
        2:24.17 (29.43)     2:53.04 (28.87)     3:22.61 (29.57)     3:52.22 (29.61)
        4:21.33 (29.11)     4:48.34 (27.01)                                        
  3 Olmos, Tanner                Eastern Mich-MI           NT    4:48.77  
                  25.32       53.63 (28.31)     1:22.81 (29.18)     1:52.36 (29.55)
        2:22.13 (29.77)     2:51.73 (29.60)     3:22.11 (30.38)     3:51.94 (29.83)
        4:21.06 (29.12)     4:48.77 (27.71)                                        
  4 Berman, Jackson              Denison-OH                NT    4:51.80  
                  26.86       55.65 (28.79)     1:24.84 (29.19)     1:54.55 (29.71)
        2:24.50 (29.95)     2:54.09 (29.59)     3:23.91 (29.82)     3:53.80 (29.89)
        4:23.62 (29.82)     4:51.80 (28.18)                                        
  5 Saccurato, Aaron             Denison-OH                NT   x4:55.94  
                  26.31       55.27 (28.96)     1:25.05 (29.78)     1:55.32 (30.27)
        2:25.41 (30.09)     2:55.63 (30.22)     3:25.99 (30.36)     3:56.09 (30.10)
        4:26.27 (30.18)     4:55.94 (29.67)                                        
  6 Benson, Kevin                Denison-OH                NT   x5:00.01  
                  26.93       56.49 (29.56)     1:26.89 (30.40)     1:57.53 (30.64)
        2:28.36 (30.83)     2:58.99 (30.63)     3:29.54 (30.55)     4:00.18 (30.64)
        4:30.80 (30.62)     5:00.01 (29.21)                                        
  7 Anderson, Gus                Denison-OH                NT   x5:08.32  
                  27.18       56.78 (29.60)     1:27.38 (30.60)     1:58.73 (31.35)
        2:30.37 (31.64)     3:02.31 (31.94)     3:33.92 (31.61)     4:05.74 (31.82)
        4:37.32 (31.58)     5:08.32 (31.00)                                        
 
Event 226  Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreider, Josh                Eastern Mich-MI           NT      52.45  
                  24.52       52.45 (27.93)                                        
  2 Weicht, Brett                Denison-OH                NT      53.24  
                  24.80       53.24 (28.44)                                        
  3 Swanson, Brandt              Denison-OH                NT      53.80  
                  25.05       53.80 (28.75)                                        
  4 Reed, Matt                   Denison-OH                NT      55.56  
                  25.82       55.56 (29.74)                                        
 
Event 230  Men 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Biagioli, Francis            Denison-OH                NT    4:13.70  
                  26.76       57.00 (30.24)     1:30.93 (33.93)     2:04.11 (33.18)
        2:39.84 (35.73)     3:16.41 (36.57)     3:46.18 (29.77)     4:13.70 (27.52)
  2 Anderson, Ryan               Denison-OH                NT    4:20.84  
                  28.87     1:01.18 (32.31)     1:34.69 (33.51)     2:07.21 (32.52)
        2:44.69 (37.48)     3:22.44 (37.75)     3:52.52 (30.08)     4:20.84 (28.32)
  3 Maher, Adrian                Denison-OH                NT    4:21.14  
                  27.81       59.57 (31.76)     1:34.65 (35.08)     2:08.91 (34.26)
        2:47.19 (38.28)     3:26.10 (38.91)     3:54.29 (28.19)     4:21.14 (26.85)
  4 Gaumer, Peyton               Denison-OH                NT   x4:28.52  
                  27.72       59.99 (32.27)     1:37.41 (37.42)     2:14.25 (36.84)
        2:49.55 (35.30)     3:25.84 (36.29)     3:57.58 (31.74)     4:28.52 (30.94)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 230                   
 
  1. Eastern Michigan University       184.5   2. Denison University                115.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 230                    
 
  1. Eastern Michigan University       187.5   2. Denison University                111.5