Skip to navigation Skip to content Skip to footer
No Event
No Event
Sat Sep 28
9th Annual Alumni & Family Meet
in Granville, Ohio
Fri Oct 18
5 p.m.
at Akron Zip Classic 2nd Place
in Akron, Ohio
Sat Oct 19
10 a.m. | 5 p.m.
at Akron Zip Classic 2nd Place
in Akron, Ohio
Sat Oct 26
10 a.m. | 1 p.m.
at Cincinnati L, 227-72
in Cincinnati, Ohio
Fri Nov 01
6 p.m.
at Kenyon L, 167.5-132.5
in Gambier, Ohio
Sat Nov 02
1 p.m.
Xavier W, 154-108
in Granville, Ohio
Fri Nov 15
6 p.m.
at Ohio State L, 215-78
in Columbus, Ohio
Wed Dec 04
5 p.m.
Denison Invitational
LCM Time Trials in Granville, Ohio
Thu Dec 05
6 p.m.
Denison Invitational
in Granville, Ohio
Fri Dec 06
6 p.m.
Denison Invitational
in Granville, Ohio
Sat Dec 07
6 p.m.
Denison Invitational
in Granville, Ohio
Fri Jan 17
4 p.m.
at Pittsburgh
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 18
1 p.m.
at Carnegie Mellon
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 18
1 p.m.
at Calvin
@ Carnegie Mellon in Pittsburgh, Pa.
Fri Jan 24
5 p.m.
Indianapolis
in Granville, Ohio
Sat Feb 01
TBD
Ohio Wesleyan
in Granville, Ohio
Wed Feb 12
6:30 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Thu Feb 13
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Fri Feb 14
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 15
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 22
TBD
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Fri Feb 28
TBD
at NCAA Diving Regional
Sat Feb 29
TBD
at NCAA Diving Regional
Wed Mar 18
6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Thu Mar 19
6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Fri Mar 20
6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Sat Mar 21
6 p.m.
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
No Event
View Full Schedule

Licensed to Trumbull Aquatic Center - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/29/2019 10:39 AM
                          UC vs Denison - 10/26/2019                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Cincinnati-OH  'A'            1:42.37    1:45.81         11  
     1) Klimczak, Jaclyn G 19           2) Hunt, Victoria M 20            
     3) Kutsko, Lina 22                 4) Farrell, Claire M 20           
              27.36       57.80 (30.44)     1:22.82 (25.02)     1:45.81 (22.99)
  2 Denison University-OH  'A'                       NT    1:46.11          4  
     1) Kirby, Casey N 21               2) Kustritz, KT S 21              
     3) Hopkins, Maddie R 20            4) Nutter, Gabriella 21           
              27.48       56.28 (28.80)     1:22.23 (25.95)     1:46.11 (23.88)
  3 University of Cincinnati-OH  'B'                 NT    1:48.21          2  
     1) Wall, Alexandra G 21            2) Sanders, Lindsey C 18          
     3) Qualls, Katie E 21              4) Chelovitz, Molly E 19          
              27.19       57.49 (30.30)     1:24.63 (27.14)     1:48.21 (23.58)
  4 Denison University-OH  'B'                       NT    1:48.81        
     1) Peel, Izzy D 18                 2) Mesaros, Kate M 21             
     3) Whelan, Zoe T 21                4) Morrison, Michaela 21          
              28.01       57.65 (29.64)     1:24.35 (26.70)     1:48.81 (24.46)
  5 University of Cincinnati-OH  'C'                 NT   x1:49.62        
     1) Wheeler, Michaela 21            2) Seibert, Grace E 20            
     3) Streid, Camryn E 19             4) Hannan, Maddie A 18            
              28.38       58.79 (30.41)     1:25.12 (26.33)     1:49.62 (24.50)
  6 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:51.16        
     1) Le, Angela K 21                 2) Lantry, Olivia E 20            
     3) Wright, Eiliana 19              4) Gaguzis, Sophia S 19           
              27.52       59.02 (31.50)     1:25.99 (26.97)     1:51.16 (25.17)
  7 Denison University-OH  'D'                       NT   x1:54.11        
     1) Swanson, Olivia L 19            2) Byerly, Kaila M 21             
     3) Berdelman, Emma M 18            4) Noetzel, Karly C 19            
              29.04     1:01.55 (32.51)     1:28.59 (27.04)     1:54.11 (25.52)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Cincinnati-OH  'A'            1:29.41    1:31.83         11  
     1) Hanna, Blake A 21               2) Polling, Dom J 21              
     3) Saladin, Parker J 22            4) Intas, Dominic 20              
              22.99       47.86 (24.87)     1:10.50 (22.64)     1:31.83 (21.33)
  2 University of Cincinnati-OH  'B'                 NT    1:32.62          4  
     1) Puglessi, Joey M 21             2) Lillibridge, Dalton J 19       
     3) Balcerak, Michael A 20          4) Baecker, Zach J 20             
              23.63       49.57 (25.94)     1:11.45 (21.88)     1:32.62 (21.17)
  3 Denison University-OH  'A'                       NT    1:34.78          2  
     1) Ike, Trey 18                    2) Kurlich, Richie A 19           
     3) McHugh, Matt F 21               4) Horton, Drake E 20             
              24.18       50.80 (26.62)     1:13.84 (23.04)     1:34.78 (20.94)
  4 Denison University-OH  'B'                       NT    1:35.82        
     1) Picozzi, Liam H 19              2) Houskeeper, Noah J 19          
     3) Williams, Mitch M 23            4) Verstandig, Kyle J 20          
              24.33       50.87 (26.54)     1:14.34 (23.47)     1:35.82 (21.48)
  5 University of Cincinnati-OH  'C'                 NT   x1:35.84        
     1) Lynch, Conor C 20               2) Sehlhorst, Spencer W 18        
     3) Leibold, Kevin J 18             4) Venos, Jonah D 19              
              24.22       51.29 (27.07)     1:13.87 (22.58)     1:35.84 (21.97)
  6 Denison University-OH  'D'                       NT   x1:37.73        
     1) Desmet, P.J. F 21               2) Lane, Aidan R 19               
     3) Bevill, Ethan 20                4) Sigloh, Chas F 21              
              24.40       53.00 (28.60)     1:16.03 (23.03)     1:37.73 (21.70)
  7 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:37.99        
     1) Wang, Bebe B 21                 2) Kurleto, Piotr O 19            
     3) Kurlich, Andrew F 19            4) Gerlach, Eric A 22             
              24.88       51.86 (26.98)     1:16.66 (24.80)     1:37.99 (21.33)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Laabs, Rocky A      22 Bearcats-OH         10:02.26   10:16.31          9  
              28.80       59.73 (30.93)     1:30.42 (30.69)     2:01.18 (30.76)
        2:32.07 (30.89)     3:03.11 (31.04)     3:34.38 (31.27)     4:05.61 (31.23)
        4:36.85 (31.24)     5:08.12 (31.27)     5:39.08 (30.96)     6:10.04 (30.96)
        6:40.94 (30.90)     7:12.09 (31.15)     7:43.21 (31.12)     8:13.93 (30.72)
        8:44.45 (30.52)     9:15.04 (30.59)     9:45.81 (30.77)    10:16.31 (30.50)
  2 Miyamoto, Victoria  19 Bearcats-OH         10:39.39   10:45.11          4  
              28.55     1:00.21 (31.66)     1:32.20 (31.99)     2:04.61 (32.41)
        2:36.84 (32.23)     3:09.10 (32.26)     3:41.56 (32.46)     4:14.26 (32.70)
        4:46.87 (32.61)     5:19.20 (32.33)     5:51.97 (32.77)     6:24.84 (32.87)
        6:57.87 (33.03)     7:30.67 (32.80)     8:03.54 (32.87)     8:36.19 (32.65)
        9:08.91 (32.72)     9:41.01 (32.10)    10:13.09 (32.08)    10:45.11 (32.02)
  3 Tierney, Keely K    19 Denison-OH                NT   10:47.16          3  
              30.62     1:02.86 (32.24)     1:35.00 (32.14)     2:07.47 (32.47)
        2:39.89 (32.42)     3:12.12 (32.23)     3:44.39 (32.27)     4:16.60 (32.21)
        4:48.93 (32.33)     5:21.21 (32.28)     5:53.32 (32.11)     6:25.63 (32.31)
        6:57.98 (32.35)     7:30.49 (32.51)     8:03.04 (32.55)     8:35.70 (32.66)
        9:08.57 (32.87)     9:41.58 (33.01)    10:14.73 (33.15)    10:47.16 (32.43)
  4 Kacmarek, Grace M   19 Denison-OH                NT   10:54.77          2  
              29.56     1:01.60 (32.04)     1:33.99 (32.39)     2:06.74 (32.75)
        2:39.23 (32.49)     3:11.95 (32.72)     3:44.39 (32.44)     4:17.21 (32.82)
        4:50.11 (32.90)     5:23.09 (32.98)     5:56.27 (33.18)     6:29.28 (33.01)
        7:02.46 (33.18)     7:35.84 (33.38)     8:09.22 (33.38)     8:42.50 (33.28)
        9:15.83 (33.33)     9:49.45 (33.62)    10:22.49 (33.04)    10:54.77 (32.28)
  5 Rusinko, Hannah E   21 Denison-OH                NT   10:57.41          1  
              29.37     1:01.57 (32.20)     1:34.29 (32.72)     2:07.46 (33.17)
        2:40.71 (33.25)     3:13.74 (33.03)     3:46.81 (33.07)     4:19.96 (33.15)
        4:53.01 (33.05)     5:26.36 (33.35)     5:59.91 (33.55)     6:33.08 (33.17)
        7:06.45 (33.37)     7:39.94 (33.49)     8:13.42 (33.48)     8:46.49 (33.07)
        9:19.44 (32.95)     9:52.51 (33.07)    10:25.18 (32.67)    10:57.41 (32.23)
  6 Balbo, Megan E      19 Denison-OH                NT  x11:24.48        
              31.34     1:04.87 (33.53)     1:39.08 (34.21)     2:13.48 (34.40)
        2:47.88 (34.40)     3:22.23 (34.35)     3:56.80 (34.57)     4:31.18 (34.38)
        5:05.70 (34.52)     5:40.22 (34.52)     6:14.64 (34.42)     6:49.41 (34.77)
        7:23.96 (34.55)     7:58.48 (34.52)     8:33.13 (34.65)     9:07.85 (34.72)
        9:42.46 (34.61)    10:16.85 (34.39)    10:50.98 (34.13)    11:24.48 (33.50)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Tyler M      22 Bearcats-OH          9:26.64    9:31.81          9  
              25.87       53.92 (28.05)     1:22.34 (28.42)     1:51.00 (28.66)
        2:19.66 (28.66)     2:48.78 (29.12)     3:17.57 (28.79)     3:46.37 (28.80)
        4:15.22 (28.85)     4:44.00 (28.78)     5:12.86 (28.86)     5:41.52 (28.66)
        6:10.58 (29.06)     6:39.68 (29.10)     7:08.59 (28.91)     7:37.41 (28.82)
        8:06.27 (28.86)     8:35.36 (29.09)     9:04.29 (28.93)     9:31.81 (27.52)
  2 Van Dyke, Toby C    20 Bearcats-OH          9:20.06    9:42.75          4  
              26.45       55.10 (28.65)     1:24.16 (29.06)     1:53.73 (29.57)
        2:22.80 (29.07)     2:51.59 (28.79)     3:20.52 (28.93)     3:49.59 (29.07)
        4:19.41 (29.82)     4:48.77 (29.36)     5:18.01 (29.24)     5:47.58 (29.57)
        6:17.04 (29.46)     6:46.97 (29.93)     7:16.37 (29.40)     7:46.03 (29.66)
        8:15.33 (29.30)     8:45.11 (29.78)     9:14.12 (29.01)     9:42.75 (28.63)
  3 Wilson, Dayen P     21 Denison-OH                NT    9:47.18          3  
              26.85       56.22 (29.37)     1:25.94 (29.72)     1:55.95 (30.01)
        2:25.77 (29.82)     2:55.87 (30.10)     3:25.95 (30.08)     3:55.90 (29.95)
        4:25.80 (29.90)     4:55.60 (29.80)     5:25.36 (29.76)     5:55.04 (29.68)
        6:24.72 (29.68)     6:54.33 (29.61)     7:23.87 (29.54)     7:53.06 (29.19)
        8:22.08 (29.02)     8:50.65 (28.57)     9:18.94 (28.29)     9:47.18 (28.24)
  4 Baker, James M      21 Denison-OH                NT    9:51.01          2  
              26.55       56.10 (29.55)     1:25.46 (29.36)     1:55.20 (29.74)
        2:24.88 (29.68)     2:54.54 (29.66)     3:24.33 (29.79)     3:54.49 (30.16)
        4:24.37 (29.88)     4:54.24 (29.87)     5:24.38 (30.14)     5:54.20 (29.82)
        6:23.92 (29.72)     6:53.40 (29.48)     7:22.84 (29.44)     7:52.21 (29.37)
        8:21.86 (29.65)     8:51.73 (29.87)     9:22.03 (30.30)     9:51.01 (28.98)
  5 Epsly, George E     21 Bearcats-OH          9:45.81    9:56.42          1  
              25.88       55.36 (29.48)     1:25.19 (29.83)     1:55.44 (30.25)
        2:25.42 (29.98)     2:55.26 (29.84)     3:25.34 (30.08)     3:55.45 (30.11)
        4:25.47 (30.02)     4:55.57 (30.10)     5:25.55 (29.98)     5:55.78 (30.23)
        6:25.85 (30.07)     6:55.90 (30.05)     7:26.01 (30.11)     7:56.23 (30.22)
        8:26.33 (30.10)     8:56.63 (30.30)     9:26.82 (30.19)     9:56.42 (29.60)
  6 Gately, Lukas A     19 Denison-OH                NT    9:56.52        
              26.47       56.07 (29.60)     1:26.03 (29.96)     1:56.22 (30.19)
        2:26.54 (30.32)     2:56.49 (29.95)     3:26.50 (30.01)     3:56.82 (30.32)
        4:27.33 (30.51)     4:57.64 (30.31)     5:27.43 (29.79)     5:57.72 (30.29)
        6:27.80 (30.08)     6:57.82 (30.02)     7:28.61 (30.79)     7:58.61 (30.00)
        8:28.46 (29.85)     8:58.14 (29.68)     9:27.86 (29.72)     9:56.52 (28.66)
  7 Madden, Patrick M   18 Denison-OH                NT  x10:17.56        
              27.33       57.71 (30.38)     1:28.63 (30.92)     1:59.54 (30.91)
        2:30.41 (30.87)     3:01.34 (30.93)     3:32.41 (31.07)     4:03.45 (31.04)
        4:34.59 (31.14)     5:05.81 (31.22)     5:37.40 (31.59)     6:08.56 (31.16)
        6:39.60 (31.04)     7:10.82 (31.22)     7:42.39 (31.57)     8:13.68 (31.29)
        8:44.96 (31.28)     9:16.40 (31.44)     9:47.67 (31.27)    10:17.56 (29.89)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Exton, Maddie M     20 Bearcats-OH          1:49.54    1:51.66          9  
              25.90       53.67 (27.77)     1:22.54 (28.87)     1:51.66 (29.12)
  2 Wheeler, Michaela   21 Bearcats-OH          1:51.99    1:53.07          4  
  3 St Rose-Finear, Sy  19 Bearcats-OH          1:48.94    1:53.83          3  
              26.51       54.97 (28.46)     1:24.45 (29.48)     1:53.83 (29.38)
  4 Culibrk, Tara       18 Denison-OH                NT    1:55.33          2  
              26.92       56.16 (29.24)     1:25.80 (29.64)     1:55.33 (29.53)
  5 Johnston, Abby M    20 Bearcats-OH          1:55.04   x1:56.00        
              26.54       55.62 (29.08)     1:25.71 (30.09)     1:56.00 (30.29)
  6 Wickman, Logan M    20 Denison-OH                NT    1:57.96          1  
              27.10       57.12 (30.02)     1:27.62 (30.50)     1:57.96 (30.34)
  7 Zaravella, Natalie  21 Denison-OH                NT    2:00.32        
              28.61       59.23 (30.62)     1:29.94 (30.71)     2:00.32 (30.38)
  8 Gaguzis, Sophia S   19 Denison-OH                NT   x2:00.48        
              27.73       58.23 (30.50)     1:29.21 (30.98)     2:00.48 (31.27)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balcerak, Michael   20 Bearcats-OH          1:41.12    1:40.88          9  
              23.70       49.57 (25.87)     1:15.65 (26.08)     1:40.88 (25.23)
  2 Intas, Dominic      20 Bearcats-OH               NT    1:43.32          4  
              23.87       49.86 (25.99)     1:16.70 (26.84)     1:43.32 (26.62)
  3 Leibold, Kevin J    18 Bearcats-OH               NT    1:43.64          3  
              24.14       50.89 (26.75)     1:17.81 (26.92)     1:43.64 (25.83)
  4 Horton, Drake E     20 Denison-OH                NT    1:43.77          2  
              24.19       50.34 (26.15)     1:17.04 (26.70)     1:43.77 (26.73)
  5 Czepukaitis, Nicho  19 Denison-OH                NT    1:45.37          1  
              24.30       50.95 (26.65)     1:18.06 (27.11)     1:45.37 (27.31)
  6 Gerlach, Eric A     22 Denison-OH                NT    1:45.54        
              24.54       51.20 (26.66)     1:18.50 (27.30)     1:45.54 (27.04)
  7 Weed, Max J         18 Bearcats-OH               NT   x1:45.61        
              25.02       51.65 (26.63)     1:18.97 (27.32)     1:45.61 (26.64)
  8 McHugh, Matt F      21 Denison-OH                NT   x1:47.95        
              24.31       51.53 (27.22)     1:20.04 (28.51)     1:47.95 (27.91)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Alexandra G   21 Bearcats-OH               NT      58.02          9  
              28.69       58.02 (29.33)                                        
  2 Klimczak, Jaclyn G  19 Bearcats-OH               NT      58.31          4  
              28.68       58.31 (29.63)                                        
  3 Kirby, Casey N      21 Denison-OH                NT      59.69          3  
              28.83       59.69 (30.86)                                        
  4 Hannan, Maddie A    18 Bearcats-OH               NT    1:00.06          2  
              29.49     1:00.06 (30.57)                                        
  5 Newman, Lainey B    18 Denison-OH                NT    1:00.95          1  
              29.43     1:00.95 (31.52)                                        
  6 Le, Angela K        21 Denison-OH                NT    1:01.43        
              29.93     1:01.43 (31.50)                                        
  7 Swanson, Olivia L   19 Denison-OH                NT   x1:02.94        
              30.33     1:02.94 (32.61)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Blake A      21 Bearcats-OH            49.10      50.23          9  
              24.29       50.23 (25.94)                                        
  2 Puglessi, Joey M    21 Bearcats-OH            48.69      50.35          4  
              24.80       50.35 (25.55)                                        
  3 Oland, Remington R  20 Bearcats-OH            49.91      52.44          3  
              25.49       52.44 (26.95)                                        
  4 Jo, Samuel I        21 Denison-OH                NT      52.53          2  
              25.41       52.53 (27.12)                                        
  5 Lynch, Conor C      20 Bearcats-OH               NT     x52.60        
              25.73       52.60 (26.87)                                        
  6 Picozzi, Liam H     19 Denison-OH                NT      52.63          1  
              25.20       52.63 (27.43)                                        
  7 Wang, Bebe B        21 Denison-OH                NT      53.02        
              25.58       53.02 (27.44)                                        
  8 Desmet, P.J. F      21 Denison-OH                NT     x53.84        
              25.81       53.84 (28.03)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kustritz, KT S      21 Denison-OH                NT    1:04.40          9  
              30.58     1:04.40 (33.82)                                        
  2 Hunt, Victoria M    20 Bearcats-OH          1:02.98    1:04.96          4  
              30.91     1:04.96 (34.05)                                        
  3 Sanders, Lindsey C  18 Bearcats-OH               NT    1:05.45          3  
              31.56     1:05.45 (33.89)                                        
  4 Mesaros, Kate M     21 Denison-OH                NT    1:07.15          2  
              31.63     1:07.15 (35.52)                                        
  5 Seibert, Grace E    20 Bearcats-OH          1:03.20    1:07.50          1  
              32.14     1:07.50 (35.36)                                        
  6 Lantry, Olivia E    20 Denison-OH                NT    1:09.39        
              32.98     1:09.39 (36.41)                                        
  7 Peel, Izzy D        18 Denison-OH                NT   x1:10.47        
              33.22     1:10.47 (37.25)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lillibridge, Dalto  19 Bearcats-OH            55.21      56.73          9  
              26.74       56.73 (29.99)                                        
  2 Baecker, Zach J     20 Bearcats-OH            56.19      57.45          4  
              26.92       57.45 (30.53)                                        
  3 Kurlich, Richie A   19 Denison-OH                NT      58.43          3  
              27.48       58.43 (30.95)                                        
  4 Venos, Jonah D      19 Bearcats-OH               NT      58.70          2  
              27.37       58.70 (31.33)                                        
  5 Kurleto, Piotr O    19 Denison-OH                NT    1:00.34          1  
              28.62     1:00.34 (31.72)                                        
  6 Lane, Aidan R       19 Denison-OH                NT    1:03.14        
              29.26     1:03.14 (33.88)                                        
  7 Niehaus, David A    18 Denison-OH                NT   x1:05.23        
              30.49     1:05.23 (34.74)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Jordyn        20 Bearcats-OH          1:59.92    2:03.06          9  
              27.66       58.66 (31.00)     1:30.40 (31.74)     2:03.06 (32.66)
  2 Qualls, Katie E     21 Bearcats-OH          2:02.28    2:04.80          4  
              28.81     1:00.41 (31.60)     1:32.62 (32.21)     2:04.80 (32.18)
  3 Connolly, Katherin  19 Bearcats-OH               NT    2:05.72          3  
              29.12     1:01.02 (31.90)     1:33.53 (32.51)     2:05.72 (32.19)
  4 Streid, Camryn E    19 Bearcats-OH          2:03.31   x2:06.61        
              28.75     1:00.96 (32.21)     1:33.75 (32.79)     2:06.61 (32.86)
  5 Whelan, Zoe T       21 Denison-OH                NT    2:07.41          2  
              28.68     1:01.00 (32.32)     1:34.08 (33.08)     2:07.41 (33.33)
  6 Berdelman, Emma M   18 Denison-OH                NT    2:10.37          1  
              29.05     1:01.77 (32.72)     1:35.95 (34.18)     2:10.37 (34.42)
  7 Wright, Eiliana     19 Denison-OH                NT    2:14.20        
              29.81     1:03.87 (34.06)     1:38.17 (34.30)     2:14.20 (36.03)
  8 Byerly, Kaila M     21 Denison-OH                NT   x2:16.09        
              29.80     1:03.46 (33.66)     1:39.51 (36.05)     2:16.09 (36.58)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saladin, Parker J   22 Bearcats-OH          1:47.10    1:50.52          9  
              24.60       52.39 (27.79)     1:21.35 (28.96)     1:50.52 (29.17)
  2 Williams, Mitch M   23 Denison-OH                NT    1:52.49          4  
              25.60       53.73 (28.13)     1:23.17 (29.44)     1:52.49 (29.32)
  3 Stauffer, John W    20 Denison-OH                NT    1:54.10          3  
              25.34       53.58 (28.24)     1:23.32 (29.74)     1:54.10 (30.78)
  4 Chimes, Eric C      19 Denison-OH                NT    1:55.67          2  
              26.99       56.72 (29.73)     1:26.40 (29.68)     1:55.67 (29.27)
  5 Bevill, Ethan       20 Denison-OH                NT   x1:56.38        
              25.93       55.90 (29.97)     1:25.79 (29.89)     1:56.38 (30.59)
  6 Epsly, George E     21 Bearcats-OH          1:48.86    2:00.42          1  
              27.49       57.67 (30.18)     1:28.85 (31.18)     2:00.42 (31.57)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kutsko, Lina        22 Bearcats-OH            23.11      23.85          9  
  2 Farrell, Claire M   20 Bearcats-OH            23.21      24.08          4  
  3 Exton, Maddie M     20 Bearcats-OH            23.24      24.28          3  
  4 Hopkins, Maddie R   20 Denison-OH                NT      24.46          2  
  5 Chelovitz, Molly E  19 Bearcats-OH            23.65     x24.57        
  6 Nutter, Gabriella   21 Denison-OH                NT      24.77          1  
  7 Morrison, Michaela  21 Denison-OH                NT      25.14        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polling, Dom J      21 Bearcats-OH            20.77      20.84          9  
  2 Sagdullaev, Murat   20 Bearcats-OH               NT      21.06          4  
  3 Ike, Trey           18 Denison-OH                NT      21.67          3  
  4 Verstandig, Kyle J  20 Denison-OH                NT      21.72          2  
  5 Kelly, Christien    20 Denison-OH                NT      22.09          1  
  6 Piza, Tomas D       19 Bearcats-OH               NT      22.37        
  7 Klemptner, Ryan M   21 Denison-OH                NT     x22.94        
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Exton, Maddie M     20 Bearcats-OH            50.32      52.19          9  
              25.18       52.19 (27.01)                                        
  2 Johnston, Abby M    20 Bearcats-OH            51.18      52.85          4  
              25.42       52.85 (27.43)                                        
  3 Farrell, Claire M   20 Bearcats-OH            51.07      52.91          3  
              25.70       52.91 (27.21)                                        
  4 Chelovitz, Molly E  19 Bearcats-OH            52.26     x53.49        
              25.90       53.49 (27.59)                                        
  5 Nutter, Gabriella   21 Denison-OH                NT      53.91          2  
              25.75       53.91 (28.16)                                        
  6 Morrison, Michaela  21 Denison-OH                NT      54.33          1  
              25.99       54.33 (28.34)                                        
  7 Gaguzis, Sophia S   19 Denison-OH                NT      54.42        
              26.46       54.42 (27.96)                                        
  8 Zaravella, Natalie  21 Denison-OH                NT     x56.68        
              27.44       56.68 (29.24)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sagdullaev, Murat   20 Bearcats-OH               NT      46.11          9  
              22.56       46.11 (23.55)                                        
  2 Intas, Dominic      20 Bearcats-OH               NT      46.65          4  
              22.62       46.65 (24.03)                                        
  3 Baecker, Zach J     20 Bearcats-OH            46.02      46.95          3  
              22.74       46.95 (24.21)                                        
  4 Desmet, P.J. F      21 Denison-OH                NT      47.52          2  
              23.11       47.52 (24.41)                                        
  5 Horton, Drake E     20 Denison-OH                NT      47.55          1  
              22.69       47.55 (24.86)                                        
  6 Picozzi, Liam H     19 Denison-OH                NT      47.62        
              23.04       47.62 (24.58)                                        
  7 Oland, Remington R  20 Bearcats-OH            45.27     x47.91        
              23.11       47.91 (24.80)                                        
  8 McHugh, Matt F      21 Denison-OH                NT     x48.36        
              23.23       48.36 (25.13)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wall, Alexandra G   21 Bearcats-OH          2:03.54    2:07.22          9  
              30.27     1:02.36 (32.09)     1:35.23 (32.87)     2:07.22 (31.99)
  2 Connolly, Katherin  19 Bearcats-OH               NT    2:07.81          4  
              31.82     1:04.25 (32.43)     1:37.01 (32.76)     2:07.81 (30.80)
  3 Horton, Bridget R   21 Denison-OH                NT    2:09.75          3  
              30.83     1:03.58 (32.75)     1:36.73 (33.15)     2:09.75 (33.02)
  4 Kirby, Casey N      21 Denison-OH                NT    2:10.91          2  
              30.18     1:03.12 (32.94)     1:37.55 (34.43)     2:10.91 (33.36)
  5 Hsu, Erica          21 Denison-OH                NT    2:12.55          1  
              31.60     1:05.78 (34.18)     1:39.72 (33.94)     2:12.55 (32.83)
  6 Newman, Lainey B    18 Denison-OH                NT   x2:14.68        
              31.66     1:05.60 (33.94)     1:40.38 (34.78)     2:14.68 (34.30)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanna, Ethan T      18 Bearcats-OH               NT    1:51.70          9  
              27.30       56.01 (28.71)     1:24.11 (28.10)     1:51.70 (27.59)
  2 Wang, Bebe B        21 Denison-OH                NT    1:51.98          4  
              26.34       54.39 (28.05)     1:23.28 (28.89)     1:51.98 (28.70)
  3 Jo, Samuel I        21 Denison-OH                NT    1:53.87          3  
              27.34       56.32 (28.98)     1:25.36 (29.04)     1:53.87 (28.51)
  4 Leibold, Kevin J    18 Bearcats-OH               NT    1:54.63          2  
              27.32       56.49 (29.17)     1:26.03 (29.54)     1:54.63 (28.60)
  5 Lynch, Conor C      20 Bearcats-OH               NT    1:54.69          1  
              26.89       56.29 (29.40)     1:25.97 (29.68)     1:54.69 (28.72)
  6 Stauffer, John W    20 Denison-OH                NT    1:54.85        
              27.52       56.72 (29.20)     1:26.10 (29.38)     1:54.85 (28.75)
  7 Madden, Patrick M   18 Denison-OH                NT   x1:59.12        
              27.05       56.64 (29.59)     1:27.73 (31.09)     1:59.12 (31.39)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sanders, Lindsey C  18 Bearcats-OH               NT    2:21.67          9  
              33.06     1:09.12 (36.06)     1:45.57 (36.45)     2:21.67 (36.10)
  2 Hunt, Victoria M    20 Bearcats-OH          2:17.93    2:23.60          4  
              33.21     1:09.64 (36.43)     1:45.97 (36.33)     2:23.60 (37.63)
  3 Kustritz, KT S      21 Denison-OH                NT    2:24.72          3  
              32.19     1:09.39 (37.20)     1:46.97 (37.58)     2:24.72 (37.75)
  4 Mesaros, Kate M     21 Denison-OH                NT    2:28.22          1.5
              33.32     1:11.47 (38.15)     1:50.63 (39.16)     2:28.22 (37.59)
  4 Miyamoto, Victoria  19 Bearcats-OH          2:21.91    2:28.22          1.5
              33.97     1:11.50 (37.53)     1:49.68 (38.18)     2:28.22 (38.54)
  6 Sargent, Savy R     18 Denison-OH                NT    2:28.44        
              34.23     1:11.98 (37.75)     1:50.31 (38.33)     2:28.44 (38.13)
  7 Lantry, Olivia E    20 Denison-OH                NT   x2:31.46        
              35.02     1:13.46 (38.44)     1:52.75 (39.29)     2:31.46 (38.71)
  8 Seibert, Grace E    20 Bearcats-OH          2:19.47   x2:31.53        
              34.45     1:12.85 (38.40)     1:52.12 (39.27)     2:31.53 (39.41)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Polling, Dom J      21 Bearcats-OH          1:58.14    2:03.93          9  
              27.74       59.34 (31.60)     1:31.56 (32.22)     2:03.93 (32.37)
  2 Sehlhorst, Spencer  18 Bearcats-OH               NT    2:05.75          4  
              29.03     1:00.59 (31.56)     1:33.51 (32.92)     2:05.75 (32.24)
  3 Kurlich, Richie A   19 Denison-OH                NT    2:06.34          3  
              28.84     1:01.23 (32.39)     1:33.90 (32.67)     2:06.34 (32.44)
  4 Kurleto, Piotr O    19 Denison-OH                NT    2:12.95          2  
              30.04     1:04.05 (34.01)     1:38.55 (34.50)     2:12.95 (34.40)
  5 Venos, Jonah D      19 Bearcats-OH               NT    2:16.54          1  
              30.57     1:04.80 (34.23)     1:40.07 (35.27)     2:16.54 (36.47)
  6 Lane, Aidan R       19 Denison-OH                NT    2:16.80        
              31.13     1:05.34 (34.21)     1:40.56 (35.22)     2:16.80 (36.24)
  7 Niehaus, David A    18 Denison-OH                NT   x2:21.02        
              32.75     1:09.03 (36.28)     1:45.30 (36.27)     2:21.02 (35.72)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Laabs, Rocky A      22 Bearcats-OH          4:48.37    5:01.27          9  
              28.37       58.12 (29.75)     1:28.20 (30.08)     1:58.71 (30.51)
        2:29.58 (30.87)     2:59.95 (30.37)     3:30.49 (30.54)     4:01.11 (30.62)
        4:31.61 (30.50)     5:01.27 (29.66)                                        
  2 St Rose-Finear, Sy  19 Bearcats-OH          4:50.22    5:10.59          4  
              29.17     1:00.28 (31.11)     1:31.47 (31.19)     2:02.76 (31.29)
        2:34.23 (31.47)     3:05.31 (31.08)     3:36.66 (31.35)     4:08.06 (31.40)
        4:39.53 (31.47)     5:10.59 (31.06)                                        
  3 Culibrk, Tara       18 Denison-OH                NT    5:12.18          3  
              28.40     1:00.07 (31.67)     1:31.87 (31.80)     2:03.45 (31.58)
        2:35.03 (31.58)     3:06.84 (31.81)     3:38.70 (31.86)     4:10.38 (31.68)
        4:41.94 (31.56)     5:12.18 (30.24)                                        
  4 Tierney, Keely K    19 Denison-OH                NT    5:19.47          2  
              29.99     1:01.67 (31.68)     1:33.52 (31.85)     2:05.34 (31.82)
        2:37.53 (32.19)     3:09.85 (32.32)     3:42.24 (32.39)     4:14.82 (32.58)
        4:47.47 (32.65)     5:19.47 (32.00)                                        
  5 Kacmarek, Grace M   19 Denison-OH                NT    5:21.30          1  
              29.36     1:01.38 (32.02)     1:33.86 (32.48)     2:06.15 (32.29)
        2:38.71 (32.56)     3:11.35 (32.64)     3:44.00 (32.65)     4:16.65 (32.65)
        4:49.55 (32.90)     5:21.30 (31.75)                                        
  6 Rusinko, Hannah E   21 Denison-OH                NT   x5:23.46        
              29.78     1:01.75 (31.97)     1:33.98 (32.23)     2:06.97 (32.99)
        2:39.70 (32.73)     3:12.69 (32.99)     3:45.90 (33.21)     4:19.17 (33.27)
        4:51.77 (32.60)     5:23.46 (31.69)                                        
  7 Arens, Kenzie G     19 Bearcats-OH          5:07.13    5:24.67        
              30.01     1:01.88 (31.87)     1:34.30 (32.42)     2:06.77 (32.47)
        2:39.67 (32.90)     3:12.53 (32.86)     3:45.80 (33.27)     4:19.29 (33.49)
        4:52.52 (33.23)     5:24.67 (32.15)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Van Dyke, Toby C    20 Bearcats-OH          4:27.15    4:39.66          9  
              25.37       53.04 (27.67)     1:21.22 (28.18)     1:49.65 (28.43)
        2:17.93 (28.28)     2:46.54 (28.61)     3:15.05 (28.51)     3:43.76 (28.71)
        4:12.14 (28.38)     4:39.66 (27.52)                                        
  2 Jones, Tyler M      22 Bearcats-OH          4:30.05    4:42.47          4  
              26.06       54.25 (28.19)     1:22.87 (28.62)     1:51.50 (28.63)
        2:20.29 (28.79)     2:49.27 (28.98)     3:17.89 (28.62)     3:46.49 (28.60)
        4:14.66 (28.17)     4:42.47 (27.81)                                        
  3 Baker, James M      21 Denison-OH                NT    4:47.99          3  
              26.33       55.35 (29.02)     1:25.13 (29.78)     1:54.82 (29.69)
        2:24.51 (29.69)     2:53.94 (29.43)     3:22.86 (28.92)     3:51.79 (28.93)
        4:20.48 (28.69)     4:47.99 (27.51)                                        
  4 Weed, Max J         18 Bearcats-OH               NT    4:50.81          2  
              26.79       55.93 (29.14)     1:25.33 (29.40)     1:54.71 (29.38)
        2:24.75 (30.04)     2:54.61 (29.86)     3:24.43 (29.82)     3:54.35 (29.92)
        4:23.05 (28.70)     4:50.81 (27.76)                                        
  5 Gately, Lukas A     19 Denison-OH                NT    4:51.14          1  
              25.69       55.08 (29.39)     1:24.99 (29.91)     1:54.92 (29.93)
        2:24.79 (29.87)     2:54.49 (29.70)     3:23.96 (29.47)     3:53.79 (29.83)
        4:23.30 (29.51)     4:51.14 (27.84)                                        
  6 Edwards, Jacob J    19 Denison-OH                NT    4:52.83        
              27.28       56.43 (29.15)     1:26.06 (29.63)     1:55.57 (29.51)
        2:24.70 (29.13)     2:54.25 (29.55)     3:23.79 (29.54)     3:53.98 (30.19)
        4:23.88 (29.90)     4:52.83 (28.95)                                        
  7 Epsly, George E     21 Bearcats-OH          4:32.98   x4:58.77        
              27.01       56.82 (29.81)     1:27.08 (30.26)     1:57.55 (30.47)
        2:28.00 (30.45)     2:57.87 (29.87)     3:28.18 (30.31)     3:58.93 (30.75)
        4:29.06 (30.13)     4:58.77 (29.71)                                        
 -- Wilson, Dayen P     21 Denison-OH                NT         DQ        
      False start
              26.12       54.69 (28.57)     1:23.62 (28.93)     1:52.64 (29.02)
        2:21.59 (28.95)     2:50.52 (28.93)     3:19.22 (28.70)     3:47.83 (28.61)
        4:16.47 (28.64)          DQ (27.99)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kutsko, Lina        22 Bearcats-OH            53.76      55.81          9  
              25.86       55.81 (29.95)                                        
  2 Hopkins, Maddie R   20 Denison-OH                NT      58.04          4  
              26.94       58.04 (31.10)                                        
  3 Wheeler, Michaela   21 Bearcats-OH            56.49      58.16          3  
              27.42       58.16 (30.74)                                        
  4 Whelan, Zoe T       21 Denison-OH                NT      59.51          2  
              27.86       59.51 (31.65)                                        
  5 Berdelman, Emma M   18 Denison-OH                NT    1:00.00          1  
              28.11     1:00.00 (31.89)                                        
  6 Wall, Alexandra G   21 Bearcats-OH            57.12    1:00.26        
              28.77     1:00.26 (31.49)                                        
  7 Wright, Eiliana     19 Denison-OH                NT   x1:00.48        
              28.26     1:00.48 (32.22)                                        
  8 Hannan, Maddie A    18 Bearcats-OH               NT   x1:00.77        
              27.80     1:00.77 (32.97)                                        
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Balcerak, Michael   20 Bearcats-OH            50.82      49.88          9  
              23.15       49.88 (26.73)                                        
  2 Houskeeper, Noah J  19 Denison-OH                NT      50.99          4  
              24.21       50.99 (26.78)                                        
  3 Puglessi, Joey M    21 Bearcats-OH            49.49      51.22          3  
              24.30       51.22 (26.92)                                        
  4 Bevill, Ethan       20 Denison-OH                NT      51.65          2  
              24.11       51.65 (27.54)                                        
  5 Sagdullaev, Murat   20 Bearcats-OH               NT      51.75          1  
              25.12       51.75 (26.63)                                        
  6 Saladin, Parker J   22 Bearcats-OH            49.44     x51.85        
              23.99       51.85 (27.86)                                        
  7 Reed, Matt G        21 Denison-OH                NT      53.69        
              25.18       53.69 (28.51)                                        
  8 Kurlich, Andrew F   19 Denison-OH                NT     x56.95        
              26.37       56.95 (30.58)                                        
 
Event 25  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Streid, Camryn E    19 Bearcats-OH          4:20.17    4:28.27          9  
              28.94     1:01.05 (32.11)     1:36.34 (35.29)     2:10.87 (34.53)
        2:48.63 (37.76)     3:26.59 (37.96)     3:58.04 (31.45)     4:28.27 (30.23)
  2 Ryan, Jordyn        20 Bearcats-OH          4:22.93    4:28.42          4  
              28.13     1:00.03 (31.90)     1:36.11 (36.08)     2:10.99 (34.88)
        2:49.35 (38.36)     3:28.09 (38.74)     3:58.85 (30.76)     4:28.42 (29.57)
  3 Qualls, Katie E     21 Bearcats-OH          4:26.54    4:32.88          3  
              29.05     1:01.50 (32.45)     1:37.27 (35.77)     2:12.41 (35.14)
        2:51.46 (39.05)     3:30.86 (39.40)     4:02.35 (31.49)     4:32.88 (30.53)
  4 Zaravella, Natalie  21 Denison-OH                NT    4:39.06          2  
              30.04     1:04.23 (34.19)     1:40.84 (36.61)     2:16.78 (35.94)
        2:55.73 (38.95)     3:35.23 (39.50)     4:07.75 (32.52)     4:39.06 (31.31)
  5 Klimczak, Jaclyn G  19 Bearcats-OH               NT   x4:40.97        
              29.08     1:01.76 (32.68)     1:37.25 (35.49)     2:11.40 (34.15)
        2:53.84 (42.44)     3:36.31 (42.47)     4:08.91 (32.60)     4:40.97 (32.06)
  6 Sargent, Savy R     18 Denison-OH                NT    4:42.92          1  
              29.94     1:04.58 (34.64)     1:41.25 (36.67)     2:18.09 (36.84)
        2:56.71 (38.62)     3:36.51 (39.80)     4:10.21 (33.70)     4:42.92 (32.71)
  7 Hsu, Erica          21 Denison-OH                NT    4:44.59        
              30.68     1:07.06 (36.38)     1:43.13 (36.07)     2:18.73 (35.60)
        2:58.85 (40.12)     3:40.05 (41.20)     4:13.02 (32.97)     4:44.59 (31.57)
  8 Horton, Bridget R   21 Denison-OH                NT   x4:48.60        
              30.35     1:05.49 (35.14)     1:41.66 (36.17)     2:17.23 (35.57)
        2:58.79 (41.56)     3:40.49 (41.70)     4:15.21 (34.72)     4:48.60 (33.39)
 
Event 26  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sehlhorst, Spencer  18 Bearcats-OH               NT    3:59.12          9  
              26.49       56.47 (29.98)     1:28.00 (31.53)     1:59.10 (31.10)
        2:31.37 (32.27)     3:04.06 (32.69)     3:31.79 (27.73)     3:59.12 (27.33)
  2 Hanna, Blake A      21 Bearcats-OH          3:57.73    4:00.62          4  
              25.48       54.86 (29.38)     1:24.62 (29.76)     1:54.17 (29.55)
        2:29.12 (34.95)     3:04.50 (35.38)     3:33.29 (28.79)     4:00.62 (27.33)
  3 Lillibridge, Dalto  19 Bearcats-OH          3:59.16    4:06.10          3  
              25.86       55.23 (29.37)     1:28.29 (33.06)     2:02.11 (33.82)
        2:34.60 (32.49)     3:08.36 (33.76)     3:37.66 (29.30)     4:06.10 (28.44)
  4 Stauffer, John W    20 Denison-OH                NT    4:08.26          2  
              25.47       54.32 (28.85)     1:26.19 (31.87)     1:57.51 (31.32)
        2:33.20 (35.69)     3:09.91 (36.71)     3:39.77 (29.86)     4:08.26 (28.49)
  5 Williams, Mitch M   23 Denison-OH                NT    4:11.03          1  
              26.14       54.94 (28.80)     1:28.01 (33.07)     2:00.22 (32.21)
        2:36.98 (36.76)     3:13.89 (36.91)     3:42.75 (28.86)     4:11.03 (28.28)
  6 Chimes, Eric C      19 Denison-OH                NT    4:12.01        
              27.31       57.54 (30.23)     1:30.18 (32.64)     2:03.11 (32.93)
        2:38.88 (35.77)     3:15.82 (36.94)     3:44.43 (28.61)     4:12.01 (27.58)
  7 Hanna, Ethan T      18 Bearcats-OH               NT   x4:20.62        
              27.56       58.94 (31.38)     1:31.02 (32.08)     2:03.19 (32.17)
        2:41.78 (38.59)     3:21.29 (39.51)     3:51.25 (29.96)     4:20.62 (29.37)
  8 Madden, Patrick M   18 Denison-OH                NT   x4:21.24        
              27.95       59.76 (31.81)     1:31.74 (31.98)     2:03.19 (31.45)
        2:41.93 (38.74)     3:20.67 (38.74)     3:51.31 (30.64)     4:21.24 (29.93)
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Cincinnati-OH  'A'            1:32.62    1:35.38         11  
     1) Exton, Maddie M 20              2) Farrell, Claire M 20           
     3) Johnston, Abby M 20             4) Kutsko, Lina 22                
              24.25       48.16 (23.91)     1:12.00 (23.84)     1:35.38 (23.38)
  2 Denison University-OH  'A'                       NT    1:37.17          4  
     1) Nutter, Gabriella 21            2) Hopkins, Maddie R 20           
     3) Kirby, Casey N 21               4) Kustritz, KT S 21              
              24.54       48.21 (23.67)     1:12.84 (24.63)     1:37.17 (24.33)
  3 University of Cincinnati-OH  'B'                 NT    1:38.86          2  
     1) Hannan, Maddie A 18             2) Wheeler, Michaela 21           
     3) Connolly, Katherine P 19        4) Chelovitz, Molly E 19          
              24.99       49.39 (24.40)     1:14.90 (25.51)     1:38.86 (23.96)
  4 Denison University-OH  'B'                       NT    1:41.27        
     1) Wright, Eiliana 19              2) Chiappe, Mia P 20              
     3) Le, Angela K 21                 4) Culibrk, Tara 18               
              25.71       51.07 (25.36)     1:16.33 (25.26)     1:41.27 (24.94)
  5 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:41.55        
     1) Gullquist, Haley W 22           2) Newman, Lainey B 18            
     3) Swanson, Olivia L 19            4) Gaguzis, Sophia S 19           
              25.94       50.90 (24.96)     1:16.65 (25.75)     1:41.55 (24.90)
  6 Denison University-OH  'D'                       NT   x1:42.13        
     1) Peel, Izzy D 18                 2) Berdelman, Emma M 18           
     3) Lantry, Olivia E 20             4) Wickman, Logan M 20            
              25.42       51.07 (25.65)     1:16.67 (25.60)     1:42.13 (25.46)
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 University of Cincinnati-OH  'A'            1:21.26    1:23.01         11  
     1) Polling, Dom J 21               2) Sagdullaev, Murat 20           
     3) Intas, Dominic 20               4) Balcerak, Michael A 20         
              20.95       41.65 (20.70)     1:02.38 (20.73)     1:23.01 (20.63)
  2 Denison University-OH  'A'                       NT    1:25.03          4  
     1) Horton, Drake E 20              2) Ike, Trey 18                   
     3) Gerlach, Eric A 22              4) Picozzi, Liam H 19             
              21.87       43.04 (21.17)     1:04.08 (21.04)     1:25.03 (20.95)
  3 Denison University-OH  'B'                       NT    1:26.17          2  
     1) Kurlich, Richie A 19            2) Verstandig, Kyle J 20          
     3) Wang, Bebe B 21                 4) McHugh, Matt F 21              
              21.94       43.51 (21.57)     1:05.00 (21.49)     1:26.17 (21.17)
  4 University of Cincinnati-OH  'B'                 NT    1:27.33        
     1) Baecker, Zach J 20              2) Van Dyke, Toby C 20            
     3) Venos, Jonah D 19               4) Puglessi, Joey M 21            
              22.03       43.97 (21.94)     1:06.08 (22.11)     1:27.33 (21.25)
  5 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:27.75        
     1) Czepukaitis, Nicholas V 19      2) Sigloh, Chas F 21              
     3) Desmet, P.J. F 21               4) Kelly, Christien 20            
              22.31       44.52 (22.21)     1:05.93 (21.41)     1:27.75 (21.82)
  6 University of Cincinnati-OH  'C'                 NT   x1:30.61        
     1) Oland, Remington R 20           2) Weed, Max J 18                 
     3) Gleim, Connor M 19              4) Piza, Tomas D 19               
              22.26       45.78 (23.52)     1:07.90 (22.12)     1:30.61 (22.71)
  7 Denison University-OH  'D'                       NT   x1:31.59        
     1) Kurlich, Andrew F 19            2) Griffenkranz, Sean M 20        
     3) Klemptner, Ryan M 21            4) Morley, Peter G 18             
              22.98       45.87 (22.89)     1:08.56 (22.69)     1:31.59 (23.03)
 
Event 29  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schuermann, Claire  21 Bearcats-OH           295.90     279.00          9  
  2 Roscoe, Trish E     22 Bearcats-OH           270.80     254.35          4  
  3 Walker, Mallory     18 Bearcats-OH               NP     248.55          3  
  4 Capannari, Audrey   20 Bearcats-OH           230.30    x235.25        
  5 Clayton, Naomi      21 Denison-OH                NP     234.90          2  
  6 Pook, Kaley         20 Bearcats-OH               NP    x229.05        
  7 Stauss, Mattie      19 Denison-OH                NP     208.05          1  
  8 Peterson, Ally L    18 Denison-OH                NP     203.45        
  9 Trapp, Taylor       18 Denison-OH                NP    x183.70        
 
Event 30  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sims, Tai           21 Bearcats-OH           275.05     261.25          9  
  2 Staubitz, Gus       21 Bearcats-OH               NP     254.60          4  
  3 Cheetham, Luke      18 Bearcats-OH               NP     245.95          3  
  4 Simmons, Liam       19 Denison-OH                NP     213.40          2  
  5 Downey, Brendan     19 Denison-OH                NP     189.15          1  
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schuermann, Claire  21 Bearcats-OH           299.35     290.40          9  
  2 Capannari, Audrey   20 Bearcats-OH           246.05     260.45          4  
  3 Roscoe, Trish E     22 Bearcats-OH           252.00     242.60          3  
  4 Pook, Kaley         20 Bearcats-OH               NP    x240.90        
  5 Walker, Mallory     18 Bearcats-OH               NP    x227.10        
  6 Clayton, Naomi      21 Denison-OH                NP     225.85          2  
  7 Stauss, Mattie      19 Denison-OH                NP     210.95          1  
  8 Trapp, Taylor       18 Denison-OH                NP     205.25        
  9 Peterson, Ally L    18 Denison-OH                NP    x204.70        
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Staubitz, Gus       21 Bearcats-OH               NP     276.70          9  
  2 Cheetham, Luke      18 Bearcats-OH               NP     265.75          4  
  3 Downey, Brendan     19 Denison-OH                NP     233.55          3  
  4 Sims, Tai           21 Bearcats-OH           268.95     208.85          2  
 
Event 33  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Chiappe, Mia P            20 Denison-OH                NT   X1:59.09        
              28.18       58.40 (30.22)     1:28.54 (30.14)     1:59.09 (30.55)
 -- Colville, Caroline M      21 Denison-OH                NT   X2:00.71        
              28.52       59.03 (30.51)     1:29.86 (30.83)     2:00.71 (30.85)
 -- Hsu, Erica                21 Denison-OH                NT   X2:01.57        
              28.43       59.52 (31.09)     1:30.83 (31.31)     2:01.57 (30.74)
 -- Crawford, Spencer N       19 Denison-OH                NT   X2:02.36        
              28.52       59.46 (30.94)     1:31.11 (31.65)     2:02.36 (31.25)
 
Event 34  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Gleim, Connor M           19 Bearcats-OH               NT   X1:49.08        
              25.12       52.47 (27.35)     1:20.96 (28.49)     1:49.08 (28.12)
 -- Griffenkranz, Sean M      20 Denison-OH                NT   X1:49.13        
              25.57       53.56 (27.99)     1:21.97 (28.41)     1:49.13 (27.16)
 -- Anderson, Gus L           22 Denison-OH                NT   X1:50.11        
              25.70       53.49 (27.79)     1:21.82 (28.33)     1:50.11 (28.29)
 -- Piza, Tomas D             19 Bearcats-OH               NT   X1:55.03        
               9.62       53.14 (43.52)     1:23.45 (30.31)     1:55.03 (31.58)
 -- Novak, Brandon P          20 Denison-OH                NT   X1:56.34        
              25.87       55.08 (29.21)     1:25.33 (30.25)     1:56.34 (31.01)
 
Event 35  Mixed 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Edwards, Jacob J          19 Denison-OH                NT     X53.43        
              26.20       53.43 (27.23)                                        
 -- Sternberg, Max B          20 Denison-OH                NT     X54.42        
              26.64       54.42 (27.78)                                        
 -- Horton, Bridget R         21 Denison-OH                NT   X1:00.56        
              29.46     1:00.56 (31.10)                                        
 -- Gullquist, Haley W        22 Denison-OH                NT   X1:01.54        
              30.17     1:01.54 (31.37)                                        
 -- Lenz, Sydney A            20 Denison-OH                NT   X1:07.13        
              32.31     1:07.13 (34.82)                                        
 
Event 36  Mixed 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morley, Peter G           18 Denison-OH                NT   X1:05.62        
              31.15     1:05.62 (34.47)                                        
 -- Sargent, Savy R           18 Denison-OH                NT   X1:10.46        
              33.79     1:10.46 (36.67)                                        
 -- Noetzel, Karly C          19 Denison-OH                NT   X1:11.74        
              34.25     1:11.74 (37.49)                                        
 
Event 37  Mixed 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Houskeeper, Noah J        19 Denison-OH                NT   X1:52.85        
              25.90       54.75 (28.85)     1:23.77 (29.02)     1:52.85 (29.08)
 -- Reed, Matt G              21 Denison-OH                NT   X1:56.84        
              27.06       56.26 (29.20)     1:26.07 (29.81)     1:56.84 (30.77)
 -- Taylor, Becca S           19 Denison-OH                NT   X2:15.74        
              29.86     1:03.53 (33.67)     1:39.18 (35.65)     2:15.74 (36.56)
 -- Arens, Kenzie G           19 Bearcats-OH               NT   X2:17.57        
              30.80     1:06.02 (35.22)     1:41.38 (35.36)     2:17.57 (36.19)
 -- Katz, Ariela J            19 Denison-OH                NT   X2:18.04        
              29.63     1:04.51 (34.88)     1:40.94 (36.43)     2:18.04 (37.10)
 -- Fierstos, Abby B          19 Denison-OH                NT   X2:21.30        
              31.70     1:08.20 (36.50)     1:43.65 (35.45)     2:21.30 (37.65)
 
Event 38  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sigloh, Chas F            21 Denison-OH                NT     X22.36        
 
Event 39  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Chiappe, Mia P            20 Denison-OH                NT     X55.50        
              26.49       55.50 (29.01)                                        
 -- Gullquist, Haley W        22 Denison-OH                NT     X55.53        
              26.80       55.53 (28.73)                                        
 -- Crawford, Spencer N       19 Denison-OH                NT     X56.92        
              27.61       56.92 (29.31)                                        
 -- Noetzel, Karly C          19 Denison-OH                NT     X57.71        
              27.98       57.71 (29.73)                                        
 -- Fierstos, Abby B          19 Denison-OH                NT     X57.98        
              27.91       57.98 (30.07)                                        
 
Event 40  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Czepukaitis, Nicholas V   19 Denison-OH                NT     X47.56        
              23.30       47.56 (24.26)                                        
 -- Piza, Tomas D             19 Bearcats-OH               NT     X49.10        
              23.63       49.10 (25.47)                                        
 -- Gleim, Connor M           19 Bearcats-OH               NT     X49.55        
              23.76       49.55 (25.79)                                        
 -- Griffenkranz, Sean M      20 Denison-OH                NT     X49.67        
              24.08       49.67 (25.59)                                        
 -- Anderson, Gus L           22 Denison-OH                NT     X50.91        
              24.52       50.91 (26.39)                                        
 -- Novak, Brandon P          20 Denison-OH                NT     X52.15        
              24.71       52.15 (27.44)                                        
 
Event 41  Mixed 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sigloh, Chas F            21 Denison-OH                NT   X1:58.98        
              27.90       57.53 (29.63)     1:28.12 (30.59)     1:58.98 (30.86)
 -- Swanson, Olivia L         19 Denison-OH                NT   X2:18.10        
              31.58     1:06.05 (34.47)     1:42.20 (36.15)     2:18.10 (35.90)
 
Event 42  Mixed 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sternberg, Max B          20 Denison-OH                NT     X56.00        
              26.03       56.00 (29.97)                                        
 -- Klemptner, Ryan M         21 Denison-OH                NT     X56.70        
              26.44       56.70 (30.26)                                        
 -- Kelly, Christien          20 Denison-OH                NT     X59.59        
              27.11       59.59 (32.48)                                        
 -- Le, Angela K              21 Denison-OH                NT     X59.95        
              28.08       59.95 (31.87)                                        
 -- Wickman, Logan M          20 Denison-OH                NT   X1:01.36        
              28.61     1:01.36 (32.75)                                        
 -- Colville, Caroline M      21 Denison-OH                NT   X1:01.46        
              28.79     1:01.46 (32.67)                                        
 -- Taylor, Becca S           19 Denison-OH                NT   X1:02.35        
              28.81     1:02.35 (33.54)                                        
 -- Katz, Ariela J            19 Denison-OH                NT   X1:02.98        
              29.17     1:02.98 (33.81)                                        
 
Event 43  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Byerly, Kaila M           21 Denison-OH                NT    4:51.95        
              30.21     1:04.85 (34.64)     1:44.29 (39.44)     2:24.97 (40.68)
        3:04.78 (39.81)     3:46.34 (41.56)     4:20.00 (33.66)     4:51.95 (31.95)
  2 Balbo, Megan E            19 Denison-OH                NT    4:51.96        
              31.45     1:07.37 (35.92)     1:46.03 (38.66)     2:23.53 (37.50)
        3:05.17 (41.64)     3:47.38 (42.21)     4:20.52 (33.14)     4:51.96 (31.44)
  3 Lenz, Sydney A            20 Denison-OH                NT    5:18.38        
              34.94     1:12.69 (37.75)     1:52.02 (39.33)     2:31.58 (39.56)
        3:17.50 (45.92)     4:06.24 (48.74)     4:42.52 (36.28)     5:18.38 (35.86)
 
Event 44  Mixed 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Morley, Peter G           18 Denison-OH                NT   X2:22.30        
              31.86     1:08.41 (36.55)     1:45.60 (37.19)     2:22.30 (36.70)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 44                    
 
  1. University of Cincinnati          226.5   2. Denison University                 73.5
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 44                     
 
  1. University of Cincinnati            227   2. Denison University                   72