Skip to navigation Skip to content Skip to footer
No Event
No Event
No Event
No Event
Fri Aug 31
Final
0 Denison
1 at RIT
in Rochester, N.Y.
Fri Aug 31
Final - 2OT
2 Carnegie Mellon
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Aug 31
Final
0 Denison
3 at Mount Union
in Alliance, Ohio
Sat Sep 01
Postponed
Lynn Schweizer Invitational
in Granville, Ohio (Denison G.C.)
Sat Sep 01
10 a.m.
at Franklin College Grizzly Invite 4th Place
in Franklin, Ind.
Sat Sep 01
10 a.m.
at Franklin College Grizzly Invite 3rd Place
in Franklin, Ind.
Sat Sep 01
Final
3 Mass.-Boston
1 vs. Denison
@ Alliance, Ohio in Alliance, Ohio
Sat Sep 01
Final - PS Home
1 Centre
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 01
Final
0 Thiel
3 vs. Denison
@ Alliance, Ohio in Alliance, Ohio
Sat Sep 01
Final
1 Denison
0 at Nazareth
in Rochester, N.Y.
Sat Sep 01
Final
21 Denison
42 at Southwestern (Tex.)
in Georgetown, Texas
Sun Sep 02
8 a.m.
Lynn Schweizer Invitational 4th Place
in Granville, Ohio (Denison G.C.)
Sun Sep 02
Final
1 Denison
6 at John Carroll
in University Heights, Ohio
Wed Sep 05
Final
3 Denison
1 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Sep 05
Final
0 Denison
3 at #19 Ohio Northern
in Ada, Ohio
Wed Sep 05
Final
1 Otterbein
7 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Sep 07
Final
0 Adrian
2 vs. Denison
@ Wilmington, Ohio in Wilmington, Ohio
Sat Sep 08
at Battle at the Brook 5th Place
in Sandusky, Ohio (Plum Brook C.C.)
Sat Sep 08
TBA
Denison
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Sep 08
Final
3 Mt. St. Joseph
1 vs. Denison
@ Gambier, OH in Gambier, Ohio
Sat Sep 08
Final - OT
1 Denison
2 at Roanoke
in Roanoke, Va.
Sat Sep 08
Final
0 Grove City
3 vs. Denison
@ Gambier, Ohio in Gambier, Ohio
Sat Sep 08
Final
0 Buffalo State
4 vs. Denison
in Granville, Ohio - Piper Stadium
Sat Sep 08
Final
1 Denison
3 at Wilmington (Ohio)
in Wilmington, Ohio
Sun Sep 09
at Battle at the Brook T-5th Place
in Sandusky, Ohio (Plum Brook C.C.)
Sun Sep 09
TBA
Denison
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Sun Sep 09
Final
3 Denison
1 at #20 Washington and Lee
in Lexington, Va.
Sun Sep 09
Final
2 Shenandoah
5 vs. Denison
in Granville, Ohio - Piper Stadium
Tue Sep 11
Final
1 Marietta
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Sep 12
Final
3 #22 Capital
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Thu Sep 13
Final
6 Denison
0 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Sat Sep 15
at Carnegie Mellon Fall Shoot Out 6th Place
in Apollo, Pa. (Links at Spring Church)
Sat Sep 15
at Carnegie Mellon Fall Shoot Out 4th Place
in Apollo, Pa. (Links at Spring Church)
Sat Sep 15
10 a.m.
at Wheaton College Gil Dodds Invitational 11th Place
in Wheaton, Ill.
Sat Sep 15
10 a.m.
at Wheaton College Gil Dodds Invitational 10th Place
in Wheaton, Ill.
Sat Sep 15
TBA
Denison
at Oberlin Invitational
in Oberlin, Ohio
Sat Sep 15
TBA
Denison
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Sep 15
Final
3 Denison
0 vs. Franciscan
@ Wooster, Ohio in Wooster, Ohio
Sat Sep 15
Final
2 Denison
0 at Wooster
in Wooster, Ohio
Sat Sep 15
Final - OT
2 #18 Centre
1 vs. #21 Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 15
Final
0 Allegheny
42 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 15
Final
1 Bethany (W.V.)
3 vs. Denison
@ Wooster, Ohio in Wooster, Ohio
Sat Sep 15
Final
1 Otterbein
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Sep 16
at Carnegie Mellon Fall Shoot Out 5th Place
in Apollo, Pa. (Links at Spring Church)
Sun Sep 16
at Carnegie Mellon Fall Shoot Out 3rd Place
in Apollo, Pa. (Links at Spring Church)
Sun Sep 16
TBA
Denison
at Oberlin Invitational
in Oberlin, Ohio
Sun Sep 16
TBA
Denison
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Tue Sep 18
Final
1 Wash. & Jeff.
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Sep 18
Final
0 Denison
3 at Heidelberg
in Tiffin, Ohio
Thu Sep 20
6 p.m.
at Wooster Dual 2nd Place
in Wooster, Ohio
Thu Sep 20
6:30 p.m.
at Wooster Dual 2nd Place
in Wooster, Ohio
Thu Sep 20
Final - 2OT
1 Ohio Wesleyan
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Sep 21
TBA
Denison
at ITA Central Regional
in Kalamazoo, Mich.
Sat Sep 22
at Bridgewater Invitational 2nd Place
in Harrisonburg, Va. (Lakeview G.C.)
Sat Sep 22
TBA
Denison
at ITA Central Regional
in Kalamazoo, Mich.
Sat Sep 22
Final
0 Allegheny
4 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 22
Final
3 DePauw
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 22
Final
52 Denison
27 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Sat Sep 22
Final - 2OT
0 Allegheny
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Sep 23
at Bridgewater Invitational 2nd Place
in Harrisonburg, Va. (Lakeview G.C.)
Sun Sep 23
TBA
Denison
at ITA Central Regional
in Kalamazoo, Mich.
Mon Sep 24
TBA
Denison
at ITA Central Regional
in Kalamazoo, Mich.
Tue Sep 25
Final
3 Muskingum
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Sep 25
Final
2 Denison
1 at Case Western Reserve
in Cleveland, Ohio
Wed Sep 26
Final
1 Denison
0 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Wed Sep 26
Final
3 Earlham
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Sep 26
Final - OT
1 Thomas More
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Sep 28
TBA
Denison
vs. ITA Regional
@ St. Louis, Mo. in St. Louis, Mo.
Sat Sep 29
2 p.m.
at All-Ohio Championship 12th Place
in Norton, Ohio - Silver Creek Metro Park
Sat Sep 29
2:45 p.m.
at All-Ohio Championship 10th Place
in Norton, Ohio - Silver Creek Metro Park
Sat Sep 29
TBA
Denison
vs. ITA Regional
@ St. Louis, Mo. in St. Louis, Mo.
Sat Sep 29
Final
0 Earlham
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 29
Final - OT
2 #7 Kenyon
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 29
Final
0 Denison
3 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Sep 29
Final - 2OT
0 Kenyon
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Sep 29
Final - OT
68 #11 Wittenberg
66 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Sep 30
TBA
Denison
vs. ITA Regional
@ St. Louis, Mo. in St. Louis, Mo.
Mon Oct 01
TBA
Denison
vs. ITA Regional
@ St. Louis, Mo. in St. Louis, Mo.
Tue Oct 02
Final
3 Ohio Wesleyan
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 03
Final - OT
1 Denison
0 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Sat Oct 06
at Mason-Dixon Collegiate
in Abbottstown, Pa. (The Bridges G.C.)
Sat Oct 06
at Pat Clouse Invitational 2nd Place
in Springfield, Ohio (Springfield C.C.)
Sat Oct 06
Final
2 DePauw
5 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 06
Final
1 Denison
0 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Oct 06
Final - 2OT
1 Denison
1 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Oct 06
Final
3 Denison
1 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Sat Oct 06
Final
10 #22 Wabash
34 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Oct 07
at Mason-Dixon Collegiate 4th Place
in Abbottstown, Pa. (The Bridges G.C.)
Sun Oct 07
at Pat Clouse Invitational 2nd Place
in Springfield, Ohio (Springfield C.C.)
Wed Oct 10
Final
3 #4 Wittenberg
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 10
Final
2 Denison
1 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Wed Oct 10
Final - OT
0 Oberlin
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Oct 12
5 p.m.
at Akron Zip Classic 5th Place
in Akron, Ohio
Fri Oct 12
5 p.m.
at Akron Zips Classic 3rd Place
in Akron, Ohio
Fri Oct 12
Final
0 Wooster
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 13
10 a.m. / 5 p.m.
at Akron Zip Classic 4th Place
in Akron, Ohio
Sat Oct 13
10 a.m. / 5 p.m.
at Akron Zips Classic 4th Place
in Akron, Ohio
Sat Oct 13
10:30 a.m.
at Oberlin Inter-Regional Rumble 12th Place
in Oberlin, Ohio
Sat Oct 13
11:15 a.m.
at Oberlin Inter-Regional Rumble 9th Place
in Oberlin, Ohio
Sat Oct 13
Final
0 Oberlin
5 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 13
Final
3 Denison
0 at Allegheny
in Meadville, Pa.
Sat Oct 13
Final
0 Wittenberg
4 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 13
Final
20 Denison
12 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Sat Oct 13
Final
0 Wittenberg
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Oct 14
at Benedictine Dual W, 291-330
in Wheaton, Ill. (Arrowhead G.C.)
Sun Oct 14
12 p.m.
Otterbein Match Play Dual W, 6-1
in Granville, Ohio (Denison G.C.)
Tue Oct 16
Final
1 Wittenberg
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Oct 16
Final
1 Denison
3 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Wed Oct 17
Final - 2OT
0 Wabash
0 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 17
Final
0 Thomas More
1 vs. Denison
in Granville, Ohio
Thu Oct 18
Final
2 Denison
0 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Fri Oct 19
Final
3 Denison
0 vs. Finlandia
@ Olivet, Mich. in Olivet, Mich.
Fri Oct 19
Final
3 Denison
0 at Olivet
in Olivet, Mich.
Sat Oct 20
1 p.m.
at Eastern Michigan L, 156-133
in Ypsilanti, Mich.
Sat Oct 20
Final
1 Denison
0 at Wooster
in Wooster, Ohio
Sat Oct 20
Final
3 #14 Wis.-Eau Claire
0 vs. Denison
@ Albion, Mich. in Albion, Mich.
Sat Oct 20
Final
10 Ohio Wesleyan
27 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 20
Final
0 Denison
1 at Wooster
in Wooster, Ohio
Sat Oct 20
Final
1 Denison
3 at Albion
in Albion, Mich.
Sun Oct 21
9 a.m.
Virtues Fall Shoot Out 2nd Place
in Nashport, Ohio (Virtues G.C.)
Mon Oct 22
10 a.m.
Virtues Fall Shoot Out 1st Place
in Nashport, Ohio (Virtues G.C.)
Tue Oct 23
Final
2 Denison
1 at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Oct 24
Final
0 Wooster
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Oct 24
Final
5 Denison
0 at Hiram
in Hiram, Ohio
Thu Oct 25
Final
4 Denison
1 at Earlham
in Richmond, Ind.
Sat Oct 27
11 a.m.
at NCAC Championship 7th Place
in Powell, Ohio - Liberty Park
Sat Oct 27
11:45 a.m.
at NCAC Championship 6th Place
in Powell, Ohio - Liberty Park
Sat Oct 27
Final
0 Kenyon
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Oct 27
Final
3 Denison
0 at Capital
in Bexley, Ohio
Sat Oct 27
Final
2 Denison
1 at Ohio Wesleyan
Sat Oct 27
Final
48 Denison
20 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Oct 27
Final
2 Denison
1 at #22 Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Wed Oct 31
Final
0 Wittenberg
3 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAC Tournament Semifinal
Wed Oct 31
Final
1 Denison
2 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio - NCAC Tournament Semifinal
Wed Oct 31
Final - OT
2 Wittenberg
1 vs. #25 Denison
in Granville, Ohio - NCAC Semifinal (Piper Stadium)
Fri Nov 02
6 p.m.
at Ohio State L, 224-75
in Columbus, Ohio
Fri Nov 02
6 p.m.
at Ohio State L, 221-75
in Columbus, Ohio
Fri Nov 02
Final
3 Wooster
1 vs. Denison
@ Springfield, OH NCAC Tournament - First Round
Sat Nov 03
1 p.m.
Xavier L, 140-122
in Granville, Ohio
Sat Nov 03
1 p.m.
Xavier W, 176-86
in Granville, Ohio
Sat Nov 03
Final
0 Wooster
2 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAC Tournament Championship
Sat Nov 03
Final
18 Wooster
66 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Nov 07
Final
1 #20 Denison
3 at Lynchburg
in Lynchburg, Va. - NCAA Tournament First Rd.
Sat Nov 10
11 a.m.
Kenyon W, 168-132
in Granville, Ohio
Sat Nov 10
11 a.m.
Kenyon W, 188.5-109.5
in Granville, Ohio
Sat Nov 10
11 a.m.
at NCAA Great Lakes Regional 24th Place
in Shelbyville, Ind. - Blue River Park
Sat Nov 10
12:15 p.m.
at NCAA Great Lakes Regional 18th Place
in Shelbyville, Ind. - Blue River Park
Sat Nov 10
Final
61 Denison
7 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Sat Nov 10
Final
52 Denison
76 at #9 Trine
in Angola, Ind.
Wed Nov 14
Final
77 Oberlin
72 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Nov 16
Final
52 Worcester St.
64 vs. Denison
@ Hunter in New York, N.Y. - Hunter Tip-Off Tournament
Sat Nov 17
Final
0 Denison
60 at #1 Mount Union
in Alliance, Ohio - NCAA Playoffs - First Round
Sat Nov 17
Final
100 Denison
74 at Hunter
in New York, N.Y. - Hunter Tip-Off Tournament Championship
Sat Nov 17
Final
66 Denison
86 at Ohio Northern
in Ada, Ohio
Tue Nov 20
Final - OT
91 Case Western Reserve
84 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Nov 20
Final - OT
79 Case Western Reserve
80 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Nov 25
Final
57 Denison
69 vs. Emory
@ Lexington, Ky. in Lexington, Ky. - Transylvania Hilliard Lyons Tournament
Wed Nov 28
Final
45 Denison
55 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Nov 28
Final
65 Denison
76 at Otterbein
in Westerville, Ohio
Thu Nov 29
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Thu Nov 29
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Fri Nov 30
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Fri Nov 30
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Dec 01
11 a.m. / 1 p.m.
at Toy Drive Invitational
in Alliance, Ohio
Sat Dec 01
11 a.m. / 1 p.m.
at Toy Drive Invitational
in Alliance, Ohio
Sat Dec 01
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Dec 01
10 a.m. / 6 p.m.
Denison Invitational 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Dec 01
Final
56 Denison
69 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Sat Dec 01
Final
57 Denison
83 at Wabash
in Crawfordsville, Ind.
Wed Dec 05
Final
50 Hiram
71 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Dec 05
Final
81 Hiram
80 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Dec 08
Final
61 Kenyon
70 vs. Denison
in Granville, Ohio
Mon Dec 10
Final
73 Denison
50 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Wed Dec 12
Final
68 Denison
95 at Capital
in Columbus, Ohio
Thu Dec 13
Final
53 Denison
63 at Heidelberg
in Tiffin, Ohio
Thu Dec 20
Final
62 La Roche
75 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Dec 29
Final
80 East Tex. Baptist
84 vs. Denison
@ Emory in Atlanta, Ga. - Emory Holiday Classic
Sat Dec 29
Final
60 Denison
45 at Cincinnati Christian
in Cincinnati, Ohio
Sun Dec 30
Final
61 Denison
50 vs. Oswego
@ Emory in Atlanta, Ga. - Emory Holiday Classic
Thu Jan 03
Final
72 Denison
66 at #11 Wittenberg
in Springfield, Ohio
Thu Jan 03
Final
46 Kenyon
55 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Jan 05
Final
43 Ohio Wesleyan
60 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Jan 05
Final
67 Ohio Wesleyan
58 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Jan 09
Final
57 DePauw
47 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Jan 09
Final
78 #19 DePauw
29 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Jan 12
Cancelled
at Univ. of Indianapolis/Carson-Newman Tri-Meet
in Indianapolis, Ind.
Sat Jan 12
Cancelled
at Univ. of Indianapolis/Carson-Newman Tri-Meet
in Indianapolis, Ind.
Sat Jan 12
Final
76 Denison
55 at Allegheny
in Meadville, Pa.
Sat Jan 12
Final
95 Denison
98 at Allegheny
in Meadville, Pa.
Wed Jan 16
Final
66 Denison
53 at Wooster
in Wooster, Ohio
Wed Jan 16
Final
59 Denison
92 at #21 Wooster
in Wooster, Ohio
Fri Jan 18
4 p.m.
Pittsburgh L, 184.5-115.5
in Granville, Ohio
Fri Jan 18
4 p.m.
Pittsburgh L, 210-88
in Granville, Ohio
Fri Jan 18
Final
85 #14 Wabash
74 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Jan 19
at Dave Lehman Open
in Westerville, Ohio
Sat Jan 19
at Dave Lehman Open
in Westerville, Ohio
Sat Jan 19
Final - 2OT
76 Wittenberg
78 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Jan 23
Final
89 Denison
91 at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Jan 23
Final
66 Denison
57 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Jan 26
12 p.m. / 2:30 p.m.
at Fighting Scots Invitational 5th Place
in Wooster, Ohio
Sat Jan 26
12 p.m. / 2:30 p.m.
at Fighting Scots Invitational 3rd Place
in Wooster, Ohio
Sat Jan 26
Final
87 Denison
70 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Jan 30
Final
82 Wittenberg
72 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 02
12 p.m. / 2 p.m.
Bob Shannon Invitational 8th Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 02
12 p.m. / 2 p.m.
Bob Shannon Invitational 2nd Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 02
11 a.m.
All-Ohio Combined Events Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 02
10 a.m.
at Ohio Wesleyan W, 193-101
in Delaware, Ohio
Sat Feb 02
10 a.m.
at Ohio Wesleyan W, 183-102
in Delaware, Ohio
Sat Feb 02
Final
47 Oberlin
63 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 02
Final
60 Denison
61 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Sun Feb 03
12 p.m.
All-Ohio Combined Events Championship
in Granville, Ohio
Sun Feb 03
12:30 p.m.
All-Ohio Combined Events Championship
in Granville, Ohio
Sun Feb 03
Final
1 Denison
6 at Toledo
in Toledo, Ohio
Wed Feb 06
Final
65 Wooster
75 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Feb 06
Final
73 #9 Wooster
63 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 09
11 a.m.
at Noke Elite Meet 5th Place
in Salem, Va.
Sat Feb 09
11 a.m.
at Noke Elite Meet 3rd Place
in Salem, Va.
Sat Feb 09
Final
54 Allegheny
66 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 09
Final
90 Allegheny
75 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 09
Final
8 #3 Chicago
1 vs. #27 Denison
@ Indianapolis, Ind. in Indianapolis, Ind.
Sat Feb 09
Final
8 #10 Chicago
1 vs. #30 Denison
@ Indianapolis, Ind.
Sun Feb 10
Final
1 #30 Denison
6 vs. Butler
@ Indianapolis, Ind. in Indianapolis, Ind.
Wed Feb 13
6:30 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Wed Feb 13
6:30 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Wed Feb 13
Final
50 Denison
58 at #19 DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Feb 13
Final
81 Denison
86 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Thu Feb 14
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Thu Feb 14
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Fri Feb 15
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Fri Feb 15
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 16
12 p.m. / 2:30 p.m.
at Kenyon Classic 8th Place
in Gambier, Ohio
Sat Feb 16
10:00 am
at Kent State Tune-Up
in Kent, Ohio
Sat Feb 16
12 p.m. / 2:30 p.m.
at Kenyon Classic 7th Place
in Gambier, Ohio
Sat Feb 16
10:00 am
at Kent State Tune-Up
in Kent, Ohio
Sat Feb 16
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship 2nd Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 16
9:30 a.m. / 6 p.m.
NCAC Championship 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 16
Final
3 Rhodes
6 vs. #27 Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 16
Final
13 #12 Washington and Lee
14 vs. #9 Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 16
Final
61 Denison
50 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sat Feb 16
Final - OT
95 Denison
94 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sun Feb 17
Final
3 Indiana (PA)
6 vs. #30 Denison
in Granville, Ohio
Tue Feb 19
Final
53 Hiram
82 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAC Tournament Quarterfinal
Fri Feb 22
5 p.m. / 7 p.m.
NCAC Last Chance Meet
in Granville, Ohio
Fri Feb 22
5 p.m. / 7 p.m.
NCAC Last Chance Meet
in Granville, Ohio
Fri Feb 22
Final
59 Ohio Wesleyan
68 vs. Denison
@ Greencastle, Ind. in Greencastle, Ind. - NCAC Tournament Semifinal
Sat Feb 23
1 p.m.
at NCAC Combined Events Championship
in Gambier, Ohio
Sat Feb 23
12:30 p.m.
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Feb 23
12:30 p.m.
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Sat Feb 23
Final - OT
16 Brockport
15 vs. #25 Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 23
Final
13 Stevenson
6 vs. #9 Denison
in Granville, Ohio
Sat Feb 23
Final
50 Denison
61 at DePauw
NCAC Tournament Championship
Sun Feb 24
12:30 p.m.
at NCAC Combined Events Championship
in Gambier, Ohio
Sun Feb 24
1:15 p.m.
at NCAC Combined Events Championship
in Gambier, Ohio
Sun Feb 24
Final
6 Denison
7 at Ferrum
in Ferrum, Va.
Sun Feb 24
Final
2 Fredonia
24 vs. #25 Denison
in Granville, Ohio
Sun Feb 24
Final
16 Denison
7 at Ferrum
in Ferrum, Va.
Mon Feb 25
Final
6 Denison
5 at Ferrum
in Ferrum, Va.
Fri Mar 01
12 p.m. / 4 p.m.
at NCAC Championship
in Wooster, Ohio
Fri Mar 01
12 p.m. / 4 p.m.
at NCAC Championship
in Wooster, Ohio
Fri Mar 01
2 p.m.
at NCAA Diving Regionals
in Crawfordsville, Ind. - Wabash College
Fri Mar 01
6 p.m.
at NCAA Diving Regionals
in Crawfordsville, Ind. - Wabash College
Sat Mar 02
10 a.m. / 2:15 p.m.
at NCAC Championship 8th Place
in Wooster, Ohio
Sat Mar 02
10 a.m. / 2:15 p.m.
at NCAC Championship 6th Place
in Wooster, Ohio
Sat Mar 02
12 p.m.
at NCAA Diving Regionals
in Crawfordsville, Ind. - Wabash College
Sat Mar 02
4 p.m.
at NCAA Diving Regionals
in Crawfordsville, Ind. - Wabash College
Sat Mar 02
Final
8 Denison
1 at Hope
in Holland, Mich.
Sat Mar 02
Final
3 Alfred St.
5 vs. Denison
@ Ohio University in Athens, Ohio
Sat Mar 02
Final
20 #13 Denison
6 at #12 Roanoke
in Salem, Va.
Sat Mar 02
Final
6 #30 Denison
3 at #39 Hope
in Holland, Mich.
Sat Mar 02
Final
2 Alfred St.
7 vs. Denison
@ Ohio University in Athens, Ohio
Sun Mar 03
Final
6 #25 Denison
3 at #24 Kalamazoo
in Kalamazoo, Mich.
Sun Mar 03
Final
4 Denison
14 at #1 Gettysburg
in Gettysburg, Pa.
Sun Mar 03
Final
9 #30 Denison
0 at Kalamazoo
in Kalamazoo, Mich.
Wed Mar 06
Final
7 #25 Denison
2 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Wed Mar 06
Final
0 Ohio Wesleyan
9 vs. #30 Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 07
Final
11 Rhodes
17 vs. Denison
in Granville, Ohio
Fri Mar 08
Cancelled
Hunter
vs. Denison
@ Virginia Beach, Va. in Virginia Beach, Va.
Sat Mar 09
Final
3 Wilmington (Ohio)
7 vs. Denison
@ Ohio University in Athens, Ohio
Sat Mar 09
Cancelled
Denison
vs. William Peace
@ Virginia Beach, Va. in Virginia Beach, Va.
Sat Mar 09
Final
8 Wilmington (Ohio)
16 vs. Denison
@ Ohio University in Athens, Ohio
Sat Mar 09
Final
16 #11 Denison
6 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Tue Mar 12
Postponed
Denison
at Otterbein
in Westerville, Ohio
Fri Mar 15
10 a.m. / 3:45 p.m.
at Washington & Lee Carnival
in Lexington, Va.
Fri Mar 15
10 a.m. / 3:45 p.m.
at Washington & Lee Carnival
in Lexington, Va.
Fri Mar 15
Final
9 #10 Denison
14 vs. #8 Dickinson
@ Stevenson in Owings Mills, Md. - Mustang Classic
Fri Mar 15
Final
1 Capital
13 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 16
11 a.m. / 11:50 a.m.
at Washington & Lee Carnival
in Lexington, Va.
Sat Mar 16
11 a.m.
at Muskie Duals
in New Concord, Ohio
Sat Mar 16
11 a.m. / 11:50 a.m.
at Washington & Lee Carnival
in Lexington, Va.
Sat Mar 16
11 a.m.
at Muskie Duals
in New Concord, Ohio
Sat Mar 16
Final
12 #14 Franklin & Marshall
15 vs. #10 Denison
@ Stevenson in Owings Mills, Md. - Mustang Classic
Sun Mar 17
Final
2 Mt. St. Mary (N.Y.)
13 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP-9)
Mon Mar 18
Final
7 #28 Denison
0 vs. New Haven
@ USTA National Campus (Team USA Courts 15-20) in Lake Nona, Fla.
Mon Mar 18
Final
1 #24 Denison
8 vs. #22 Tufts
@ Biszantz Tennis Center in Claremont, Calif.
Mon Mar 18
Final
1 Vassar
7 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP-10)
Mon Mar 18
Final
5 Denison
9 at #14 Pomona-Pitzer
in Claremont, Calif.
Mon Mar 18
Final
9 Denison
3 at #14 Pomona-Pitzer
in Claremont, Calif.
Tue Mar 19
Final
4 #24 Denison
5 vs. #12 Sewanee
@ Biszantz Tennis Center in Claremont, Calif.
Tue Mar 19
Cancelled
Denison
vs. North Central (Ill.)
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP-10)
Tue Mar 19
Final
5 Denison
1 at #12 Claremont-M-S
in Claremont, Calif.
Tue Mar 19
Final
5 Denison
10 at #12 Claremont-M-S
in Claremont, Calif.
Tue Mar 19
Final
10 Denison
14 vs. #9 Trinity (Conn.)
@ Spring Fling in Englewood, Fla. - Deyer 1
Tue Mar 19
Final
1 #28 Denison
6 vs. Oral Roberts
@ USTA National Campus (Team USA Courts 15-20) in Lake Nona, Fla.
Wed Mar 20
3 p.m.
at Calvin Celebration Classic T-1st Place
in Orlando, Fla. (Celebration G.C.)
Wed Mar 20
3 p.m.
at Calvin Celebration Classic
in Orlando, Fla. (Celebration G.C.)
Wed Mar 20
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Wed Mar 20
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship 1st Place
in Greensboro, N.C.
Wed Mar 20
Final
1 St. Joseph's (L.I.)
11 vs. Denison
@ Gene Cusic Classic in Fort Myers, Fla.
Wed Mar 20
Final
2 Johns Hopkins
1 vs. Denison
@ Gene Cusic Classic in Fort Myers, Fla.
Wed Mar 20
Final
11 Geneseo
13 vs. Denison
@ Spring Fling in Englewood, Fla. - Lemon Bay HS
Thu Mar 21
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Thu Mar 21
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Thu Mar 21
Final
9 #28 Denison
0 vs. Wis.-Superior
@ Lake Cane Tennis Center in Orlando, Fla.
Thu Mar 21
Cancelled
#24 Denison
vs. #3 Bowdoin
@ Cerritos College in Norwalk, Calif.
Thu Mar 21
Final
7 Denison
1 vs. SUNY Cobleskill
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP-10)
Thu Mar 21
Cancelled
Denison
at Whittier
in Whittier, Calif.
Thu Mar 21
Cancelled
Denison
at Whittier
in Whittier, Calif.
Thu Mar 21
Final
0 #28 Denison
9 at Hillsborough CC
in Tampa, Fla.
Fri Mar 22
at Keiser University Dual Match
Palm City, Fla. (Fox G.C.)
Fri Mar 22
at Keiser University Dual Match
in Palm City, Fla. (Fox G.C.)
Fri Mar 22
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Fri Mar 22
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Fri Mar 22
Final
9 #28 Denison
0 vs. #39 Wellesley
@ USTA National Campus (Team USA Courts 9-14) in Lake Nona, Fla.
Fri Mar 22
Final
1 Babson
8 vs. #24 Denison
@ Biszantz Tennis Center in Claremont, Calif.
Fri Mar 22
Final
1 SUNY Cobleskill
13 vs. Denison
@ Snowbird Classic in Port Charlotte, Fla. (NCRP-10)
Fri Mar 22
Final - OT
15 #23 Rowan
16 vs. Denison
@ Spring Fling in Englewood, Fla. - Deyer 1
Fri Mar 22
Final
6 Denison
4 at Cal Lutheran
in Thousand Oaks, Calif.
Fri Mar 22
Final
11 Denison
4 at Cal Lutheran
in Thousand Oaks, Calif.
Sat Mar 23
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship 3rd Place
in Greensboro, N.C.
Sat Mar 23
10 a.m. / 6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Sat Mar 23
Final
10 Rhodes
16 vs. #13 Denison
@ St. Anne's Belfield in Charlottesville, Va.
Sat Mar 23
Final
0 Williams
5 vs. Denison
@ Gene Cusic Classic in Fort Myers, Fla.
Tue Mar 26
Final
4 #28 Denison
5 at #22 Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Mar 27
Final
13 #25 Muskingum
9 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Mar 27
Final
1 John Carroll
10 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Mar 27
Final
9 #25 Muskingum
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 28
Final
0 Marietta
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 28
Final
4 Ohio Northern
12 vs. Denison
in Granville, Ohio
Thu Mar 28
Final
1 Marietta
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 30
10 a.m. / 11 a.m.
at Hilltop Classic 2nd Place
in Birmingham, Ala.
Sat Mar 30
10 a.m. / 11 a.m.
at Hilltop Classic 3rd Place
in Birmingham, Ala.
Sat Mar 30
Final
7 #10 Carnegie Mellon
2 vs. #27 Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 30
Final
7 Albion
24 vs. #13 Denison
in Granville, Ohio
Sat Mar 30
Final
7 #26 Denison
2 at Wooster
in Wooster, Ohio
Sun Mar 31
2:30 p.m.
at Lee & Joe Duncan Rhodes Invitational 4th Place
in Memphis, Tenn. (Windyke C.C.)
Sun Mar 31
Final
2 #31 Case Western Reserve
7 vs. #27 Denison
in Granville, Ohio
Sun Mar 31
Final
23 Denison
2 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Mon Apr 01
10 a.m.
at Lee & Joe Duncan Rhodes Invitational 4th Place
in Memphis, Tenn. (Windyke C.C.)
Mon Apr 01
Final
1 Denison
3 at Thomas More
Mon Apr 01
Final
4 Wittenberg
10 vs. Denison
in Granville, Ohio
Mon Apr 01
Final
1 Denison
3 at Thomas More
Mon Apr 01
Final
3 Wittenberg
7 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Apr 03
Final - 8 innings
12 #18 Denison
2 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Apr 03
Final
6 #18 Denison
3 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Apr 03
Final - 5 innings
13 Denison
1 at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Apr 03
Final
8 #12 Kenyon
1 vs. #26 Denison
in Granville, Ohio
Wed Apr 03
Final - 6 innings
15 Denison
7 at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Apr 03
Final
4 Oberlin
16 vs. #14 Denison
in Granville, Ohio
Wed Apr 03
Final
17 Denison
8 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Thu Apr 04
Final
6 Denison
0 at Capital
in Bexley, Ohio
Thu Apr 04
Final - 5 innings
9 Denison
0 at Capital
in Bexley, Ohio
Fri Apr 05
at Camp Lejeune Intercollegiate
in Wilmington, N.C.
Fri Apr 05
Final
6 #27 Denison
3 vs. #33 Wis.-Whitewater
@ Midwest Invitational in Madison, Wis.
Fri Apr 05
Final
8 #9 Chicago
1 vs. #27 Denison
@ Midwest Invitational in Madison, Wis.
Sat Apr 06
at Marv Frye Invitational 3rd Place
in Delaware, Ohio
Sat Apr 06
at Marv Frye Invitational 4th Place
in Delaware, Ohio
Sat Apr 06
at Camp Lejeune Intercollegiate
in Wilmington, N.C.
Sat Apr 06
Final
3 #27 Denison
6 vs. #16 Washington (Mo.)
@ Midwest Invitational in Madison, Wis.
Sat Apr 06
Final
1 Allegheny
9 vs. #18 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 06
Final
3 Wabash
27 vs. #14 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 06
Final
2 Oberlin
7 vs. #26 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 06
Final
7 Allegheny
8 vs. #18 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 06
Final
0 Hiram
26 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 07
at Camp Lejeune Intercollegiate 6th Place
in Wilmington, N.C.
Sun Apr 07
at Transylvania Invitational T-3rd Place
in Lexington, Ky. (Greenbrier Golf & C.C.)
Sun Apr 07
Final
20 Denison
0 at Allegheny
in Meadville, Pa.
Mon Apr 08
at Transylvania Invitational 3rd Place
in Lexington, Ky. (Greenbrier Golf & C.C.)
Tue Apr 09
Final
15 #13 Denison
12 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Tue Apr 09
Final
0 Denison
3 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Tue Apr 09
Final
9 #27 Denison
0 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Tue Apr 09
Final
0 Denison
4 at DePauw
in Greencastle, Ind.
Wed Apr 10
3:30 p.m.
Denison-Wooster Dual Meet 2nd Place
in Granville, Ohio
Wed Apr 10
3:30 p.m.
Denison-Wooster Dual Meet 1st Place
in Granville, Ohio
Wed Apr 10
Final
9 #26 Denison
0 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Wed Apr 10
Final
14 Denison
6 at Wooster
in Wooster, Ohio
Thu Apr 11
Final
2 Denison
4 at Otterbein
in Westerville, Ohio
Thu Apr 11
Final
3 Denison
0 at Otterbein
in Westerville, Ohio
Thu Apr 11
Final
11 #11 Denison
2 at Marietta
in Marietta, Ohio
Fri Apr 12
Final
1 Wabash
8 vs. #24 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
10 a.m.
at All-Ohio Championship 16th Place
in Delaware, Ohio
Sat Apr 13
10 a.m.
at All-Ohio Championship 6th Place
in Delaware, Ohio
Sat Apr 13
at Nye Intercollegiate 1st Place
in Wooster, Ohio (Wooster C.C.)
Sat Apr 13
1:00 PM
at Wooster Spring Invitational 1st Place
in Jeromesville, Ohio (Mohican Hills G.C.)
Sat Apr 13
Final
1 #34 DePauw
8 vs. #26 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
Final
5 Whittier
12 vs. #13 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
Final
16 #11 Denison
6 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Apr 13
Final
3 Wooster
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
Final
0 DePauw
9 vs. #24 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
Final
1 Wooster
2 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 13
Final
11 #11 Denison
2 at Hiram
in Hiram, Ohio
Sat Apr 13
Final
3 DePauw
25 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 14
10 a.m.
at Nye Intercollegiate 1st Place
in Wooster, Ohio (Wooster C.C.)
Sun Apr 14
11:00 a.m.
at Wooster Spring Invitational 1st Place
in Jeromesville, Ohio (Mohican Hills G.C.)
Tue Apr 16
Final
4 Kenyon
7 vs. #8 Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 16
Final
6 Wittenberg
25 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 16
Final
9 Kenyon
12 vs. #8 Denison
in Granville, Ohio
Wed Apr 17
Final
7 Denison
1 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Apr 17
Final
8 Denison
2 at Kenyon
in Gambier, Ohio
Wed Apr 17
Final
9 John Carroll
20 vs. Denison
in Granville, Ohio
Wed Apr 17
Final
23 Denison
9 at Wooster
in Wooster, Ohio
Sat Apr 20
10 a.m. / 12 p.m.
at Kenyon Spring Invitational 3rd Place
in Gambier, Ohio
Sat Apr 20
10 a.m.
at Kentucky Outdoor Open
in Lexington, Ky. (UK Outdoor Track & Field Complex)
Sat Apr 20
10 a.m. / 12 p.m.
at Kenyon Spring Invitational 3rd Place
in Gambier, Ohio
Sat Apr 20
10 a.m.
at Kentucky Outdoor Open
in Lexington, Ky. (UK Outdoor Track & Field Complex)
Sat Apr 20
Final
3 #8 Denison
2 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sat Apr 20
Final
10 Wittenberg
17 vs. #13 Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 20
Final
1 Ohio Wesleyan
7 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 20
Final
6 Ohio Wesleyan
10 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 20
Final - 8 innings
5 #8 Denison
15 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sun Apr 21
Final
6 #15 Carnegie Mellon
3 vs. #24 Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 23
Final
1 Oberlin
6 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 23
Final
15 #7/9 Denison
6 at John Carroll
in University Heights, Ohio
Tue Apr 23
Final
5 Oberlin
3 vs. Denison
in Granville, Ohio
Tue Apr 23
Final
25 #11 Denison
3 at Hiram
in Hiram, Ohio
Wed Apr 24
Final
3 Denison
17 at #8 York (Pa.)
in York, Pa.
Wed Apr 24
Final
2 #26 Heidelberg
8 vs. #7/9 Denison
in Granville, Ohio
Fri Apr 26
1:30 p.m. / 6 p.m.
Big Red Invitational
in Granville, Ohio
Fri Apr 26
1:30 p.m. / 6 p.m.
Big Red Invitational
in Granville, Ohio
Fri Apr 26
8:10 p.m.
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio (Jesse Owens Stadium)
Fri Apr 26
Final
0 Ohio Wesleyan
5 vs. #26 Denison
@ North Central H.S. (Indianapolis, IN) in Indianapolis, Ind. - NCAC Tournament Quarterfinal
Fri Apr 26
Final
1 Wittenberg
5 vs. #25 Denison
@ North Central H.S. (Indianapolis, IN) in Indianapolis, Ind. - NCAC Tournament Quarterfinal
Sat Apr 27
12 p.m.
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sat Apr 27
12 p.m.
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sat Apr 27
Ted Barclay Invitational 1st Place
in Granville, Ohio (Denison G.C)
Sat Apr 27
Final
1 #35 DePauw
5 vs. #26 Denison
@ North Central High School; Indianapolis, Ind. NCAC Championship Semifinal
Sat Apr 27
Final
9 #7/9 Denison
16 at #15 Wooster
in Wooster, Ohio
Sat Apr 27
Final
1 DePauw
5 vs. #25 Denison
@ North Central High School; Indianapolis, Ind. NCAC Championship Semifinal
Sat Apr 27
Final
5 Denison
6 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Sat Apr 27
Final
10 Kenyon
16 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sat Apr 27
Final
16 #11 Denison
13 at Ohio Wesleyan
in Delaware, Ohio
Sat Apr 27
Final
3 Denison
0 at Wittenberg
in Springfield, Ohio
Sat Apr 27
Final
5 #7/9 Denison
6 at #15 Wooster
in Wooster, Ohio
Sun Apr 28
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sun Apr 28
at NCAC Combined Events Championship
in Oberlin, Ohio
Sun Apr 28
Ted Barclay Invitational 1st Place
in Granville, Ohio (Denison G.C)
Sun Apr 28
at Wooster Match Play Dual W, 3-2
in Wooster, Ohio (Wooster C.C.)
Sun Apr 28
Final
3 #26 Denison
5 vs. #13 Kenyon
@ Indianapolis Racquet Club (Dean) - Indianapolis, IN in Indianapolis, Ind.
Sun Apr 28
Final
1 #25 Denison
6 vs. #11 Kenyon
@ North Central H.S. - Indianapolis, IN in Indianapolis, Ind.
Sun Apr 28
Final - 5 innings
1 Allegheny
16 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 28
Final
0 Allegheny
5 vs. Denison
in Granville, Ohio
Sun Apr 28
Final
7 Baldwin Wallace
9 vs. #7/9 Denison
in Granville, Ohio
Mon Apr 29
Final
3 Muskingum
13 vs. #7/9 Denison
in Granville, Ohio
Wed May 01
Final
13 #10/13 Denison
9 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Wed May 01
Final - 7 innings
18 #10/13 Denison
8 at Oberlin
in Oberlin, Ohio
Thu May 02
Final
8 Wooster
17 vs. #11 Denison
in Granville, Ohio - NCAC Semifinal
Thu May 02
Final
4 Oberlin
19 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAC Semifinal
Fri May 03
12 p.m. / 3 p.m.
at NCAC Championship
in Gambier, Ohio
Fri May 03
12 p.m. / 3 p.m.
at NCAC Championship
in Gambier, Ohio
Fri May 03
Cancelled
at NCAC Championship
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Fri May 03
Cancelled
at NCAC Championship
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Fri May 03
Final - 9 innings
4 Denison
3 vs. Wooster
@ DePauw in Greencastle, Ind. - NCAC Tournament
Fri May 03
Final
0 Denison
1 at DePauw
in Greencastle, Ind. - NCAC Tournament
Sat May 04
10 a.m. / 2:15 p.m.
at NCAC Championship 7th Place
in Gambier, Ohio
Sat May 04
10 a.m. / 2:15 p.m.
at NCAC Championship 6th Place
in Gambier, Ohio
Sat May 04
at NCAC Championship 6th Place
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Sat May 04
at NCAC Championship 3rd Place
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Sat May 04
Final
7 Wabash
1 vs. #10/13 Denison
in Granville, Ohio
Sun May 05
at NCAC Championship 6th Place
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Sun May 05
at NCAC Championship 3rd Place
in Mansfield, Ohio (Westbrook C.C.)
Sun May 05
Final
2 Wooster
5 vs. Denison
@ DePauw in Greencastle, Ind. - NCAC Tournament
Sun May 05
Final
11 Ohio Wesleyan
17 vs. #11 Denison
in Granville, Ohio - NCAC Championship
Sun May 05
Final
0 Wabash
6 vs. #10/13 Denison
in Granville, Ohio
Sun May 05
Final - 8 innings
5 Denison
6 at DePauw
NCAC Tournament (postponed from 5/4)
Sun May 05
Final
10 Wooster
13 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAC Championship
Wed May 08
Final
6 Concordia Wisconsin
12 vs. #9 Denison
in Granville, Ohio - NCAA Tournament 2nd Rd.
Thu May 09
Final
4 Allegheny
5 vs. #16 Denison
@ VA Memorial Stadium in Chillicothe, Ohio - NCAC Tournament
Thu May 09
Final
3 #16 Denison
19 vs. #15 Wooster
@ VA Memorial Stadium in Chillicothe, Ohio - NCAC Tournament
Fri May 10
4 p.m.
at Harrison Dillard Twilight
in Berea, Ohio
Fri May 10
Final
0 Allegheny
7 vs. #16 Denison
@ VA Memorial Stadium in Chillicothe, Ohio - NCAC Tournament
Fri May 10
Final
5 #16 Denison
3 vs. #15 Wooster
@ VA Memorial Stadium in Chillicothe, Ohio - NCAC Tournament
Sat May 11
Final
5 #15 Wooster
7 vs. #16 Denison
@ VA Memorial Stadium in Chillicothe, Ohio - NCAC Tournament
Sat May 11
Final
7 Rhodes
11 vs. #9 Denison
in Granville, Ohio - NCAA Tournament Third Round
Sun May 12
Final
6 Transylvania
19 vs. Denison
in Granville, Ohio - NCAA Tournament 2nd Rd.
Wed May 15
11 a.m. / 6 p.m.
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Wed May 15
11 a.m. / 6 p.m.
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Wed May 15
Final
10 #9 Denison
19 at #2 Salisbury
in Salisbury, Md. - NCAA Tournament Quarterfinals
Thu May 16
1 p.m. / 3:30 p.m.
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Thu May 16
1 p.m. / 3:30 p.m.
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Fri May 17
Final
0 La Roche
4 vs. Denison
@ Nicolay Field in Adrian, Mich. - NCAA Regional
Sat May 18
Final
3 Denison
14 at #1 Gettysburg
in Gettysburg, Pa. - NCAA Tournament 3rd Rd.
Sat May 18
Final
2 Heidelberg
1 vs. Denison
@ Nicolay Field in Adrian, Mich. - NCAA Regional
Sat May 18
Final
3 Denison
5 at Adrian
in Adrian, Mich. - NCAA Regional
Fri May 24
3:30 PM
Denison
vs. NCAA Doubles Championship
@ Stowe Stadium in Kalamazoo, Mich.
Sat May 25
3:00 PM
Denison
vs. NCAA Doubles Championship - Quarterfinals
@ Stowe Stadium in Kalamazoo, Mich.
View Full Schedule

Varsity D Association Hall of Fame

Sport Graduation Year Induction Year
Scott Aiken full bio Scott Aiken Sport: Soccer Graduation Year: 1983 Induction Year: 1994
James Alexander full bio James Alexander Sport: Cross Country, Track & Field Graduation Year: 1973 Induction Year: 1983
Donald Alt full bio Donald Alt Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1953 Induction Year: 1997
Frank Ambrosie full bio Frank Ambrosie Sport: Football Graduation Year: 1958 Induction Year: 2011
Tom Anderson full bio Tom Anderson Sport: Swimming Graduation Year: 1987 Induction Year: 2003
Ned Bacon full bio Ned Bacon Sport: Track & Field Graduation Year: 1934 Induction Year: 1978
Ted Barclay full bio Ted Barclay Sport: Coach Graduation Year:   Induction Year: 1997
Al Barran full bio Al Barran Sport: Football, Track & Field Graduation Year: 1941 Induction Year: 1981
John Beatson full bio John Beatson Sport: Lacrosse Graduation Year: 1966 Induction Year: 1984
Alison Begg Credit full bio Alison Begg Credit Sport: Swimming Graduation Year: 1995 Induction Year: 2005
Sarah Bennett Allison full bio Sarah Bennett Allison Sport: Lacrosse, Field Hockey, Basketball, Cross Country Graduation Year: 1995 Induction Year: 2006
Ryan Berger full bio Ryan Berger Sport: Lacrosse Graduation Year: 2002 Induction Year: 2017
Jacqueline Berner Branch full bio Jacqueline Berner Branch Sport: Track & Field Graduation Year: 2004 Induction Year: 2017
Charles Best full bio Charles Best Sport: Track & Field Graduation Year: 1973 Induction Year: 1984
Elaine Binkley full bio Elaine Binkley Sport: Cross Country/Track & Field Graduation Year: 2007 Induction Year: 2018
Dain Birkley full bio Dain Birkley Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1968 Induction Year: 1983
Lester Black full bio Lester Black Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1914 Induction Year: 1977
George Bodenheimer * full bio George Bodenheimer * Sport: Citation Graduation Year: 1980 Induction Year: 2006
James Bolster full bio James Bolster Sport: Swimming, Soccer, Lacrosse Graduation Year: 1977 Induction Year: 1983
Jill Boo Wolfe full bio Jill Boo Wolfe Sport: Swimming Graduation Year: 2005 Induction Year: 2016
William Bowen * full bio William Bowen * Sport: Citation Graduation Year: 1955 Induction Year: 2008
Donald Bren full bio Donald Bren Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1952 Induction Year: 1994
David Breschi full bio David Breschi Sport: Lacrosse, Football Graduation Year: 1986 Induction Year: 2015
Wendy Briggs Powell full bio Wendy Briggs Powell Sport: Lacrosse, Swimming Graduation Year: 1988 Induction Year: 2016
Peter Brown * full bio Peter Brown * Sport: Citation Graduation Year: 1965 Induction Year: 2007
Tom "Bomber" Bryan full bio Tom "Bomber" Bryan Sport: Lacrosse Graduation Year: 1990 Induction Year: 2016
Harrison "Hub" Bubb full bio Harrison "Hub" Bubb Sport: Soccer Graduation Year: 1961 Induction Year: 2000
Eric Calhoun full bio Eric Calhoun Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1924 Induction Year: 1980
Charles Campbell full bio Charles Campbell Sport: Track & Field Graduation Year: 1965 Induction Year: 1990
Cheryl Campbell Carroll full bio Cheryl Campbell Carroll Sport: Tennis, Diving Graduation Year: 1982 Induction Year: 2006
Jack Carl full bio Jack Carl Sport: Football, Track & Field, Baseball Graduation Year: 1941 Induction Year: 1997
Nan Carney-DeBord full bio Nan Carney-DeBord Sport: Basketball, Field Hockey Graduation Year: 1980 Induction Year: 1998
Tamara Carty Tenney full bio Tamara Carty Tenney Sport: Swimming Graduation Year: 2003 Induction Year: 2014
Casey Chroust full bio Casey Chroust Sport: Basketball Graduation Year: 1997 Induction Year: 2009
Charlie Claggett full bio Charlie Claggett Sport: Basketball Graduation Year: 1970 Induction Year: 1978
Christina Clay full bio Christina Clay Sport: Basketball, Volleyball Graduation Year: 1994 Induction Year: 2004
Tris Coffin full bio Tris Coffin Sport: Coach Graduation Year:   Induction Year: 1986
Aaron Cole full bio Aaron Cole Sport: Swimming Graduation Year: 2000 Induction Year: 2010
Edward Colley full bio Edward Colley Sport: Track and Field Graduation Year: 1976 Induction Year: 2008
Cheryl Connolly Lewis full bio Cheryl Connolly Lewis Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1995 Induction Year: 2010
Liz Cooper Krushena full bio Liz Cooper Krushena Sport: Swimming Graduation Year: 1990 Induction Year: 2000
Dr. Bruce Corrie * full bio Dr. Bruce Corrie * Sport: Citation Graduation Year: 1957 Induction Year: 2004
Wizzie Crocker Phelps full bio Wizzie Crocker Phelps Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1995 Induction Year: 2007
Tjasa Crofoot-Ritchey full bio Tjasa Crofoot-Ritchey Sport: Swimming Graduation Year: 1993 Induction Year: 2008
Carl Cutler full bio Carl Cutler Sport: Soccer Graduation Year: 1980 Induction Year: 2009
Robert Danielson full bio Robert Danielson Sport: Swimming Graduation Year: 1986 Induction Year: 1999
Don DeJong full bio Don DeJong Sport: Football, Basketball, Track & Field Graduation Year: 1954 Induction Year: 1981
Tom Demo full bio Tom Demo Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1968 Induction Year: 1984
Amy Devito Quevedo full bio Amy Devito Quevedo Sport: Swimming Graduation Year: 2001 Induction Year: 2017
David DeWitt full bio David DeWitt Sport: Swimming Graduation Year: 1993 Induction Year: 2005
Amy Dickerson Mohr full bio Amy Dickerson Mohr Sport: Swimming Graduation Year: 1993 Induction Year: 2007
Paul Doty full bio Paul Doty Sport: Lacrosse Graduation Year: 1968 Induction Year: 1982
Max Douglas full bio Max Douglas Sport: Basketball Graduation Year: 1927 Induction Year: 1977
Timothy Dunham full bio Timothy Dunham Sport: Track & Field, Cross Country Graduation Year: 1994 Induction Year: 2009
Nancy Dunn Grune full bio Nancy Dunn Grune Sport: Swimming Graduation Year: 1985 Induction Year: 1995
Allison Edsall full bio Allison Edsall Sport: Swimming Graduation Year: 1999 Induction Year: 2010
David Elliott full bio David Elliott Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1987 Induction Year: 2001
Rex Elliott * full bio Rex Elliott * Sport: Citation Graduation Year: 1984 Induction Year: 2015
Glenn "Tiger" Ellison full bio Glenn "Tiger" Ellison Sport: Football, Track & Field Graduation Year: 1933 Induction Year: 1988
Shaw Emmons full bio Shaw Emmons Sport: Soccer, Basketball, Tennis Graduation Year: 1959 Induction Year: 1978
Ethan Ewing full bio Ethan Ewing Sport: Lacrosse Graduation Year: 1994 Induction Year: 2005
Ed Exler full bio Ed Exler Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1973 Induction Year: 1981
Kate Fechtel-Pavalansky full bio Kate Fechtel-Pavalansky Sport: Track, Cross Country Graduation Year: 1991 Induction Year: 2002
Dr. Elliott Fegelman full bio Dr. Elliott Fegelman Sport: Swimming Graduation Year: 1982 Induction Year: 1992
Meg Filoon full bio Meg Filoon Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1985 Induction Year: 1996
Sarah Finke-Fyffe full bio Sarah Finke-Fyffe Sport: Soccer Graduation Year: 2003 Induction Year: 2016
Laura Finkes Hartpence full bio Laura Finkes Hartpence Sport: Track & Field Graduation Year: 2004 Induction Year: 2016
Bill Fleitz full bio Bill Fleitz Sport: Football, Track & Field Graduation Year: 1950 Induction Year: 1976
Nancy Force Southwick full bio Nancy Force Southwick Sport: Swimming, Lacrosse Graduation Year: 1977 Induction Year: 1994
Hube Foster full bio Hube Foster Sport: Football, Coach Graduation Year: 1936 Induction Year: 1976
Herman Frazier * full bio Herman Frazier * Sport: Citation Graduation Year:   Induction Year: 1989
Steve Garnett full bio Steve Garnett Sport: Lacrosse, Football Graduation Year: 1997 Induction Year: 2014
Gerald Gaynor full bio Gerald Gaynor Sport: Football Graduation Year: 1948 Induction Year: 1997
Brian Gearinger full bio Brian Gearinger Sport: Football Graduation Year: 1986 Induction Year: 2000
Tim Gerbus full bio Tim Gerbus Sport: Soccer, Track & Field Graduation Year: 1984 Induction Year: 1999
Lauren Gerlach full bio Lauren Gerlach Sport: Tennis Graduation Year: 2004 Induction Year: 2014
Natalie Gibbs Mossman full bio Natalie Gibbs Mossman Sport: Swimming & Diving, Coach Graduation Year: 1989 Induction Year: 1999
Earl "Bud" Giffin full bio Earl "Bud" Giffin Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1940 Induction Year: 1987
Bill Giles * full bio Bill Giles * Sport: Citation Graduation Year: 1956 Induction Year: 1990
Dale Googins full bio Dale Googins Sport: Trainer Graduation Year:   Induction Year: 1998
Dana Grandmaison-Gilligan full bio Dana Grandmaison-Gilligan Sport: Soccer Graduation Year: 2002 Induction Year: 2014
Robert Gray full bio Robert Gray Sport: Tennis, Basketball, Track & Field Graduation Year: 1943 Induction Year: 1992
Mike Gregory full bio Mike Gregory Sport: Football, Basketball, Tennis Graduation Year: 1929 Induction Year: 1974
Darius Grigaliunas * full bio Darius Grigaliunas * Sport: Citation Graduation Year: 1999 Induction Year: 2016
Ted Gulyas full bio Ted Gulyas Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1973 Induction Year: 1992
Tony Hall full bio Tony Hall Sport: Football Graduation Year: 1964 Induction Year: 1977
Scott Halliday full bio Scott Halliday Sport: Track & Field Graduation Year: 1987 Induction Year: 2007
William Hart full bio William Hart Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1950 Induction Year: 1978
Thomas Hattersley full bio Thomas Hattersley Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1972 Induction Year: 1987
Dave Haverstick full bio Dave Haverstick Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1982 Induction Year: 1998
W.W. "Woody" Hayes full bio W.W. "Woody" Hayes Sport: Football, Coach Graduation Year: 1935 Induction Year: 1974
Theodore Haynie full bio Theodore Haynie Sport: Lacrosse Graduation Year: 1972 Induction Year: 2000
Lee Hays full bio Lee Hays Sport: Tennis Graduation Year: 1999 Induction Year: 2010
Alyssa Heidinger Archell full bio Alyssa Heidinger Archell Sport: Swimming Graduation Year: 2002 Induction Year: 2013
Brendan Herlihy full bio Brendan Herlihy Sport: Swimming Graduation Year: 1998 Induction Year: 2011
Steve Hettrich full bio Steve Hettrich Sport: Lacrosse Graduation Year: 1998 Induction Year: 2012
John Higley full bio John Higley Sport: Cross Country, Track & Field Graduation Year: 1973 Induction Year: 2015
George Hill full bio George Hill Sport: Football, Coach Graduation Year: 1958 Induction Year: 1977
Dan Holland full bio Dan Holland Sport: Football Graduation Year: 1988 Induction Year: 1999
Michael Hooper full bio Michael Hooper Sport: Football, Basketball, Golf Graduation Year: 1980 Induction Year: 1996
Dick Huff full bio Dick Huff Sport: Football Graduation Year: 1950 Induction Year: 2006
James Humphrey full bio James Humphrey Sport: Track & Field, Cross Country Graduation Year: 1933 Induction Year: 1995
George "Dee" Hutson full bio George "Dee" Hutson Sport: Track & Field Graduation Year: 1931 Induction Year: 1979
Tom Jefferson full bio Tom Jefferson Sport: Track & Field Graduation Year: 1972 Induction Year: 1986
Tiffany Jeisel Feinberg full bio Tiffany Jeisel Feinberg Sport: Swimming and Diving Graduation Year: 1988 Induction Year: 2002
Sid Jenkins full bio Sid Jenkins Sport: Basketball, Football, Coach Graduation Year: 1920 Induction Year: 1974
Andrew John full bio Andrew John Sport: Lacrosse Graduation Year: 1984 Induction Year: 2007
Derek Johnson full bio Derek Johnson Sport: Baseball Graduation Year: 2001 Induction Year: 2011
Jack Jones full bio Jack Jones Sport: Football, Basketball, Tennis Graduation Year: 1942 Induction Year: 1989
Grant Jones * full bio Grant Jones * Sport: Citation Graduation Year: 1988 Induction Year: 2014
Michelle Kaup Welch full bio Michelle Kaup Welch Sport: Soccer Graduation Year: 1993 Induction Year: 2013
John Kenney full bio John Kenney Sport: Baseball Graduation Year: 1982 Induction Year: 2006
James Kirk full bio James Kirk Sport: Track & Field Graduation Year: 1969 Induction Year: 2002
Stanley Kondracki full bio Stanley Kondracki Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1965 Induction Year: 2003
Walter "Tock" Krause * full bio Walter "Tock" Krause * Sport: Citation Graduation Year: 1959 Induction Year: 2003
Walter Kull full bio Walter Kull Sport: Football, Basketball, Baseball, Track Graduation Year: 1920 Induction Year: 1979
Doug Landgraf full bio Doug Landgraf Sport: Swimming Graduation Year: 1967 Induction Year: 1984
John Lennon full bio John Lennon Sport: Soccer Graduation Year: 1982 Induction Year: 2003
Walter Livingston full bio Walter Livingston Sport: Football, Basketball, Baseball, Coach, Administrator Graduation Year: 1909 Induction Year: 1974
John Loehnert * full bio John Loehnert * Sport: Citation Graduation Year: 1944 Induction Year: 2005
Kelly Lotts full bio Kelly Lotts Sport: Swimming Graduation Year: 1999 Induction Year: 2011
Charlie Lownes full bio Charlie Lownes Sport: Swimming Graduation Year: 1988 Induction Year: 2004
Brian Maebius full bio Brian Maebius Sport: Tennis Graduation Year: 1993 Induction Year: 2008
Brian Malinowski full bio Brian Malinowski Sport: Basketball Graduation Year: 1996 Induction Year: 2007
Tara Maloney Parsley full bio Tara Maloney Parsley Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1987 Induction Year: 1998
Adam Mandel full bio Adam Mandel Sport: Baseball Graduation Year: 2004 Induction Year: 2014
Robert Martin full bio Robert Martin Sport: Lacrosse Graduation Year: 1969 Induction Year: 2011
Bill Mason full bio Bill Mason Sport: Lacrosse, Basketball Graduation Year: 1957 Induction Year: 1997
Dave Maurer full bio Dave Maurer Sport: Football Graduation Year: 1954 Induction Year: 1975
Elissa McCarthy Tessier full bio Elissa McCarthy Tessier Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1999 Induction Year: 2009
Allison McCombe Small full bio Allison McCombe Small Sport: Basketball Graduation Year: 1996 Induction Year: 2010
E.C. "Ike" McFadden full bio E.C. "Ike" McFadden Sport: Basketball, Baseball, Track & Field Graduation Year: 1942 Induction Year: 1990
William McLean full bio William McLean Sport: Tennis Graduation Year: 1986 Induction Year: 2001
Jack McNaughton full bio Jack McNaughton Sport: Soccer, Tennis Graduation Year: 1972 Induction Year: 2013
Cathleen Mendelson Daly full bio Cathleen Mendelson Daly Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1989 Induction Year: 2000
Geoffrey Merrill full bio Geoffrey Merrill Sport: Soccer, Lacrosse Graduation Year: 1973 Induction Year: 1985
Ken Meyer full bio Ken Meyer Sport: Football Graduation Year: 1950 Induction Year: 1987
Lou Mitchell full bio Lou Mitchell Sport: Basketball, Baseball Graduation Year: 1957 Induction Year: 1975
Steve Mohr * full bio Steve Mohr * Sport: Citation Graduation Year: 1976 Induction Year: 2012
Christina Monacelli full bio Christina Monacelli Sport: Soccer, Lacrosse Graduation Year: 1992 Induction Year: 2005
Art Morrow full bio Art Morrow Sport: Football, Track & Field Graduation Year: 1966 Induction Year: 1988
Walter Nadzak full bio Walter Nadzak Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1957 Induction Year: 1987
Steve Nazaruk full bio Steve Nazaruk Sport: Lacrosse Graduation Year: 1973 Induction Year: 2008
Scott Neff full bio Scott Neff Sport: Baseball Graduation Year: 1987 Induction Year: 2004
Cole Newman full bio Cole Newman Sport: Tennis Graduation Year: 2000 Induction Year: 2016
Jim Nicholson full bio Jim Nicholson Sport: Football, Basketball, Track Graduation Year: 1927 Induction Year: 1976
Eric Nigh full bio Eric Nigh Sport: Cross Country / Track & Field Graduation Year: 1999 Induction Year: 2017
Sheila Noonan Mitchell full bio Sheila Noonan Mitchell Sport: Field Hockey, Basketball, Lacrosse Graduation Year: 1979 Induction Year: 1992
Chuck O'Connell full bio Chuck O'Connell Sport: Lacrosse Graduation Year: 1965 Induction Year: 1985
Alison Offenburger Florea full bio Alison Offenburger Florea Sport: Lacrosse Graduation Year: 1999 Induction Year: 2013
Brent Osborn full bio Brent Osborn Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1962 Induction Year: 1987
Jean Palmer Gulyas full bio Jean Palmer Gulyas Sport: Field Hockey, Basketball, Lacrosse Graduation Year: 1977 Induction Year: 1993
Dan Paro full bio Dan Paro Sport: Football Graduation Year: 1983 Induction Year: 2016
John Parrish full bio John Parrish Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1963 Induction Year: 1990
Mollie Parrish Zook full bio Mollie Parrish Zook Sport: Swimming Graduation Year: 2002 Induction Year: 2012
Laura Peace Campbell full bio Laura Peace Campbell Sport: Lacrosse Graduation Year: 2001 Induction Year: 2012
Frank Pennimpede full bio Frank Pennimpede Sport: Lacrosse Graduation Year: 1999 Induction Year: 2018
Keith Piper full bio Keith Piper Sport: Coach Graduation Year:   Induction Year: 1993
Barry Porter full bio Barry Porter Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1959 Induction Year: 1995
Bobby Rahal * full bio Bobby Rahal * Sport: Citation Graduation Year: 1975 Induction Year: 1988
Dave Reese full bio Dave Reese Sport: Football, Basketball, Baseball, Tennis Graduation Year: 1915 Induction Year: 1974
John Reister full bio John Reister Sport: Swimming Graduation Year: 1971 Induction Year: 1982
Janet Rettig French * full bio Janet Rettig French * Sport: Citation Graduation Year: 1950 Induction Year: 2010
Thomas Richner full bio Thomas Richner Sport: Swimming Graduation Year: 1997 Induction Year: 2009
Meredith Rieder full bio Meredith Rieder Sport: Soccer Graduation Year: 2002 Induction Year: 2015
Richard Rieg full bio Richard Rieg Sport: Lacrosse Graduation Year: 1968 Induction Year: 2013
Michael Riehl full bio Michael Riehl Sport: Lacrosse Graduation Year: 1982 Induction Year: 2010
Jack Riley full bio Jack Riley Sport: Football, Track Graduation Year: 1942 Induction Year: 1993
Bob Rinehart full bio Bob Rinehart Sport: Football, Lacrosse Graduation Year: 1961 Induction Year: 1989
John Robic full bio John Robic Sport: Basketball Graduation Year: 1986 Induction Year: 2006
Tom Rogers full bio Tom Rogers Sport: Football, Coach Graduation Year: 1925 Induction Year: 1974
Dr. Mattie Ross full bio Dr. Mattie Ross Sport: Coach, Administrator Graduation Year:   Induction Year: 1992
Allen Roudebush full bio Allen Roudebush Sport: Football, Basketball, Baseball, Track Graduation Year: 1906 Induction Year: 1988
George Roudebush full bio George Roudebush Sport: Football, Basketball, Baseball, Tennis Graduation Year: 1915 Induction Year: 1975
Peter Royer full bio Peter Royer Sport: Lacrosse Graduation Year: 2002 Induction Year: 2014
John Rudisill full bio John Rudisill Sport: Cross Country/Track & Field Graduation Year: 1969 Induction Year: 2012
Ed Rupp full bio Ed Rupp Sport: Football, Basketball, Golf Graduation Year: 1949 Induction Year: 1982
Edson Rupp full bio Edson Rupp Sport: Football, Basketball, Coach, Faculty Graduation Year: 1913 Induction Year: 1976
Jason Rusnak full bio Jason Rusnak Sport: Basketball Graduation Year: 1999 Induction Year: 2015
Jaime Salay full bio Jaime Salay Sport: Volleyball, Basketball Graduation Year: 1998 Induction Year: 2012
P.J. Schaner full bio P.J. Schaner Sport: Swimming Graduation Year: 1990 Induction Year: 2002
Matthew Scheerhorn full bio Matthew Scheerhorn Sport: Swimming Graduation Year: 1994 Induction Year: 2007
Steve Schott full bio Steve Schott Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1992 Induction Year: 2005
Michael Schrage full bio Michael Schrage Sport: Soccer, Wrestling Graduation Year: 1970 Induction Year: 1985
Ray Scott full bio Ray Scott Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1932 Induction Year: 1980
Richard Scott full bio Richard Scott Sport: Coach Graduation Year:   Induction Year: 2001
Rich Seils * full bio Rich Seils * Sport: Citation, Football, Lacrosse Graduation Year: 1967 Induction Year: 2017
Bob Sepessy full bio Bob Sepessy Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1952 Induction Year: 1989
Drew Shamrock full bio Drew Shamrock Sport: Baseball Graduation Year: 2005 Induction Year: 2018
Bob Shannon full bio Bob Shannon Sport: Football, Track, Coach Graduation Year: 1950 Induction Year: 1977
Kristen Sheffield full bio Kristen Sheffield Sport: Basketball, Volleyball Graduation Year: 2007 Induction Year: 2017
Natalie Shepard full bio Natalie Shepard Sport: Administrator, Faculty Graduation Year:   Induction Year: 2013
Jennifer Sherbrooke Palmer full bio Jennifer Sherbrooke Palmer Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1990 Induction Year: 2001
Janet Shock Beardsley full bio Janet Shock Beardsley Sport: Golf Graduation Year: 1940 Induction Year: 1980
Scott Shorney full bio Scott Shorney Sport: Track & Field, Soccer Graduation Year: 1988 Induction Year: 1998
Darren Slattery full bio Darren Slattery Sport: Football Graduation Year: 1987 Induction Year: 2004
Marvin Smith full bio Marvin Smith Sport: Football, Track Graduation Year: 1958 Induction Year: 1976
Monroe "Moose" Snider full bio Monroe "Moose" Snider Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1940 Induction Year: 1979
Chris Spriggs full bio Chris Spriggs Sport: Football, Track Graduation Year: 1987 Induction Year: 1997
Erin Stanley full bio Erin Stanley Sport: Swimming Graduation Year: 2003 Induction Year: 2015
Rex Stapleton full bio Rex Stapleton Sport: Football Graduation Year: 1990 Induction Year: 2002
Edward Starinchak full bio Edward Starinchak Sport: Football Graduation Year: 1958 Induction Year: 2017
Alex Stewart full bio Alex Stewart Sport: Football, Basketball, Track Graduation Year: 1937 Induction Year: 1976
Sue Stimmel * full bio Sue Stimmel * Sport: Citation Graduation Year:   Induction Year: 2018
Ed Stone full bio Ed Stone Sport: Track Graduation Year: 1975 Induction Year: 1988
Christine Talarico Holland full bio Christine Talarico Holland Sport: Field Hockey, Lacrosse Graduation Year: 1993 Induction Year: 2004
John "Jack" Tamblyn * full bio John "Jack" Tamblyn * Sport: Citation Graduation Year: 1939 Induction Year: 2011
Carl "Dutch" Thiele full bio Carl "Dutch" Thiele Sport: Football, Basketball Graduation Year: 1916 Induction Year: 1975
Dennis Thome full bio Dennis Thome Sport: Football Graduation Year: 1976 Induction Year: 1984
Tony Thompson full bio Tony Thompson Sport: Track Graduation Year: 1975 Induction Year: 1990
Ferris "Tommy" Thomsen Jr. full bio Ferris "Tommy" Thomsen Jr. Sport: Coach Graduation Year:   Induction Year: 1994
Matt Trumbull full bio Matt Trumbull Sport: Swimming Graduation Year: 1999 Induction Year: 1999
Elizabeth "Penny" Van Horn full bio Elizabeth "Penny" Van Horn Sport: Coach, Administrator Graduation Year:   Induction Year: 1999
Barbara Van Horn Yocum full bio Barbara Van Horn Yocum Sport: Field Hockey, Swimming, Lacrosse Graduation Year: 1985 Induction Year: 2003
Bob Vogt full bio Bob Vogt Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1954 Induction Year: 1982
Frederick Waddell full bio Frederick Waddell Sport: Golf Graduation Year: 2005 Induction Year: 2018
Ted Waite full bio Ted Waite Sport: Track Graduation Year: 1985 Induction Year: 2003
Howard Walker full bio Howard Walker Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1933 Induction Year: 1989
Otto Walker full bio Otto Walker Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1931 Induction Year: 1977
Dr. Don Warren full bio Dr. Don Warren Sport: Football Graduation Year: 1952 Induction Year: 1985
Donald Watkins full bio Donald Watkins Sport: Football, Basketball, Baseball Graduation Year: 1938 Induction Year: 1986
Bill Wehr full bio Bill Wehr Sport: Football Graduation Year: 1950 Induction Year: 1980
Bernie Wentis full bio Bernie Wentis Sport: Football, Baseball Graduation Year: 1948 Induction Year: 1982
Jill Westerfeld full bio Jill Westerfeld Sport: Track & Field, Soccer Graduation Year: 2001 Induction Year: 2011
Megan Whiteside Shafer full bio Megan Whiteside Shafer Sport: Soccer, Basketball, Track Graduation Year: 1994 Induction Year: 2006
Hugh Wilder full bio Hugh Wilder Sport: Swimming Graduation Year: 1968 Induction Year: 1979
Chris Wilson full bio Chris Wilson Sport: Football Graduation Year: 1985 Induction Year: 2001
Colleen Wirtz full bio Colleen Wirtz Sport: Soccer Graduation Year: 2006 Induction Year: 2017
Steffie Wright Crowther full bio Steffie Wright Crowther Sport: Tennis Graduation Year: 1972 Induction Year: 1992
Rix Yard full bio Rix Yard Sport: Coach, Administrator Graduation Year:   Induction Year: 1983
Darwin Zahn full bio Darwin Zahn Sport: Football, Track, Baseball Graduation Year: 1958 Induction Year: 1986
Courtney Zollars full bio Courtney Zollars Sport: Softball Graduation Year: 2002 Induction Year: 2012