Skip to navigation Skip to content Skip to footer
No events to show.

Licensed to Timing First, LLC - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/13/2016 06:40 PM
                       Division 3 All-Ohio Championship                        
                       Otterbein University  - 2/13/2016                       
                          Clements Recreation Center                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Distance Medley
================================================================================
 Meet Record: # 12:10.96  2/12/2011   Baldwin Wallace                          
                          J Clapacs, N Smith, B Hradisky, K Chinn           
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Otterbein                                        12:40.36   12:22.30   10   
     1) Victoria Konkle SR              2) Alexis Snyder FR               
     3) Sarah Koch JR                   4) Claire Lamb FR                 
  2 Ohio Wesleyan                                    13:41.43   12:24.67    8   
     1) Rachell Resnik SO               2) Mallory McCormick JR           
     3) Rachel Bush FR                  4) Sarah Fowler JR                
  3 Case Western                                     13:16.88   12:36.79    6   
     1) Olivia Zabrodsky JR             2) Abby Casalnova JR              
     3) Juliana Ross SR                 4) Kelsey Aamoth SR               
  4 Heidelberg                                       13:22.04   12:47.23    5   
     1) Hayley Cochran SO               2) Baylee Garrett SO              
     3) Alexandra Dutton FR             4) Rachel House SO                
  5 Denison                                          13:38.01   12:52.28    4   
     1) Katelyn Benson SR               2) Kalani Rose FR                 
     3) Phoebe Osterhout SO             4) Emily Grabauskas SO            
  6 Mount Union                                      12:30.96   12:55.02    3   
     1) Katie Vance SO                  2) Toni Beuck FR                  
     3) Jordi Warrick SR                4) Hannah Reigle FR               
  7 John Carroll                                     13:14.45   12:56.91    2   
     1) Christine Smith JR              2) Alyssa Biedron SO              
     3) Alainna Schmidt FR              4) Jessica Swisher SO             
  8 Kenyon                                           13:27.32   12:57.28    1   
     1) Molly Hunt SO                   2) Mollie O'Leary JR              
     3) Rosa Rumora FR                  4) Quinn Harrigan FR              
  9 Ohio Northern                                    12:59.01   13:20.03  
     1) Michaela Fox FR                 2) Avery Ewing FR                 
     3) Taylor Fisher FR                4) Colleen Grainger FR            
 10 Wooster                                          13:43.32   13:30.02  
     1) Mackenzie Kellar SO             2) Eve Caudill SO                 
     3) Emani Kelley FR                 4) Julia Higgins FR               
 11 Bluffton                                         13:20.75   13:38.87  
     1) Alissa Hauke SO                 2) Hannah Krull SR                
     3) Devony Miller FR                4) Anna Hairston JR               
 12 Capital                                          15:13.22   13:52.92  
     1) Samantha Koester FR             2) Shaylynn Dornbush JR           
     3) MacKenzie Ciganick SO           4) Gretchen Sauder JR             
 
Event 3  Women 5000 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 17:23.54  2/11/2006   Ellie Fernandez, John Carroll            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emilee Miller             JR Defiance            18:13.18   18:07.29   10   
  2 Kira Judd                 FR Otterbein           18:50.25   18:17.73    8   
  3 Dani Blum                 JR Heidelberg          18:48.27   18:22.71    6   
  4 Hayley Yocum              SO Case Western        19:17.50   18:44.91    5   
  5 Kierra Lathrop            JR Otterbein           19:16.72   18:50.42    4   
  6 Alex Winter               JR Otterbein           19:03.69   18:53.54    3   
  7 Grace Latham              SO Mount Union         19:03.47   18:55.76    2   
  8 Lauren Gornik             SO John Carroll        19:00.03   18:58.72    1   
  9 Alyssa Bahel              FR Denison             19:12.74   19:00.22  
 10 Anna Fash                 FR Denison             19:16.07   19:13.73  
 11 Margaret Sorg             SR Ohio Norther        19:27.03   19:14.34  
 12 Amanda Elkins             FR Heidelberg          19:30.22   19:16.64  
 13 Martha Bill               SR John Carroll        19:29.96   19:22.17  
 -- Caitlin Culberg           FR Ohio Wesleya        19:07.64        DNF  
 
Event 5  Women 60 Meter Hurdles
============================================================================
 Meet Record: #  8.80  2/14/2015   Melanie Winters, Baldwin Wallace            
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall            8.88       8.91Q  2 
  2 Sara Johnson              SR Ohio Wesleya            8.93       8.93Q  1 
  3 Allison Gast              JR Ohio Norther            9.16       8.92q  2 
  4 Jocelyn Sefick            SR Mount Union             9.13       9.24q  1 
  5 Jordan Crow               SR Wittenberg              9.35       9.30q  2 
  6 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya            9.45       9.34q  1 
  7 Hailee Ellinwood          JR Mount Union             9.51       9.38q  2 
  8 Lyndsey Armstrong         JR Baldwin Wall            9.53       9.46q  1 
  9 Hilary Coady              SR Wooster                 9.49       9.54   1 
 10 Sara Martinko             JR John Carroll            9.62       9.55   1 
 11 Rebecca Carman            JR Ohio Norther            9.51       9.57   2 
 12 Veronica Clutter          SR Mount Union             9.73       9.77   1 
 13 Kristine Wagner           SR Ohio Norther            9.72       9.81   1 
 14 Rebecah Delp              SR Wittenberg              9.76       9.87   2 
 15 Hope Landers              FR Mount Union             9.70      10.06   2 
 16 Emma Levant               SR Kenyon                  9.68      10.16   2 
 
Event 5  Women 60 Meter Hurdles
================================================================================
 Meet Record: #  8.80  2/14/2015   Melanie Winters, Baldwin Wallace            
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Sara Johnson              SR Ohio Wesleya            8.93       8.66#  10   
  2 Allison Gast              JR Ohio Norther            8.92       8.96    8   
  3 Jordan Crow               SR Wittenberg              9.30       9.19    6    9.185
  4 Jocelyn Sefick            SR Mount Union             9.24       9.19    5    9.187
  5 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya            9.34       9.30    4   
  6 Lyndsey Armstrong         JR Baldwin Wall            9.46       9.41    3   
  7 Hailee Ellinwood          JR Mount Union             9.38       9.52    2   
 
Event 7  Women 60 Meter Dash
============================================================================
 Meet Record: #  7.76  2/9/2013    Mary Mahoney, Mount Union                   
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Brea Medlock              SR Wittenberg              7.88       7.84Q  3 
  2 Dana Crofoot              SO Mount Union             7.98       7.87Q  2 
  3 Allison Gast              JR Ohio Norther            7.96       7.96Q  1  7.951
  4 Emily Jenkins             SR John Carroll            7.90       7.96q  2  7.957
  5 Steph Donley              SO Mount Union             8.06       8.01q  1 
  6 Amanda Clay               SO Ohio Wesleya            8.15       8.02q  2 
  7 Jonah Edwards             SO Kenyon                  8.02       8.03q  2  8.024
  8 Skylar Braga              SO Case Western            8.06       8.03q  1  8.025
  9 Mariah Nevels             FR Otterbein               8.01       8.04   3 
 10 Katie Goedecke            SO Mount Union             8.14       8.05   3  8.047
 11 Shyla Cummings            SO Otterbein               8.10       8.05   2  8.050
 12 Carmen D'Ippolito         FR Otterbein               8.14       8.06   3  8.052
 13 Melanie Winters           SR Baldwin Wall            7.94       8.06   1  8.057
 14 Kelsey Nemeth             SR Baldwin Wall            8.15       8.12   1 
 15 Veronica Clutter          SR Mount Union             8.14       8.14   2 
 16 Ajai Brooks               FR Denison                 8.02       8.16   3 
 17 Sara Richards             SO Wittenberg              8.15       8.23   1 
 
Event 7  Women 60 Meter Dash
================================================================================
 Meet Record: #  7.76  2/9/2013    Mary Mahoney, Mount Union                   
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Brea Medlock              SR Wittenberg              7.84       7.84   10   
  2 Dana Crofoot              SO Mount Union             7.87       7.94    8   
  3 Emily Jenkins             SR John Carroll            7.96       8.00    6   
  4 Jonah Edwards             SO Kenyon                  8.03       8.03    5   
  5 Steph Donley              SO Mount Union             8.01       8.04    4   
  6 Allison Gast              JR Ohio Norther            7.96       8.06    3   
  7 Amanda Clay               SO Ohio Wesleya            8.02       8.12    2   
  8 Skylar Braga              SO Case Western            8.03       8.13    1   
 
Event 9  Women 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 1:44.38  2/9/2012    Mount Union                               
                         T Coughlin, V Clutter, M Mahoney, L Brasdovich    
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Otterbein                                         1:46.34    1:45.02   3  10   
     1) Mariah Nevels FR                2) Chelsey Seifert SO             
     3) Carmen D'Ippolito FR            4) Shyla Cummings SO              
  2 Wittenberg                                        1:46.97    1:46.51   3   8   
     1) Sara Richards SO                2) Tiarra Avant FR                
     3) Alaina Longshore JR             4) Brea Medlock SR                
  3 Ohio Northern                                     1:47.11    1:46.80   3   6   
     1) Allison Gast JR                 2) Meagan Ellinger JR             
     3) Kristine Wagner SR              4) Emily Richards SO              
  4 Mount Union                                       1:46.91    1:47.44   3   5   
     1) Veronica Clutter SR             2) Marisa Rinaldi JR              
     3) Katie Goedecke SO               4) Dana Crofoot SO                
  5 Ohio Wesleyan                                     1:48.20    1:48.15   2   4   
     1) Amanda Clay SO                  2) MaryKate Caja JR               
     3) Emily Brown SO                  4) Sara Johnson SR                
  6 Baldwin Wallace                                   1:50.19    1:49.39   2   3   
     1) Kelsey Nemeth SR                2) Grace Nemeth FR                
     3) Carlynn Arthur SO               4) Lyndsey Armstrong JR           
  7 Kenyon                                            1:50.59    1:50.46   1   2   
     1) Jonah Edwards SO                2) Gillian Blackwell SO           
     3) Casey Brumback SR               4) Emma Levant SR                 
  8 John Carroll                                      1:49.43    1:50.84   2   1   
     1) Emily Jenkins SR                2) Joy Nyaanga JR                 
     3) Sara Martinko JR                4) Ashura Powell FR               
  9 Wooster                                           1:50.53    1:52.72   2 
     1) Paris Nahas SR                  2) Erika Womack FR                
     3) Taryn Szalay JR                 4) Hilary Coady SR                
 10 Oberlin                                           1:52.49    1:53.48   1 
     1) Emily Kelly FR                  2) Imani Cook-Gist FR             
     3) Gwennie Gardiner SO             4) Rayna Holmes SO                
 11 Muskingum                                         1:55.83    1:54.39   1 
     1) Hailey Ferguson FR              2) Emily Hull FR                  
     3) Kimberly Taylor FR              4) Reannah Martin FR              
 12 Capital                                           2:02.91    1:58.01   1 
     1) Larkin Joseph FR                2) Shaylynn Dornbush JR           
     3) Isabelle Price FR               4) Kirstyn Baker JR               
 
Event 11  Women 1 Mile Run
===================================================================================
 Meet Record: # 5:03.70  2/11/2011   Kimberly Chinn, Baldwin Wallace           
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Abbey Warth               SR Ohio Wesleya         5:01.48    5:07.37   2  10   
  2 Hilary Reigle             FR Mount Union          5:15.68    5:10.53   2   8   
  3 Mandy Mohn                SR Mount Union          5:18.59    5:13.68   2   6   
  4 Claire Lamb               FR Otterbein            5:15.84    5:13.75   2   5   
  5 Rebekah McCutchen         SR Ohio Norther         5:19.20    5:17.04   2   4   
  6 Becky Rohwer              JR John Carroll         5:16.81    5:18.92   2   3   
  7 Samantha White            SR Kenyon               5:27.49    5:19.02   1   2   
  8 Victoria Konkle           SR Otterbein            5:15.79    5:20.71   2   1   
  9 Meredith Wesco            JR Otterbein            5:20.34    5:20.87   1 
 10 Kira Judd                 FR Otterbein            5:16.29    5:22.16   2 
 11 Katie Vance               SO Mount Union          5:25.12    5:23.16   1 
 12 Erin Simko                FR Otterbein            5:28.08    5:23.88   1 
 13 Emily Grabauskas          SO Denison              5:24.79    5:28.42   1 
 14 Hannah Reigle             FR Mount Union          5:25.31    5:29.88   1 
 15 Katy Foltz                FR Otterbein            5:23.83    5:30.11   1 
 16 Rachell Resnik            SO Ohio Wesleya         5:30.29    5:31.07   1 
 
Event 13  Women 400 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 56.51  2/11/2011   Mary Mahoney, Mount Union                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Emily Richards            SO Ohio Norther           58.90      58.13   4  10   
  2 Olivia Newman             FR Case Western           59.43      59.22   4   8   
  3 Taylor Dillon             SR Heidelberg           1:00.84      59.59   3   6   
  4 Marisa Rinaldi            JR Mount Union          1:00.33      59.63   3   5   
  5 Marrianna White           SR Mount Union          1:00.25      59.69   4   4   
  6 Alaina Longshore          JR Wittenberg           1:01.23      59.87   3   3   
  7 Chelsey Seifert           SO Otterbein            1:00.09    1:00.72   4   2   
  8 Michaela Slone            FR Heidelberg           1:01.56    1:00.99   2   1   
  9 Meagan Ellinger           JR Ohio Norther         1:01.32    1:01.18   2 
 10 Hailey Ferguson           FR Muskingum            1:02.20    1:01.26   1 
 11 Noelle Saluan             FR John Carroll         1:01.34    1:01.42   2 
 12 Ashura Powell             FR John Carroll         1:01.37    1:01.75   2 
 13 Imani Cook-Gist           FR Oberlin              1:02.11    1:02.10   1 
 14 Joy Nyaanga               JR John Carroll         1:01.94    1:02.26   1 
 15 Mallory McCormick         JR Ohio Wesleya         1:02.58    1:02.32   1 
 16 Lilah Drafts-Johnson      SO Oberlin              1:01.27    1:03.66   3 
 
Event 15  Women 800 Meter Run
===================================================================================
 Meet Record: # 2:15.31  2/12/2015   Emily Mazzaferri, Mount Union             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Abbey Warth               SR Ohio Wesleya         2:17.56    2:17.87   2  10   
  2 Hilary Reigle             FR Mount Union          2:25.33    2:21.38   2   8   
  3 Sarah Hunter              SO Bluffton             2:21.26    2:21.39   2   6   
  4 Rachel Bush               FR Ohio Wesleya         2:25.45    2:21.61   2   5   
  5 Sarah Koch                JR Otterbein            2:24.20    2:21.91   2   4   
  6 Lindsey Ruff              FR Otterbein            2:26.07    2:24.00   2   3   
  7 Becky Rohwer              JR John Carroll         2:26.36    2:24.52   1   2   
  8 Maria DeRenzo             FR Case Western         2:26.76    2:24.60   1   1   
  9 Madison MacElrevey        FR Otterbein            2:25.86    2:24.63   2 
 10 Larkin Joseph             FR Capital              2:25.84    2:25.42   2 
 11 Taylor O'Neil             SR Case Western         2:27.09    2:25.50   1 
 12 Caitlin Nagy              SR Mount Union          2:26.07    2:26.62   2 
 13 Meredith Wesco            JR Otterbein            2:29.13    2:26.87   1 
 14 Alexandra Dutton          FR Heidelberg           2:27.77    2:28.31   1 
 15 Maeve Christie            SO Baldwin Wall         2:28.89    2:30.50   1 
 16 Nicole Huber              JR Ohio Norther         2:26.28    2:32.03   1 
 
Event 17  Women 200 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: # 25.18  2/9/2013    Mary Mahoney, Mount Union                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brea Medlock              SR Wittenberg             25.85      25.97   5  10   
  2 Shyla Cummings            SO Otterbein              26.37      26.01   5   8   
  3 Ajai Brooks               FR Denison                27.23      26.20   1   6   
  4 Chelsey Seifert           SO Otterbein              26.58      26.26   4   5   
  5 Dana Crofoot              SO Mount Union            26.74      26.41   4   4   
  6 Paris Nahas               SR Wooster                26.65      26.44   4   3   
  7 Sara Johnson              SR Ohio Wesleya           26.41      26.53   5   2   
  8 Mariah Nevels             FR Otterbein              26.70      26.59   4   1   
  9 Kelsey Nemeth             SR Baldwin Wall           26.79      26.64   3 
 10 Marrianna White           SR Mount Union            26.95      26.70   3 
 11 Sara Richards             SO Wittenberg             27.13      26.80   2 
 12 Katie Goedecke            SO Mount Union            27.04      26.97   2 
 13 Marisa Rinaldi            JR Mount Union            26.98      26.98   2 
 14 Grace Nemeth              FR Baldwin Wall           27.59      27.33   1 
 15 Carmen D'Ippolito         FR Otterbein              27.59      27.54   1 
 
Event 19  Women 3000 Meter Run
================================================================================
 Meet Record: # 9:53.37  2/14/2015   Cara DeAngelis, Ohio Wesleyan             
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sarah Fowler              JR Ohio Wesleya        10:04.04   10:12.47   10   
  2 Paschasia Modrzynski      JR John Carroll        10:38.84   10:16.46    8   
  3 Kelsey Aamoth             SR Case Western        10:47.00   10:16.81    6   
  4 Sarel Loewus              SR Oberlin             10:40.08   10:20.10    5   
  5 Heather Sandvik           FR Otterbein           10:31.95   10:21.05    4   
  6 Mandy Mohn                SR Mount Union         10:44.32   10:25.06    3   
  7 Danielle Kulpins          SO Case Western        10:41.00   10:26.45    2   
  8 Erin Kiley                SO John Carroll        10:46.92   10:36.50    1   
  9 Julissa Poullet           JR Otterbein           10:45.77   10:43.78  
 10 Hanna Sterle              JR John Carroll        10:47.91   10:46.32  
 11 Rachel House              SO Heidelberg          10:48.33   10:46.55  
 12 Julie Fobes               JR Muskingum           10:53.76   10:49.03  
 13 Ashlie Baumann            FR Ohio Norther        11:00.88   11:07.65  
 14 Christine Smith           JR John Carroll        11:00.21   11:18.25  
 15 Hayley Cochran            SO Heidelberg          10:45.78   11:18.84  
 
Event 21  Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 Meet Record: # 3:58.33  2/12/2011   Mount Union                               
                         A Campbell, H Potts, E Mazzaferri, M Mahoney      
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wittenberg                                        4:08.59    4:04.44   3  10   
     1) Alaina Longshore JR             2) Frankie Bowsher JR             
     3) Samantha Mitchell FR            4) Brea Medlock SR                
  2 John Carroll                                      4:07.04    4:04.84   3   8   
     1) Ashura Powell FR                2) Joy Nyaanga JR                 
     3) Sara Martinko JR                4) Noelle Saluan FR               
  3 Mount Union                                       4:08.77    4:05.01   3   6   
     1) Toni Beuck FR                   2) Marrianna White SR             
     3) Marisa Rinaldi JR               4) Dana Crofoot SO                
  4 Otterbein                                         4:11.59    4:05.52   2   5   
     1) Chelsey Seifert SO              2) Shyla Cummings SO              
     3) Michaela Hermes FR              4) Katy Foltz FR                  
  5 Wooster                                           4:13.14    4:08.13   1   4   
     1) Emani Kelley FR                 2) Julia Higgins FR               
     3) Paris Nahas SR                  4) Hilary Coady SR                
  6 Ohio Northern                                     4:04.55    4:09.28   3   3   
     1) Meagan Ellinger JR              2) Taylor Fisher FR               
     3) Avery Ewing FR                  4) Emily Richards SO              
  7 Ohio Wesleyan                                     4:10.78    4:09.31   2   2   
     1) Rachel Bush FR                  2) Mallory McCormick JR           
     3) Sara Johnson SR                 4) Abbey Warth SR                 
  8 Oberlin                                           4:17.27    4:11.20   1   1   
     1) Gwennie Gardiner SO             2) Imani Cook-Gist FR             
     3) Rayna Holmes SO                 4) Lilah Drafts-Johnson SO        
  9 Case Western                                      4:11.64    4:11.32   2 
     1) Abby Casalnova JR               2) Maria DeRenzo FR               
     3) Taylor O'Neil SR                4) Olivia Newman FR               
 10 Heidelberg                                        4:10.39    4:11.50   2 
     1) Michaela Slone FR               2) McKenzie Biniker FR            
     3) Taylor Dillon SR                4) Baylee Garrett SO              
 11 Denison                                           4:13.82    4:11.68   1 
     1) Aedin Brennan SR                2) Phoebe Osterhout SO            
     3) Kalani Rose FR                  4) Ajai Brooks FR                 
 12 Bluffton                                          4:17.46    4:20.14   1 
     1) Terrill Webb JR                 2) Hannah Krull SR                
     3) Devony Miller FR                4) Sarah Hunter SO                
 
Event 23  Women Long Jump
==========================================================================================
 Meet Record: # 5.89m  2/14/2015   Melanie Winters, Baldwin Wallace            
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall           5.77m      5.56m   18-03.00  10   
      5.40m  5.33m  5.43m  5.56m  PASS  PASS
  2 Aedin Brennan             SR Denison                5.33m      5.46m   17-11.00   8   
      5.34m  5.29m  5.18m  5.24m  5.27m  5.46m
  3 Annie Goodridge           SO Oberlin                5.48m      5.43m   17-09.75   6   
      5.17m  5.32m  5.43m  3.04m  FOUL  5.39m
  4 Emily Brown               SO Ohio Wesleya           5.27m      5.41m   17-09.00   5   
      5.23m  5.12m  5.41m  5.04m  5.17m  5.10m
  5 Kelsey Commager           JR Ohio Norther           5.23m      5.39m   17-08.25   4   
      5.39m  4.81m  5.10m  5.07m  5.16m  5.09m
  6 Dana Crofoot              SO Mount Union            5.42m      5.35m   17-06.75   3   
      5.29m  5.32m  5.10m  FOUL  5.32m  5.35m
  7 Stephanie Walton          FR Ohio Norther           5.20m      5.24m   17-02.25   2   
      5.01m  5.24m  4.92m     5.22m   
  8 Erin Kasper               JR Baldwin Wall           5.31m      5.22m   17-01.50   1   
      FOUL  5.22m  4.95m  5.21m  5.09m  FOUL
  9 Carolyn Webster           FR Wooster                5.26m      5.18m   17-00.00 
      4.89m  FOUL  5.18m  3.85m  5.17m  5.17m
 10 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya           5.39m      5.13m   16-10.00 
      FOUL  FOUL  5.13m         
 10 Rebecca Carman            JR Ohio Norther           5.29m      5.13m   16-10.00 
      4.88m  4.99m  5.13m         
 12 Mariah Nevels             FR Otterbein              5.28m      5.04m   16-06.50 
      4.87m  5.04m  FOUL         
 13 Abby Snow                 SR Baldwin Wall           5.24m      5.01m   16-05.25 
      4.86m  4.96m  5.01m         
 14 Kristine Wagner           SR Ohio Norther           5.24m      5.00m   16-05.00 
      4.96m  5.00m  4.85m         
 15 Amanda Clay               SO Ohio Wesleya           5.19m      4.98m   16-04.25 
      4.95m  4.98m  4.80m         
 16 Dianna Johnson-Ward       JR Ohio Norther           5.21m      4.90m   16-01.00 
      4.90m  4.69m  4.86m         
 
Event 25  Women Triple Jump
==========================================================================================
 Meet Record: # 11.72m  2/12/2005   Doreen Nagawa, Wilmington                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Aedin Brennan             SR Denison               11.46m     11.86m#  38-11.00  10   
      11.43m  11.24m  11.40m  11.44m  11.86m  11.76m
  2 Annie Goodridge           SO Oberlin               11.19m     11.54m   37-10.50   8   
      11.01m  11.16m  11.33m  10.92m  11.54m  11.36m
  3 Kelsey Commager           JR Ohio Norther          11.14m     11.10m   36-05.00   6   
      11.08m  11.10m  10.86m  11.07m  10.88m  FOUL
  4 Jocelyn Sefick            SR Mount Union           10.46m     11.06m   36-03.50   5   
      10.62m  10.80m  11.06m  10.39m  PASS  PASS
  5 Dianna Johnson-Ward       JR Ohio Norther          11.08m     10.85m   35-07.25   4   
      FOUL  10.64m  10.53m  10.35m  10.35m  10.85m
  6 Devron Martin             SO Kenyon                10.33m     10.79m   35-05.00   3   
      10.60m  10.59m  10.62m  10.29m  10.42m  10.79m
  7 Casey Brumback            SR Kenyon                10.43m     10.78m   35-04.50   2   
      FOUL  10.52m  10.78m  FOUL  10.38m  FOUL
  8 Abby Snow                 SR Baldwin Wall          10.55m     10.67m   35-00.25   1   
      9.99m  10.29m  10.67m  FOUL  10.47m  10.51m
  9 Rebecca Carman            JR Ohio Norther          10.67m     10.66m   34-11.75 
      10.44m  FOUL  10.62m  10.40m  10.66m  FOUL
 10 Anne Lee                  JR Denison               10.22m     10.55m   34-07.50 
      FOUL  10.55m  10.43m         
 11 Stephanie Walton          FR Ohio Norther          10.72m     10.54m   34-07.00 
      FOUL  10.54m  10.30m         
 12 Elizabeth Obi             SO Wooster               10.14m     10.29m   33-09.25 
      10.29m  10.12m  10.24m         
 13 Rachel Willard            SO Case Western          10.14m      9.98m   32-09.00 
      FOUL  FOUL  9.98m         
 14 Skylar Braga              SO Case Western          10.17m      9.97m   32-08.50 
      9.80m  9.97m  FOUL         
 15 Ashley Leyden             SR Case Western          10.40m      9.85m   32-03.75 
      9.85m  FOUL  FOUL         
 -- Erin Kasper               JR Baldwin Wall          10.13m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 27  Women High Jump
==========================================================================================
 Meet Record: # 1.71m  2/9/2013    Victoria Brown, Baldwin Wallace             
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall           1.74m      1.72m#   5-07.75  10   
     1.50 1.55 1.60 1.62 1.64 1.66 1.68 1.70 1.72 1.74 
        P    O    O    O    O  XXO    O    O  XXO  XXX 
  2 Jocelyn Sefick            SR Mount Union            1.66m      1.70m    5-07.00   8   
     1.50 1.55 1.60 1.62 1.64 1.66 1.68 1.70 1.72 
        P    O    O    O   XO    O   XO    O  XXX 
  3 Carolyn Webster           FR Wooster                1.67m      1.64m    5-04.50   6   
     1.50 1.55 1.60 1.62 1.64 1.66 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
  4 Erin Kasper               JR Baldwin Wall           1.66m      1.62m    5-03.75   5   
     1.50 1.55 1.60 1.62 1.64 
        P    O    O    O  XXX 
  5 Hailee Ellinwood          JR Mount Union            1.66m      1.62m    5-03.75   4   
     1.50 1.55 1.60 1.62 1.64 
        P    O  XXO  XXO  XXX 
  6 Julie Amos                SR Ohio Norther           1.56m      1.60m    5-03.00   3   
     1.50 1.55 1.60 1.62 
        O    O   XO  XXX 
  7 Hannah Hall               SO Denison                1.60m      1.60m    5-03.00   2   
     1.50 1.55 1.60 1.62 
      XXO    O   XO  XXX 
  8 Taylor Atkins             JR Capital                1.58m      1.55m    5-01.00   1   
     1.50 1.55 1.60 
        O    O  XXX 
  9 Hilary Coady              SR Wooster                1.64m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
       XO    O  XXX 
 10 Rebecah Delp              SR Wittenberg             1.64m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O   XO  XXX 
 10 Elona Greenhoff           FR Capital                1.58m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O   XO  XXX 
 12 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall           1.55m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
        O  XXO  XXX 
 13 Emily Harker              SR Case Western           1.55m      1.55m    5-01.00 
     1.50 1.55 1.60 
       XO  XXO  XXX 
 14 Olivia Hipp               SO Heidelberg             1.61m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
        O  XXX 
 15 Morgan Hambrick           SO Mount Union            1.55m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
      XXO  XXX 
 15 Kristine Wagner           SR Ohio Norther           1.55m      1.50m    4-11.00 
     1.50 1.55 
      XXO  XXX 
 
Event 29  Women Pole Vault
==========================================================================================
 Meet Record: # 3.70m  2/10/2007   Ashley Johnson, Wilmington                  
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Taylor Lindsey            SR Otterbein              3.76m      3.62m   11-10.50  10   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 3.62 3.72 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Jenna D'Errico            JR Otterbein              3.59m      3.62m   11-10.50   7   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 3.62 3.72 
        P    P    P    P   XO    O   XO  XXX 
  2 Terrill Webb              JR Bluffton               3.80m      3.62m   11-10.50   7   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 3.62 3.72 
        P    P    P    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Madison Reed              FR Ohio Norther           3.59m      3.52m   11-06.50   5   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 3.62 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  5 Harmony Kolling           SO Otterbein              3.30m      3.52m   11-06.50   4   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 3.62 
        P    P   XO    O  XXO  XXO  XXX 
  6 Abbey Eisenbrown          JR Mount Union            3.25m      3.42m   11-02.50   3   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 3.52 
        P  XXO   XO    O   XO  XXX 
  7 Kelly Wollenslegal        SO Ohio Norther           3.29m      3.27m   10-08.75   2   
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 
        P    O    O    O  XXX 
  8 Dana Shoff                FR Otterbein              3.25m      3.27m   10-08.75   0.50
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 
        P    P    O   XO  XXX 
  8 Angel Myers               JR Mount Union            3.37m      3.27m   10-08.75   0.50
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 
        P    O    O   XO  XXX 
 10 Ave Spencer               JR Oberlin                3.25m      3.27m   10-08.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 3.42 
        P    O  XXO  XXO  XXX 
 11 Christen Saccucci         SR Case Western           3.50m      3.12m   10-02.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 
        P    P    O  XXX 
 11 Nicole Rozsa              SO Ohio Wesleya           3.36m      3.12m   10-02.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 
        P    P    O  XXX 
 13 Anna Massara              SO Ohio Wesleya           3.07m      3.12m   10-02.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 
        O    O   XO  XXX 
 14 Gabrielle Heck            SR Ohio Norther           3.14m      3.12m   10-02.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 
       XO    O   XO  XXX 
 15 Jessica Swisher           SO John Carroll           2.99m      3.12m   10-02.75 
     2.82 2.97 3.12 3.27 
        O    O  XXO  XXX 
 -- Katherine Bouscher        FR Mount Union            2.98m         NH            
     2.82 
      XXX 
 
Event 31  Women Shot Put
==========================================================================================
 Meet Record: # 13.55m  2/14/2004   Jamie Eastham, Muskingum                   
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Madison Haasz             SR Heidelberg            14.53m     14.57m#  47-09.75  10   
      13.56m  13.48m  13.97m  14.21m  14.18m  14.57m
  2 Monique Newton            SO Oberlin               14.29m     13.83m#  45-04.50   8   
      13.72m  13.04m  13.44m  13.18m  13.83m  13.59m
  3 Kim Gallavan              SR Baldwin Wall          13.61m     13.46m   44-02.00   6   
         12.69m  12.88m  13.23m  13.46m  13.06m
  4 Ana Richardson            SO Oberlin               12.55m     13.01m   42-08.25   5   
      11.98m  13.01m  12.44m  12.85m  12.54m   
  5 Sarah Alflen              SR Ohio Wesleya          12.10m     12.93m   42-05.25   4   
      12.47m  12.93m  11.62m  11.75m  12.63m  12.07m
  6 Marissa Bolen             SR Wilmington (          13.45m     12.88m   42-03.25   3   
      12.88m  12.80m     12.45m  11.37m  12.88m
  7 Tia Harris                FR Ohio Norther          12.21m     11.91m   39-01.00   2   
      11.76m  11.91m  11.85m  11.57m  11.12m   
  8 Arlesha Cospy             SO Denison               12.16m     11.88m   38-11.75   1   
      11.24m  11.65m  11.88m  11.67m  10.95m  11.32m
  9 Rachel Charles            JR Ohio Wesleya          11.51m     11.87m   38-11.50 
      10.83m  11.87m  11.41m  11.11m  10.63m   
 10 Ashley Freshkorn          JR Capital               11.83m     11.71m   38-05.00 
      11.71m               
 11 Funmilayo Lawal           SO Kenyon                11.43m     11.52m   37-09.50 
         11.52m  10.99m         
 12 Chelsea Carpenter         SO Capital               11.39m     11.46m   37-07.25 
         11.06m  11.46m         
 13 Amber Thomas              SO Capital               12.06m     11.32m   37-01.75 
      11.32m  11.01m  11.10m         
 14 D'Nae Reese               SO Bluffton              11.23m     10.79m   35-05.00 
      10.12m     10.79m         
 15 Mackenzie Swary           FR Otterbein             11.52m     10.14m   33-03.25 
      10.03m     10.14m         
 16 Kasey Clouse              JR Baldwin Wall          11.98m      9.99m   32-09.50 
         9.99m            
 
Event 33  Women Weight Throw
==========================================================================================
 Meet Record: # 16.68m  2/14/2012   christina Perrine, Baldwin Wall            
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kim Gallavan              SR Baldwin Wall          17.53m     18.55m#  60-10.50  10   
      FOUL  17.97m        18.05m  18.55m
  2 Ana Richardson            SO Oberlin               16.29m     17.40m#  57-01.00   8   
         FOUL  16.25m  16.55m  FOUL  17.40m
  3 Madison Haasz             SR Heidelberg            16.97m     17.05m#  55-11.25   6   
         17.05m  16.03m  15.50m  16.44m  FOUL
  4 Temi Omilabu              JR Case Western          16.54m     17.00m#  55-09.25   5   
      FOUL  14.99m  16.00m     16.41m  17.00m
  5 D'Nae Reese               SO Bluffton              15.50m     16.64m   54-07.25   4   
         16.64m  16.48m     16.16m  14.90m
  6 Kasey Clouse              JR Baldwin Wall          15.55m     16.15m   53-00.00   3   
      14.98m  FOUL  15.82m  15.65m  15.79m  16.15m
  7 Maggie Urban              SR Baldwin Wall          16.75m     16.13m   52-11.00   2   
      15.74m     16.13m  FOUL     15.73m
  8 Sarah Alflen              SR Ohio Wesleya          14.77m     15.08m   49-05.75   1   
      14.83m  14.61m  14.97m  15.08m  15.08m  14.50m
  9 Rebecca Olashuk           JR Ohio Norther          15.13m     14.37m   47-01.75 
      13.95m  14.11m  14.37m  13.47m  13.45m  13.76m
 10 Monique Newton            SO Oberlin               14.06m     14.36m   47-01.50 
      13.44m  FOUL  14.36m         
 11 Courtney Berish           JR Mount Union           14.57m     14.28m   46-10.25 
      13.97m  13.57m  14.28m         
 12 Alison Gillilan           SR Muskingum             13.91m     14.15m   46-05.25 
      13.65m  13.83m  14.15m         
 13 Sarah Cooper              SR Ohio Wesleya          14.35m     13.70m   44-11.50 
      13.70m  FOUL  12.86m         
 14 Mikhaylan Price           FR Case Western          14.00m     13.62m   44-08.25 
      13.62m     FOUL         
 15 Ashley Freshkorn          JR Capital               14.15m     13.00m   42-08.00 
      12.40m  13.00m  FOUL         
 16 Marissa Bolen             SR Wilmington (          13.92m     12.56m   41-02.50 
      12.56m  FOUL  FOUL           
 
Event 36  Women Indoor Pentathlon
================================================================================
 Meet Record: #  3651  2/14/2016   Melanie Winters, Baldwin Wall               
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall                       3651#  10   
  2 Aedin Brennan             SR Denison                            3562    8   
  3 Hilary Coady              SR Wooster                 3297       3387    6   
  4 Rebecah Delp              SR Wittenberg              3300       3145    5   
  5 Kristine Wagner           SR Ohio Norther            3020       3006    4   
  6 Carolyn Webster           FR Wooster                            2989    3   
  7 Jocelyn Sefick            SR Mount Union                        2974    2   
  8 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya                       2965    1   
  9 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall                       2930  
 10 Taylor Atkins             JR Capital                 2122       2901  
 11 Jordan Crow               SR Wittenberg              2734       2880  
 12 Veronica Clutter          SR Mount Union                        2859  
 13 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya                       2776  
 14 Emily Brown               SO Ohio Wesleya                       2699  
 15 Alexis Snyder             FR Otterbein                          2435  
 16 Kelani Nuckols            JR Mount Union                        2426  
 
Event 36  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
 Meet Record: #  8.88  2/14/2016   Melanie Winters, Baldwin Wall               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall              8.88#  4    935
  2 Jocelyn Sefick            SR Mount Union               9.13   4    883
  3 Aedin Brennan             SR Denison                   9.32   2    844
  4 Jordan Crow               SR Wittenberg                9.40   4    828
  5 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya              9.45   4    818
  6 Hilary Coady              SR Wooster                   9.49   2    810
  7 Kristine Wagner           SR Ohio Norther              9.72   1    765
  8 Rebecah Delp              SR Wittenberg                9.76   1    758
  9 Taylor Atkins             JR Capital                   9.87   1    737
 10 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall              9.90   1    731
 11 Carolyn Webster           FR Wooster                   9.95   3    721
 12 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya              9.96   2    720
 13 Veronica Clutter          SR Mount Union              10.13   2    688
 14 Emily Brown               SO Ohio Wesleya             10.61   3    602
 15 Alexis Snyder             FR Otterbein                10.65   3    595
 16 Kelani Nuckols            JR Mount Union              10.80   3    570
 
Event 36  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
 Meet Record: # 1.70m  2/14/2016   Melanie Winters, Baldwin Wall               
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall             1.70m#   5-07.00    855
     1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
        O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2 Carolyn Webster           FR Wooster                  1.67m    5-05.75    818
     1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Hilary Coady              SR Wooster                  1.64m    5-04.50    783
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Jocelyn Sefick            SR Mount Union              1.64m    5-04.50    783
     1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Rebecah Delp              SR Wittenberg               1.64m    5-04.50    783
     1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 
        O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  6 Aedin Brennan             SR Denison                  1.61m    5-03.25    747
     1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 1.61 1.64 
        O    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  7 Taylor Atkins             JR Capital                  1.55m    5-01.00    678
     1.49 1.52 1.55 1.58 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall             1.55m    5-01.00    678
     1.49 1.52 1.55 1.58 
        O    O    O  XXX 
  9 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya             1.52m    4-11.75    644
     1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
       XO   XO    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  9 Kristine Wagner           SR Ohio Norther             1.52m    4-11.75    644
     1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 
        O    O    O    O  XXX 
 11 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya             1.49m    4-10.50    610
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        O    O    O    O    O    O    O    O   XO   XO    O    O  XXX 
 11 Veronica Clutter          SR Mount Union              1.49m    4-10.50    610
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
 13 Kelani Nuckols            JR Mount Union              1.46m    4-09.50    577
     1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        O   XO   XO  XXO  XXX 
 13 Alexis Snyder             FR Otterbein                1.46m    4-09.50    577
     1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 1.46 1.49 
        O    O   XO    O    O   XO  XXX 
 15 Emily Brown               SO Ohio Wesleya             1.40m    4-07.00    512
     1.16 1.19 1.22 1.25 1.28 1.31 1.34 1.37 1.40 1.43 
        O    P    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
 16 Jordan Crow               SR Wittenberg               1.34m    4-04.75    449
     1.28 1.31 1.34 1.37 
        O   XO  XXO  XXX 
 
Event 36  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
 Meet Record: # 11.00m  2/14/2016   Aedin Brennan, Denison                     
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Aedin Brennan             SR Denison                 11.00m#  36-01.25    595
      11.00m  10.94m  10.57m            
  2 Hilary Coady              SR Wooster                 10.60m   34-09.50    569
      9.95m  10.60m  10.09m            
  3 Veronica Clutter          SR Mount Union             10.24m   33-07.25    545
      10.24m  9.92m  9.39m            
  4 Rebecah Delp              SR Wittenberg               9.53m   31-03.25    499
      9.10m  9.53m  9.17m            
  5 Melanie Winters           SR Baldwin Wall             9.23m   30-03.50    479
      8.34m  9.23m  8.39m            
  6 Kristine Wagner           SR Ohio Norther             8.85m   29-00.50    454
      8.41m  8.49m  8.85m            
  7 Jordan Crow               SR Wittenberg               8.83m   28-11.75    453
      8.69m  8.56m  8.83m            
  8 Carolyn Webster           FR Wooster                  8.46m   27-09.25    429
      8.46m  8.41m  8.14m            
  9 Kelani Nuckols            JR Mount Union              8.43m   27-08.00    427
      8.43m  8.29m  FOUL            
 10 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall             8.30m   27-02.75    419
      7.47m  8.30m  7.13m            
 11 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya             8.29m   27-02.50    418
      7.25m  8.29m  8.23m            
 12 Jocelyn Sefick            SR Mount Union              8.27m   27-01.75    417
      8.27m  8.19m  8.02m            
 13 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya             7.72m   25-04.00    381
      7.09m  6.94m  7.72m            
 14 Emily Brown               SO Ohio Wesleya             7.61m   24-11.75    374
      7.47m  7.50m  7.61m            
 15 Taylor Atkins             JR Capital                  7.46m   24-05.75    365
      FOUL  7.46m  7.12m            
 16 Alexis Snyder             FR Otterbein                7.12m   23-04.50    343
      7.12m  6.73m  6.58m            
 
Event 36  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
 Meet Record: # 5.71m  2/14/2016   Melanie Winters, Baldwin Wall               
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Melanie Winters           SR Baldwin Wall             5.71m#  18-09.00    762
      5.71m  5.39m  PASS            
  2 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya             5.39m   17-08.25    668
      5.39m  FOUL  5.32m            
  3 Aedin Brennan             SR Denison                  5.33m   17-06.00    651
      FOUL  5.31m  5.33m            
  4 Emily Brown               SO Ohio Wesleya             5.16m   16-11.25    603
      5.16m  4.68m  4.98m            
  5 Veronica Clutter          SR Mount Union              5.08m   16-08.00    581
      5.02m  5.00m  5.08m            
  6 Jordan Crow               SR Wittenberg               5.02m   16-05.75    565
      4.54m  4.78m  5.02m            
  7 Rebecah Delp              SR Wittenberg               4.98m   16-04.25    554
      4.88m  4.75m  4.98m            
  8 Carolyn Webster           FR Wooster                  4.97m   16-03.75    551
      4.97m  4.56m  4.57m            
  9 Taylor Atkins             JR Capital                  4.95m   16-03.00    546
      4.63m  4.95m  4.85m            
  9 Kristine Wagner           SR Ohio Norther             4.95m   16-03.00    546
      4.95m  FOUL  4.87m            
 11 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya             4.78m   15-08.25    500
      4.78m  4.57m  FOUL            
 12 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall             4.76m   15-07.50    495
      FOUL  4.74m  4.76m            
 13 Hilary Coady              SR Wooster                  4.75m   15-07.00    492
      4.68m  4.70m  4.75m            
 14 Jocelyn Sefick            SR Mount Union              4.68m   15-04.25    474
      4.60m  4.67m  4.68m            
 15 Alexis Snyder             FR Otterbein                4.41m   14-05.75    406
      4.41m  4.18m  4.40m            
 16 Kelani Nuckols            JR Mount Union              4.37m   14-04.00    396
      4.21m  FOUL  4.37m            
 
Event 36  Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
 Meet Record: # 2:26.07  2/8/2015    Aedin Brennan, Denison                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hilary Coady              SR Wooster                2:26.82   2    733
  2 Aedin Brennan             SR Denison                2:27.43   2    725
  3 Melanie Winters           SR Baldwin Wall           2:36.00   2    620
  4 Emily Brown               SO Ohio Wesleya           2:37.00   1    608
  5 Rachel Holowecky          JR Baldwin Wall           2:37.09   1    607
  6 Kristine Wagner           SR Ohio Norther           2:37.89   1    597
  7 Jordan Crow               SR Wittenberg             2:38.91   1    585
  8 Taylor Atkins             JR Capital                2:39.78   1    575
  9 Rebecah Delp              SR Wittenberg             2:41.92   2    551
 10 Meaghan Teitelman         SO Ohio Wesleya           2:43.68   1    531
 11 Alexis Snyder             FR Otterbein              2:45.26   1    514
 12 Carolyn Webster           FR Wooster                2:49.38   2    470
 13 Kelani Nuckols            JR Mount Union            2:50.78   1    456
 14 Alyssa Acevedo            FR Ohio Wesleya           2:51.19   2    451
 15 Veronica Clutter          SR Mount Union            2:52.77   2    435
 16 Jocelyn Sefick            SR Mount Union            2:54.60   2    417
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Union                 98.50     2) Otterbein                  94.50
    3) Ohio Wesleyan               78        4) Ohio Northern              66   
    5) Baldwin Wallace             64        6) Wittenberg                 52   
    7) Oberlin                     41        8) Denison                    39   
    9) Heidelberg                  34        9) Case Western               34   
   11) John Carroll                32       12) Wooster                    22   
   13) Bluffton                    17       14) Kenyon                     15   
   15) Defiance                    10       16) Wilmington (Ohio)           3   
   17) Capital                      1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Mount Union                118        2) Ohio Wesleyan              96   
    3) Baldwin Wallace             92        4) Otterbein                  81   
    5) Ohio Northern               63.50     6) John Carroll               53   
    6) Case Western                53        8) Heidelberg                 29.50
    9) Capital                     27       10) Wittenberg                 21   
   11) Muskingum                   20.50    12) Wooster                    11   
   12) Denison                     11       14) Wilmington (Ohio)           9   
   15) Bluffton                     6.50    16) Kenyon                      5   
   17) Oberlin                      2