No Event
Fri Sep 02
Final
1 Earlham
3 vs. Denison
@ Capital in Bexley, Ohio
Sat Sep 03
Final
3 Denison
1 at Capital
in Bexley, Ohio
Sat Sep 03
Final
3 Otterbein
1 vs. Denison
@ Capital in Bexley, Ohio
Wed Sep 07
Final
2 Denison
3 at Marietta
in Marietta, Ohio
Fri Sep 09
Final
2 Denison
3 vs. Berry
@ Case Western Reserve in Cleveland, Ohio
Fri Sep 09
Final
2 Denison
3 vs. Rochester Inst.
@ Case Western Reserve in Cleveland, Ohio
Sat Sep 10
Final
0 Denison
3 vs. Bethany (W.V.)
@ Case Western Reserve in Cleveland, Ohio
Sat Sep 10
Final
0 Denison
3 vs. Defiance
@ Case Western Reserve in Cleveland, Ohio
Tue Sep 13
Final
0 Denison
3 at Ohio Northern
in Ada, Ohio
Fri Sep 16
Final
1 Grove City
3 vs. Denison
@ Ohio Wesleyan in Delaware, Ohio
Fri Sep 16
Final
3 Case Western Reserve
2 vs. Denison
@ Ohio Wesleyan in Delaware, Ohio
Sat Sep 17
Final
3 Adrian
0 vs. Denison
@ Ohio Wesleyan in Delaware, Ohio
Sat Sep 17
Final
2 Westminster (Pa.)
3 vs. Denison
@ Ohio Wesleyan in Delaware, Ohio
Tue Sep 20
Final
3 Denison
2 at Heidelberg
in Tiffin, Ohio
Sat Sep 24
Final
3 Denison
2 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Thu Sep 29
Final
3 Wittenberg
1 Denison
in Granville, Ohio
Fri Sep 30
Final
3 Bluffton
1 Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 05
Final
2 Muskingum
3 Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 08
Final
1 Denison
3 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Oct 08
Final
3 Denison
0 vs. Pittsburgh-Greensburg
@ Hiram in Hiram, Ohio
Wed Oct 12
Final
3 Ohio Wesleyan
2 Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 15
Final
3 Denison
1 at Allegheny
in Meadville, Pa.
Wed Oct 19
Final
2 Wooster
3 Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 22
Final
3 DePauw
1 Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 26
Final
3 Denison
1 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Sat Oct 29
Final
3 Case Western Reserve
0 vs. Denison
@ Wooster in Wooster, Ohio
Fri Nov 04
Final
3 Denison
1 vs. Kenyon
@ Springfield, Ohio NCAC Tournament - Quarterfinals
Sat Nov 05
Final
0 Denison
3 vs. DePauw
@ Springfield, Ohio NCAC Tournament - Semifinals
Sat Nov 05
Final
1 Denison
3 vs. Ohio Wesleyan
@ Springfield, Ohio NCAC Third Place Match
Previous Next View Full Schedule

Roster (2011)

No. Name Pos. Yr. Ht. Hometown/High School
1 Emily Marguerite DS Fr. 5-5 Wilmette, Ill. / New Trier
3 Jillian Twardowski DS Sr. 5-5 St. Clair Shores, Mich. / University Liggett
4 Brooke Beavers Libero Sr. 5-6 Sylvania, Ohio / St. Ursula Academy
5 Lauren Strowder OH Sr. 5-6 Cleveland Heights, Ohio / Cleveland Heights
6 Brittany Brannon DS Sr. 5-4 Atwater, Ohio / Waterloo
7 Lauren Gustafson RSH So. 5-10 Los Angeles, Calif. / Palisades Charter
8 Allison Becker DS Fr. 5-6 Eden Prairie, Minn. / Eden Prairie
9 Claire Koneval S Sr. 5-6 Solon, Ohio / Solon
10 Elisa Kuhn OH/RSH So. 5-9 Moorestown, N.J. / Moorestown
11 Susannah Spruill OH So. 5-9 Kensington, Md. / Stone Ridge School-Sacred Heart
12 Madison Owen MB So. 5-10 Novi, Mich. / Northville
13 Kristen Hughes OH Sr. 5-9 Downington, Pa. / Bishop Shanahan
14 Elsa Manning OH/RSH Fr. 5-11 Cockeysville, Md. / Dulaney
15 Megan Early MB Sr. 5-10 Findlay, Ohio / Van Buren
16 Jessica Borsani S Fr. 5-5 North Baltimore, Ohio / Van Buren
17 Hannah Schwartz OH/DS So. 5-8 Rochester, N.Y. / Brighton
18 Brittany Rojas DS Fr. 5-3 Worthington, Ohio / Thomas Worthington